Gerçekten işe yarayan nasıl yapılır videoları (ve neden)

1 444

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Hepimiz sürekli olarak yeni bir şeyler öğrenmenin peşindeyiz. Kodlama öğrenmek kadar karmaşık veya Makarna pişirmek kadar basit bir şey olabilir. Birkaç on yıl öncesine kadar, bu soruların yanıtlarını bulmak, kitap ve konu uzmanlarını bulmak için bir sütundan diğerine koşmayı gerektiriyordu. Ancak, bu geçmişte kaldı. Sorgumuz ne olursa olsun, hepimize öğretebilecek bir öğretmenimiz olduğunu biliyoruz. Evet, internetten bahsediyoruz.

Wiki-How ve bir kişinin sahip olabileceği her soruyu ele alan bloglarla, bulması zor bir cevap yoktur. Hemen hemen her şeyi kolay anlaşılır bir video formatında yapmanın bir demosunu sunan Youtube’un büyülü dünyasını da unutmamak gerek. Bir rapora göre, YouTube’unson birkaç yıldır en popüler arama kategorisi müzik veya videolardan ziyade nasıl yapılır oldu. Ve bu, markaların kitleleriyle etkileşim kurmak ve onların ilgisini çekmek için eğitici ve nasıl yapılır videoları oluşturmaya nasıl ve neden odaklanması gerektiğini anlamak için başlı başına bir nedendir.

Nasıl Yapılır Videosu Nedir ve Markanızın Neden Bir Videoya İhtiyacı Var?

Nasıl yapılır videosu, bir şeyin nasıl yapıldığını açıklayan bir videodur. Markanıza çeşitli şekillerde yardımcı olabilirler, bu nedenle nasıl yapılır videolarını ve bunları nasıl yapacağınızı bildiğinizden emin olmanız önemlidir. New York Times onlara “başarılı bir video pazarlama stratejisinin sırrı” diyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram Çevrimiçi Kapatma Nasıl Yapılır?

Nasıl yapılır videoları her işletme için harika bir kaynaktır. Yeni ve mevcut müşteriler için bir kaynak oluştururlar, SEO’nuzu geliştirirler ve hedef kitlenizi meşgul ederler. 2018’de yayınlanan bir WyzOwl raporu, internet kullanıcılarının yüzde 72’sinden fazlasının metin yerine video yardımıyla yeni şeyler öğrenmeyi tercih ettiğini buldu. Bu, bir marka sahibi veya pazarlamacı olarak nasıl yapılır videosuna yatırım yapmak için daha fazla nedendir. Bu blog, nasıl yapılır videosunun ne olduğuna, neden bir videoya sahip olmanız gerektiğine ve kendi videonuzu oluşturmanıza yardımcı olması için kimi kullanabileceğinize bakacaktır.

Ne Tür Nasıl Yapılır Videoları En İyi Çalışır?

İnternette farklı türlerde nasıl yapılır videoları var. Youtube’u açar ve sadece Nasıl Yapılır’ı ararsanız, muhtemelen bir milyondan fazla sonuç bulacaksınız. Ancak, bunlar arasında gezinirseniz, yalnızca birkaçının yüksek sayıda görüntüleme, beğeni, paylaşım ve yoruma sahip olduğunu görürsünüz.

Peki, birkaç videoyu çalıştırırken birkaç videoyu başarısız yapan nedir? Nasıl yapılır videolarını başarılı kılan birkaç temel unsur ve farklılaştırıcı vardır. Diğerlerinden öne çıkan videoları nasıl oluşturabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

İnsan Öğesi

Daha fazla mesaj
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   SEO Nedir? En iyi SEO Teknikleri

Gezegendeki en iyi nasıl yapılır videosuna sahip olabilirsiniz, ancak içinde insan öğesi yoksa, izleyicilerinizle bağlantı kurmaz. Nasıl yapılır videonuzun bir üründen daha fazlası olması gerekir. Ürünün izleyiciye sağladığı fayda ile ilgili olmalıdır. Bu, izleyici için kendi hayatında ne anlama geliyor? Ürün onlar için ne anlama geliyor?

Heyecanlanacak çok az şeyin olduğu bir yaşam alanında, harika bir yeni ürün, heyecanlanmak için bir neden veya sahip olduğunuz bir şey için minnettar olmak için bir neden olabilir. İzleyiciye ürünün hayatlarına nasıl uyduğunu gösterin. İzleyicilere ürünün hayatlarını nasıl iyileştirebileceğini gösterin. Bir nasıl yapılır videosunun sıkıcı olması için hiçbir neden yok!

Adım Adım Demo

Nasıl yapılır videosu oluşturmak, özellikle video oluşturucu değilseniz göz korkutucu bir görev olabilir. Ancak doğru araçlar ve biraz çabayla, herkes yeni bir şeyler öğreten ve herhangi bir izleyici için paha biçilmez bir kaynak olacak mükemmel bir video oluşturabilir. Nasıl yapılır videosu oluşturmanın birçok farklı yolu vardır. En etkili yollardan biri adım adım göstermektir.

İnsanlar çok görseldir ve eylemin gerçekleştiğini görmek, öğretmek için harika bir yoldur. Ayrıca kameradaki birinin izleyiciyle konuşmasını ve süreci açıklamasını sağlayabilirsiniz. Herkesin yapabilmesi için nasıl yapılır videosu oluşturmak için profesyonel bir videoya ihtiyacınız yok. Tek ihtiyacınız olan, bunları sorunsuz bir şekilde düzenlemenize yardımcı olacak yerleşik şablonlara sahip iyi bir video düzenleme programıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Mac'te Uygulamaları Kaldırma

Örneğin, bir hamburgerin nasıl yapılacağına ilişkin bir nasıl yapılır videosu oluştururken, izleyicilere hamburger yapma sürecini göstermek için adım adım bir demo kullanmak en iyisidir. İlk önce tüm malzemeleri alın. Bir burger köftesi, peynir, marul, domates, çörek ve biraz ketçap, mayonez ve hardal alın. Ardından, köfteleri ızgara yaparak başlamak istiyorsunuz. O pişerken siz malzemelerinizi hazırlayacaksınız.

Marul, domates ve peyniri ekleyin. Topuzun üzerine biraz ketçap, mayonez ve hardal koyun ve ızgaraya yerleştirin. Ketçap, mayonez ve hardal karıştırıldıktan sonra çöreği ızgaradan çıkarın. Hamburger hazır! Bu videolar uzun süre devam edecek gibi görünse de merak etmeyin. Harika nasıl yapılır videoları oluşturmaya gelince, anahtar kelime kısalık değildir!

Animasyon ve Görüntüler

eklemenin en iyi yolu bilgi Bir kullanıcının nasıl yapılır videosu oluştururken atması gereken adımların türünü göstermek için hareketli grafikler ve görüntüler kullanılabilir.

Örneğin, yaratıcı, aracın tutamaca nasıl ekleneceğini gösteren bir başlık ekleyebilir. Görüntüler, gerekli tutamaç türünü ve kurulduğunda aracın nasıl görüneceğini göstermek gibi daha fazla görsel eklemek için de kullanılabilir. görseller için kullanabileceğiniz tüm araçlar, animasyonlar ve stoklar.

Sonuç

Umarız bu blogu faydalı bulmuşsunuzdur. Nasıl yapılır videosunun nasıl oluşturulacağından emin değilseniz, cebinizde delik açmadan profesyonel görünümlü bir video oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm yardımı bulacaksınız. Başka sorularınız, sorularınız veya endişeleriniz varsa, bunları yorumlar bölümüne bırakın!

 

 

 

 

 

 

 

1 yorum
  1. […] View On WordPress […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku