Gönüllü Hareketi’nin Sosyal Sorumluluk Projeleri

1 473

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Gönüllü Hareketi kendisini tamamen gönüllülük esasına adayan ve bu uğurda etkinlikler, sosyal sorumluluk projeleri düzenleyen bir kuruluştur. Bu kuruluş aynı zamanda yaptığı bu sosyal sorumluluk projeleri sayesinde de farkındalığı artırmayı hedeflemektedir. 2009 senesinden beri bu platformda çalışmalar yapan gönüllü dernekler arasında yer alan Gönüllü Hareketi sayesinde gönüllülük amacıyla birleşen tüm bireylerin potansiyelini kullanarak toplumun ihtiyaçlarına cevap verebilirsiniz.

Sosyal sorumluluk projeleri genel olarak toplumun dinamiğini harekete geçirerek toplumun duyarlılığını artırmayı hedefler. Özellikle de gündemdeki konulara değinerek daha genel bir kitleye hedef alan projeler, çok geniş katılımlar alabilmektedir.

Sosyal sorumlulukta kültürel, ekonomik, sosyal ve çevresel problemleri çözmek için yüzlerce zihin bir araya gelir. Bu durumda da en belirleyici etmen “ihtiyaçlar” olmaktadır. İhtiyaçlara cevap verebilmek adına bir araya gelmiş insanlar tamamen gönüllülük esası ile bir araya gelirler.

Sosyal sorumluluk projeleri sayesinde bireyler, kendi gelişimlerine de katkı sağlarlar. Onlara empati yeteneği sağlar, yardımseverlik damarlarını besler ve özellikle de fedakarlık yapabilecekleri çok efektif bir ortam sağlar. Gönüllü Hareketi sosyal sorumluluk projelerine katılarak siz de geleceğe ve ihtiyaçlara katkı sağlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Turkovac Yerli Covid Aşısı Özellikleri

Gönüllü Hareketi’nin Eğitimde Fırsat Eşitliği Adımı

Gönüllü Hareketi’nin bir diğer oluşumu da eğitimde fırsat eşitliği adımı oluyor. Özellikle de bireylerin coğrafi konumlarından dolayı sahip oldukları olumsuzlukları pozitif bir olguya çevirmek için uğraşan bu proje, kendi içerisinde farklı oluşumlar da bulundurmaktadır:

  • Oyunla Büyü projesi sayesinde daha çok köy kesiminde yaşayan çocukların ilkokul ve ortaokul hayatlarını daha kolay geçirmelerini sağlayabilirsiniz. Özellikle de eğitimi oyunla harmanlayan bu proje sayesinde çocukların hem sosyal hem de akademik hayatını olumlu olarak yönlendirebilirsiniz.
  • Gönüllü Hareketi olarak Oyuncak Kütüphanesi projesi sayesinde çocuklara daha küçük yaşlardan kütüphane eğitimini ve kullanımını aşılamayı hedefliyoruz.
  • Engelsiz Kütüphane projesi ile tüm engelleri kaldırmayı hedefliyoruz. Görme engelli bireylerin eğitimlerine aktif bir şekilde devam etmesini sağlayan bu proje ile seslendirilebilir içeriklere erişimi kolaylaştırıyoruz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Şile Ağva Kamp Alanları

Gönüllü Hareketi’nin Vizyon ve Misyonu

Gönüllü Hareketi ile gönüllü olmak çok kolay! Sadece tek bir başvuru formu doldurarak siz de Gönüllü Hareketi gönüllülerinden bir tanesi olabilirsiniz. Siz bireylerimizin gönüllü olarak katılabileceği projeler ve programlar hazırlayarak daha aktif bir arena yaratma fikrini temel alıyoruz.

Toplum bilincini artırarak fırsat eşitliği sağlamaya doğru atılan adımlarda aktif bir mihenk taşı olmak gibi misyonlara sahip olan Gönüllü Hareketi sayesinde daha aydın yarınlara ulaşılabilmektedir. Sadece bireyleri değil aynı zamanda toplumda var olmuş ve olan bazı antik değerleri de koruma altına almaya çalışan Gönüllü Hareketi sadece Türkiye’de değil uluslararası alanda da geniş kitlelere açılmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Siz de bu hareketin bir parçası olmak istiyorsanız sitemiz üzerinde başvurunuzu yapabilirsiniz.

1 yorum
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku