Apple’da Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

0 319

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Apple cihazlarını kullananlar için ekran görüntüsü almak oldukça kolaydır. Ekran görüntüsü almak, cihazınızdaki bir anı ya da önemli bir bilgiyi paylaşmak için oldukça kullanışlı bir yöntemdir. Apple’ın iOS işletim sistemine sahip cihazlarında ekran görüntüsünü almak için belirli bir işlem yapmanıza gerek yoktur; bu işlem oldukça basit ve hızlıdır.

iPhone Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

İlk adım olarak, ekran görüntüsünü almak istediğiniz sayfayı ya da uygulamayı açın. Ardından, ekranın üst kısmındaki Güç Düğmesi ile Ana Ekran Düğmesi’ne aynı anda basın ve bir süre bekleyin. Güç Düğmesi, cihazınızın sağ veya üst kısmında bulunurken, Ana Ekran Düğmesi ise cihazınızın ön kısmındadır.
Bu işlemi doğru şekilde yaptığınızda, ekranın sol üst köşesinde bir flaş ışığı yanacak ve ekran görüntüsü alınmış olacaktır. Ekran görüntüsünü aldıktan sonra, cihazınızın Galeri veya Fotoğraflar bölümüne giderek aldığınız ekran görüntüsünü görebilir ve istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Ekran görüntüsünü başka bir cihaza göndermek veya paylaşmak istediğinizde ise, aldığınız ekran görüntüsünü mesajlaşma uygulamaları, e-posta veya bulut depolama servisleri aracılığıyla paylaşabilirsiniz.
Genellikle ekran görüntüsü almak için kullanılan yöntemler bu şekildedir. Ancak bazı Apple cihazlarında, birkaç aygıtla iki işlem yapmak yerine, ekranı kaydırarak ekran görüntüsü almak da mümkündür. Bu yöntem, özellikle iPhone X ve sonraki modellerde kullanılmaktadır. Ekran görüntüsü alma işlemi bu modellerde, ekranın sağ üst köşesine kaydırarak yapılabilir. Bu yöntemle de oldukça hızlı ve pratik bir şekilde ekran görüntüsü alabilirsiniz.
iPhone Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?
iPhone Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Apple cihazlarında ekran görüntüsü almak oldukça kolay ve pratiktir. Bu işlemi gerçekleştirmek için belirli bir uygulama veya ayar yapmanıza gerek yoktur. Sadece belirli bir kombinasyonla bu işlemi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir ve aldığınız ekran görüntüsünü istediğiniz şekilde paylaşabilirsiniz. Bu yöntem, günlük kullanımda sık sık karşılaşılan bir ihtiyaca cevap verir ve Apple kullanıcıları için oldukça kullanışlı bir özelliktir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone ve Android'de İki WhatsApp Hesabı Nasıl Kullanılır?
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku