PES 2022 Ücretsiz mi Olacak?

1 657

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Futbol oyunları sektörü an itibari ile ciddi şekilde PES 2022 ücretsiz mi olacak soruları ile çalkalanıyor demek yanlış olmaz sanıyorum. Daha önceki dönemde de artık KONAMI şirketinin de FIFA’nın kullandığı Unreal Engine oyun motoruna geçtiğini resmen duyurmuştuk. Nitekim kısa bir süre öncesinde PC, Xbox, PS4 ve PS5 platformlarına oyunun demosu resmen yayınlandı ve bir deneyim ettik.

Oyunun demosuna baktığımızda sanki DOS tabanlı bir oyunu bizlere getirmişler gibi bir durum söz konusudur. Pro Evulotion Soccer serisi, her geçen gün daha fazla şey vaat edip ne yazık ki tamamen beklentilerin gerisinde kalan bir oyun modeli olarak adından söz ettiriyor. Bizde ister istemez beklentilerimizi artık yükseltmiyoruz. Nitekim DEMO’da yükseltmememiz gerektiğini bizlere net şekilde gösterdi.

PES 2022 DEMO, Resmen Fiyasko

Oyun, resmen kendisi olmaktan çıkmış ve FIFA’ya doğru evrilmiş. Nitekim şirket, iki senedir yeni bir oyun modeli çıkarmamaları üzerine çok ciddi bir değişim beklenirken hiç özen gösterilmemiş bir demo oyununu bizlere sundu. Oyun motoru, grafik kalitesi, taraftarların rezalet görünümü ya da bu gibi aklınıza gelebilecek birçok farklı unsurda çokça fazla eleştiri yapabilirim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   2021 Yılında Tinted Tavuklarının Fiyatlarının İncelemesi

Şirket, akabinde yaptığı açıklamada “Oyunun bu olmadığını ve sadece online sunucuları denemek için çıkardıklarını” söyledikten sonra yine de beni etkilemedi. Çünkü 2 senedir oyunu yenilemeyen bir şirketin nasıl olur da böyle bir demoyu insanlara sunabileceğini ister istemez kendime yediremedim. Nitekim internet üzerinde de çok ciddi bir LİNÇ politikası adından söz ettiriyor.

Oyunda lisans sorunu vs. olduğunu düşündüğümüz zaman da ayrıca çok ciddi manada sıkıntılar yaşadık. Yaşamaya da devam edeceğiz gibi görünüyor ve bu neden dolayısı ile artık beklentilerimiz ciddi anlamda yerlerde. FIFA ile bu gidişle kesinlikle yaşayamazlar.

PES 22

PES 2022 Ciddi Ciddi Ücretsiz Olabilir

Konami şirketine yakın kaynaklardan kısa bir zaman dilimi içerisinde oyun haberleri sektörüne ciddi bir haber ortaya atıldı. Bu habere göre KONAMI şirketi, demo versiyondan sonra çok ciddi manada eleştirileri dikkate alma yolunda adımlar attıkları söylendi. Buna göre ise şirket, ciddi bir fiyasko sorunu yaşayacağından dolayı oyunu tamamen ÜCRETSİZ bir şekilde kullanıma sunabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   100,000 TL ile Alınabilecek En iyi Arabalar

PES oyun videoları ile ciddi manada popüler olan Andy Robinson, şirket ile de ciddi manada içli dışlı demek yanlış olmaz. İnternet üzerinde yayınladığı bir podcast ile gerçek manada oyunun ücretsiz olarak sunulabileceğini de resmen doğruladı. Hal böyle olunca da ister istemez oyun sektörü içerisinde FIFA’ya atıflarda bulunulmaya başlandı.

Ancak PES ile FIFA an itibari ile kati surette karşılaştırılamaz. Yani ne yaparsak yapalım, ülkemiz genelinde de artık PES oyuncuları, yavaş yavaş şirketin bu ciddi umursamazlığı nedeni ile FIFA’ya kayıyor. PES, bu oyunu ÜCRETSİZ olarak sunarsa da tamamen demodaki fiyaskolar nedeni ile yapacak. Hal böyle olunca da ister istemez büyük bir imaj ve prestij kaybı söz konusu olacak.

KONAMI şirketinin demo ile orijinal oyun arasında ciddi bir değişim yapması kaçınılmaz. Kimse birileri oyun ile alakalı video atmada oyunu almayacak onu net şekilde söyleyebilirim. YouTube SESE GEL kanalı bu anlamda Hasan Mustan herkes için ideal bir kaynak olacak. Kendisi videolar attıktan sonra da ciddi manada satışlar olabilir. Ancak ücretsiz olursa da yine ben bu oyuna karşı bir önyargı içerisinde olacağım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram Notları Nedir ve Nasıl Kullanılır?
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku