Kiralık Kıyafet Abonelik Sisteminin Türkçesi: Unomoi

0 390

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Kadınların gardıroplarının %80’ini oluşturan giyilmeyen kıyafetlerin varlığından ilham alınarak kurulan UnoMoi, kadınlara kıyafet kiralama sistemini “Satın alma, kirala” sloganıyla kullanıcılarına sunuyor. Markanın kurucusu iki kadın girişimci arkadaş Ayşe Kefli ve Gözde Atasoy, sürdürülebilir moda için her yıl çöpe atılan 15 milyon tondan fazla kullanılmış kıyafetin olduğu bu alanda hızlı üretime dur demeyi amaçlıyor. Araştırmalar kadınların dolaplarının sadece %12’sini aktif olarak kullandığını gösteriyor. UnoMoi, hevesle alıp dolapların kara deliklerinde kaybolmasın diye size seçeneklerin çok fazla olduğu bir dolap sunuyor aslında.

unomoi kiralık kıyafet
unomoi kiralık kıyafet

Yurtdışında “buluttaki gardırop“ olarak tanımlanan iş modeli ile web sitesinden abonelik yapanlar, farklı paketler ile 5 ürüne kadar 1 ay boyunca kiralayabiliyor ve sınırsız kullanım hakkına sahip oluyorlar. Ayrıca kurye ve kuru temizleme hizmeti de paket fiyatına dahil.

Diledikleri anda, hiçbir ek ücret ödemeden aboneliklerini kolayca iptal edebiliyorlar. UnoMoi’de genel olarak ulaşılabilir lüks segment olarak tanımlanan ve orijinal mağaza satış fiyatları 2500 – 7000 TL arasında olan ürünler mevcut. Dünyada uzun yıllardır başarılı bir şekilde uygulanan bu sistem Amerika’da “Netflix of Fashion” olarak tanımlanıyor. Kıyafet abonelik sistemini Türkiye’de ilk olarak UnoMoi uygulamaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   ÇANKAYA’DA KOLTUK YIKAMA

 

UnoMoi Covid-19 sebebi ile kiralık kıyafetler konusunda kullanıcılarının içlerinin rahat olması açısından temizleme sürecinde uzmanlar tarafından önerilen güvenilir metodları tercih ediyor. Kıyafetler solventie ile yıkayıp sonra 150 dereceyi bulan sıcaklıklardaki sanayi tipi ütüler ile dezenfekte ediyorlar. Bu temizleme sürecinin ardından ardından, ayrı ayrı askılarda ve el değmeden poşetleyerek, tek bir çanta içinde gönderiyor. Kiralama sonunda geri alınırken de aynı çanta içinde geri verilmesinin ana sebebi de çevreyi kirleten atık oluşturmamak. Çantaların işleri tamamen bittiğinde Ataşehir Belediyesi’nden aldıkları destek ile geri dönüşüme gönderiliyor.

 

Türk Eğitim Vakfı ile bir projeye imza atan marka, proje kapsamında TEV bursiyerleri, UnoMoi’nin sitesinden, dünyaca ünlü markalardan beğendikleri tasarımları mezuniyetlerinde, doğum günü partilerinde, önemli etkinliklerde ve en önemlisi de staj/iş görüşmelerinde hiçbir ücret ödemeden temin edebiliyor.

 

Yargıcı, Gizia gibi onlarca markanın satın almadan kiralanabileceği www.unomoi.com adresinde aynı zamanda düğün, nişan, balo gibi özel günlerde giyilebilmesi için elbise kiralama da yapılabiliyor. Sonbahar için trençkot, kışlık mont, ilkbahar için elbise ve yazlık kimono gibi her mevsimin en çok aranılan kıyafetlerini bulmak mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Gamer (Oyuncu) Odası Dekorasyon Fikirleri ve Örnekleri
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku