Apple AirTag’inizde Kayıp Modu Nasıl Etkinleştirilir?

0 96

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Apple’ın AirTag’i, Hassas Bulma özelliği sayesinde kaybolan eşyaları Bluetooth menzili içinde takip etmeyi kolaylaştırıyor. Ancak AirTag’iniz Bluetooth menzilinin dışına çıktığında ne yaparsınız? Böyle bir durumda, AirTag’inizi Kayıp Moduna geçirmeniz ve iPhone’unuzdaki Bul uygulamasını kullanarak kayıp eşyalarınızın yerini bulmanıza yardımcı olması gerekir. iPhone’daki Bul uygulaması, kayıp eşyaların veya cihazların yakınlarda bulunmasına yardımcı olmak için Bluetooth teknolojisini kullanan geniş bir Apple cihazları ağıdır. Kayıp bir cihaz bulduğunda, gizliliğinizin korunmasını sağlayarak yaklaşık konumunu sahibine anonim olarak bildirir. AirTag’inizi kaybettiyseniz Kayıp Modu etkinleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin.

  1. iPhone’unuzda Bul uygulamasını açın.
  2. Ekranın altındaki Öğeler sekmesine dokunun.
  3. Kayıp Modu’na almak istediğiniz AirTag’i seçin.
  4. Kayıp Modu seçeneğini görüntülemek için kartı yukarı kaydırın, ardından Kayıp Modu’nun altındaki Etkinleştir’e dokunun.
  5. Talimatları okuyun ve Devam’a dokunun.
  6. Telefon numaranızı girin ve ekranın sağ üst köşesindeki İleri öğesine dokunun.
  7. Bulunduğunda Bildir seçeneğinin yanındaki anahtarı açın. Birisi AirTag’inizi bulduğunda görünecek kayıp mesajını da özelleştirebilirsiniz.
  8. Mesajı özelleştirebileceğinizi ve Bulunduğunda Bildir özelliğini yalnızca cihaz izleyici kapsama alanı dışındaysa etkinleştirebileceğinizi unutmayın. Son olarak, AirTag’iniz için Kayıp Modu’nu onaylamak ve etkinleştirmek için Etkinleştir’e dokunun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Güvenilir Takipçi Satın Alma Sitesi
Apple AirTag'inizde Kayıp Modu Etkinleştirme
Apple AirTag’inizde Kayıp Modu Etkinleştirme

AirTag’iniz Kayıp Olarak İşaretlendiğinde Ne Olur?

Find My uygulaması, AirTag’iniz için Kayıp Modunu etkinleştirmenize yardımcı olur. Birisi bulduğunda kullanması için bir telefon numarası ve mesaj da ekleyebilirsiniz. AirTag’inize yakınsanız, “Bulunduğunda Bildir” seçeneğini kullanarak bir uyarı alabilirsiniz. AirTag’iniz kayıp olarak işaretlendiğinde, onu bulan herkes iletişim bilgilerinizi görebilir. AirTag’i bir iPhone veya NFC özellikli bir Android telefonun yanına getirmeleri yeterlidir. Bu, telefon numaranızın ve kayıp mesajınızın bulunduğu bir web sitesini gösterecektir. Başka birinin aygıtı aracılığıyla da konumunuzu görebilirsiniz.

Yakınlarda Hiç Apple Aygıtı Yoksa Ne Olur?

iPhone’da Bul özelliği büyüktür, ancak herkes Apple kullanmaz. AirTag’iniz kapsama alanı dışındaysa ve yakınınızda hiçbir Apple aygıtı yoksa yalnızca haritada en son görüldüğü yeri gösterir. NFC özellikli bir Android veya iPhone’u olan birinin onu bulup size geri getirmesi gerekir. Birisi AirTag’inizi bulursa, bir uyarı almak için NFC özellikli bir iPhone veya Android aygıt kullanabilir. Bu uyarı onları kayıp mesajınızı ve telefon numaranızı içeren bir web sitesine yönlendirir. AirTag’inizin konumunu Bul aracılığıyla başka birinin iPhone’unda görebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En İyi İnternet Sağlayıcısı Şirket Hangisi? 2022
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku