İstanbul’da Filipinli Bakıcı İhtiyaçlarınız İçin Damla Danışmanlık

0 464

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Çocuk bakıcılığı mesleği, çalışan anne – babaların yardımına koşan ve onların bu büyük sorumluluklarını paylaşan meslek grubudur. Bu nedenle de oldukça önemlidir. Çocuğun gelişimindeki her türlü rolü üstlenen ve çocuğun bakımının büyük kısmını üstlenen bakıcılar aileler için vazgeçilmezdir. Ülkemizde en fazla tercih edilen çocuk bakıcıları ise genellikle Filipinli bakıcı grubu oluyor. Filipinli bakıcıların bu kadar çok tercih edilmesinin ise birçok sebebi bulunuyor. Filipinli bakıcıların tercih edilme sebeplerinden bazıları şu şekildedir:

  • Filipinli bakıcıları diğer bakıcılardan ayıran en büyük özellikleri yabancı dil konusundaki başarılarıdır. Filipinli bakıcılar oldukça iyi bir seviyede İngilizce konuşabilmektedirler. Bu nedenle de çocuklarının daha küçük yaştan yabancı dil seviyesinin gelişmesini isteyen aileler Filipinli aileleri tercih ederler.
  • Filipinli bakıcıların yatılı bakıcı olma gibi avantajları da bulunur. Türk bakıcılar genellikle belirli bir mesai saatleri içerisinde çalışırken çoğu Filipinli bakıcı 7/24 çocukla ilgilenmeyi kabul etmektedir.
  • Filipinli bakıcılar oldukça güler yüzlü ve iletişim becerileri yüksek kişilerdir. Bu nedenle de problem çözme becerileri gelişmiştir. Sizinle bir sorun yaşamazlar fakat yaşanırsa bile en kolay şekilde çözüme kavuştururlar.
  • Filipinli bakıcılar, diğer bakıcılara kıyasla çocuk bakımı hakkında daha bilgili ve beceriklidirler. Çocuk gelişiminden daha iyi anlarlar.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   WhatsApp'ta Yazma Dili Nasıl Değiştirilir?

Filipinli Bakıcı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Çocukluk dönemi, bireyin hayatını etkileyen en önemli faktördür. Bu nedenle de çalışan anne – babaların çocuk bakıcısı seçerken zorlanma sebebi de budur. Eğer çocuğunuza bir bakıcı seçecekseniz birçok konuya dikkat etmeniz gerekir. Dikkatli olmanız gerekenler arasında:

  • Temizlik ve kişisel bakımına önem vermesi gerekir. Çünkü bu kişiye oldukça uzun süreler çocuğunuzu ve evinizi teslim edeceksiniz. Bu nedenle temizliğe önem vermesi çocuğunuzun sağlıklı büyümesinde de etkili olacaktır.
  • Türkçe konuşulduğunda anlayabilmesi gerekir. Hiç Türkçe bilmeyen bir bakıcıyla anlaşmakta zorlanabilirsiniz. Bu nedenle Türkçe diline hakim olan veya konuşulanları anlayan biriyle çalışmalısınız.
  • Kültürel farklılıklardan kaynaklı sorunları anlayışla karşılayıp çözümlemesi gerekir.

Bunların dışında birçok konu vardır. Tüm bunlara sizin için dikkat eden ve size en uygun bakıcıyı bulacak bir yer arıyorsanız Damla Danışmanlık ile çalışabilirsiniz. Dilerseniz filipinlibakıcı.com internet adresini ziyaret ederek daha detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Kanada Dil Okulu Fiyatları

Filipinli Bakıcı Ücretleri Ne Kadar?

Filipinli bakıcılar hakkında en fazla merak edilen konulardan biri de Filipinli bakıcı ücretleri konusudur. Filipinli bakıcı ücretleri değişkenlik göstermektedir. Çünkü bu bakıcılar da diğer yabancı bakıcılar gibi dolar kuru üzerinden maaş almaktadırlar. Filipinli bakıcı fiyatları genellikle:

  • Çocuk sayısına
  • Yatılı olup- olmama
  • Oyun eğitimi almış olması

Gibi özelliklerine göre değişmektedir. Sizler Filipinli bakıcıların ücretleri hakkında daha fazla detaylı bilgi için filipinlibakıcı.com internet adresine göz atabilirsiniz. Site üzerinde bulunan iletişim kanallarını kullanarak firma yetkilileri ile de görüşme sağlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku