Burun Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

0 410

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Günümüzde burun estetiği birçok insan tarafından yaptırılan kolay ve başarılı bir estetik uygulamadır. Erkek ve kadın fark etmeksizin herkes bu ameliyatı yaptırabilir. Kişilerin beğenmediği ve şekil bozukluğu olan burun yapıları burun estetiği ameliyatı ile düzeltmektedir. Bu konuda sadece bilinir işinde başarılı ve güvenilir doktorlar tarafından ve hijyenik alanda yaptırılmasına dikkat edilmesi gerekir. Gelişen teknoloji ile beraber ameliyatlarda kullanılan cihazlar da gelişmekte ve ameliyatlar da daha başarılı ve güvenilir bir şekilde uygulanmaktadır.

Burun yapısı ile sorunu olan kişiler uygun fiyat aralıkları ile burun estetiği yaptırabilir. Kişinin sahip olduğu burun yapısı ve istediği şekil de burun estetiği fiyatları alanında etkili olan etkenler arasındadır.

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Kişilerin sahip olduğu burunları daha estetik ve güzel şekilde göstermek için yapılan cerrahi ameliyata burun estetiği denmektedir. Bu ameliyat ile kişilerin burunlarından olan şekil eğrili, büyüklüğü ya da herhangi bir kazadan dolayı gerçekleşen görüntü bozukluğu ve sağlık açısından sorun teşkil eden burunda et ve sorunlar burun ameliyatı ile düzeltilmekte ve kişinin istediği burun şekli yapılmaktadır. İşinde uzman doktor ve hijyenik bir ortamda yapıldığında hiçbir sorun ile karşılaşılmaz ve kişi hayatı boyunca yapılan o güzel burnu ile yaşar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Folik Asit Eksikliğinin 5 Nedeni

Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Genel olarak burun estetik ameliyatı anestezi altında yapılır ve kişinin burun yapısına ve kullanılacak tekniğe göre 2 ile 3 saat arasında sürmektedir. Burun estetik ameliyatı tamamen burun içinde ya da dışında ufak kesikler atılarak burnun kemik ve kıkırdağına farklı teknik uygulamalar yaparak istenilen burun şekli verilir ve burun kapatılır. Kişinin istediği burun şekli burunda var olan et veya başka sorunlar bu ameliyatın süresini uzatabilir ve burun estetiği fiyatları alanında miktarı etkileyebilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi

Genel kapsamda burun estetiği yaptırmaya karar verdiğinizde ameliyat öncesi doktora kullanmış olduğunuz tüm ilaç, hastalık ve sigara gibi alışkanlıklarınızı söylemeniz gerekir. Özellikle kan sulandırıcı ilaç kullanıyor iseniz bunu mutlaka doktora söylemeniz gerekir. Bundan sonra doktorun söylediği kurallar ve sözler harfiyen yerine getirmeli ve ilaç kullanımının ameliyat öncesi bırakılması gerekir. Doktor ile bunlar dışında istenilen burun şekli ve görüntüsü konuşularak yapılacak olan burna karar verilir. Doktor gerekli duyduğu zaman kişiden bazı tahliller isteyebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Sertleşme Sorunu Tedavisi Ve Penil Protez Ameliyatı

 

Burun Estetiği Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Geniş kapsamda burun estetiği ameliyatı burun yapısında meydana gelen şekil bozukluğu olan kişiler, herhangi bir sebeple dolayı burnu hasar alan kişiler, sağlık açısında burunda et olan ve rahat nefes alamayan kişiler, görsel açıdan burun şeklini beğenmeyenler ve burnu büyük olan kişilere burun estetiği uygulanır. Genel olarak burnunda sorun olan herkese bu ameliyat yapılabilir. Günümüzde de zaten estetik alanında en çok yaptırılan burun estetiğidir.

 

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası

Burun ameliyatı sonrasında kanama ve morarmayı engellemek için başın göğüsten daha yüksek olacak şekilde uyunması gerekir. Ameliyat sonrası hasta burnu çarpma ve darbeye karşı korumalıdır. Doktor kontrolünü aksatmamalı ve doktorun verdiği ilaçlar alınmalıdır. Burun ameliyatı sonrasında kişiyi zorlamaya ve burnu tehlikeye atacak spor ve aktivitelerden uzak durulması gerekir.

Burun Estetiği Fiyatları

En doğru ve güncel bilgi için doktor ile yüz yüze görüşülmesinde fayda vardır. Doktor ön muayene ettikten sonra ve hastadan konuşulması gereken konuları konuştuktan sonra bu konuda kişiyi de bilgilendirecektir. Genel olarak burun estetiği fiyatları ameliyatı yapacak doktora, ameliyatta kullanılacak tekniğe, kişinin istediği burun şekline, kişinin sahip olduğu burun yapısına göre belirlemektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Terleme Sorunu Çözüm Önerileri

 

https://www.huseyinkandulu.com/burun-estetigi/ bilgi için grandpashabet hemen tıklayın.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku