Instagram’da Aktif Durum Nasıl Kapatılır?

0 215

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bazen tek istediğiniz güzel fotoğrafları kaydırmaktır, ancak her zaman bayat memleri ve aptalca sorularıyla sizi rahatsız eden arkadaşlar vardır. Hemen cevap vermek zorunda hissetmemeniz için Instagram’daki aktif durum nasıl kapatacağınızı anlatacağız.

Instagram’da Aktif Durumunuzu Nasıl Kapatırsınız?

Yeni başlayanlar için, aktif durum nasıl kapatabileceğinize ve Instagram’daki son görülme zaman damganızı nasıl gizleyebileceğinize bakalım. Bunu yaparsanız, başkalarının etkinliklerinden de haberdar olamayacağınızı unutmayın. Etkinlik durumunuzu hem uygulamadan hem de bir bilgisayar tarayıcısından kapatabilirsiniz. Akıllı telefonunuzdan uygulamada:

 1. Hesap ayarlarını açın.
 2. Ayarlar’ı seçin.
 3. Gizlilik’e gidin.
 4. Etkinlik Durumu’nu açın.
 5. Gri yapmak için geçişe dokunun.

Bir bilgisayar tarayıcısından:

 1. Profili Düzenle’ye dokunun.
 2. Gizlilik ve Güvenlik’i seçin.
 3. Kutudaki işareti kaldırın.

Artık hiçbir kullanıcı ne zaman çevrimiçi olduğunuzu veya en son Instagram’da görüldüğünüzü göremez. Etkinlik durumunuzu tekrar göstermek istiyorsanız, aynı geçişe dokunmanız veya bir tarayıcıdaki kutuya onay işareti koymanız gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple AirTag'inizde Kayıp Modu Nasıl Etkinleştirilir?
Instagram Aktif Durum Kapatma
Instagram Aktif Durum Kapatma

Kullanıcıların Instagram’da Çevrimiçi Olduğunuzu Bilmesinin Daha Fazla Yolu

Birisi Instagram’da şu anda aktif olup olmadığınızı gerçekten bilmek istediğinde, durumu gizleseniz bile gerçeğe ulaşmak için savaşma şansları vardır. Bu nedenle, sosyal ağı kullanarak nasıl fark edilmeyeceğiniz konusunda size biraz daha tavsiye vermek istiyoruz. Bu bilgiyi, başka bir kullanıcının da şu anda aktif olup olmadığını kontrol etmek için kullanabilirsiniz. Çünkü Instagram’da etkinlik durumunuzu gizlerseniz, başkalarınınkini göremezsiniz. Kullanıcılar çevrimiçi olduğunuzu şu şekilde anlayabilir:

 • Mesajları okuyun. Bir DM mesajında neyin önemli ve acil olduğunu bilmek ne kadar cazip olursa olsun, buna kanmayın. Unutmayın, insanlar mesajlarını okuyup okumadığınızı kontrol edebilir. Etkinlik durumunuzu kapattığınızda bile diyalogda görüldü görünür. Ve bunu bir mesajı okuduktan sonra yaparsanız, daha da şüpheli olur.
 • Paylaşım. Paylaşım yapıyorsanız muhtemelen çevrimiçisinizdir. “Muhtemelen” var çünkü Instagram’da gönderi planlamak için hizmetler kullanıyor olabilirsiniz. Ancak aktif bir instagrammer değilseniz, kullanmanız pek olası değildir. Ve arkadaşlarınızı bunun tersine ikna etmek zor olacaktır.
 • Beğeniler. Instagram’da aktif durumu kapatırsanız yeni gönderilerin altına beğeni bırakmayın. Aksi takdirde, bir kullanıcı sosyal medya güncellemelerinizi kontrol ettiğinizi veya yakın zamanda kontrol ettiğinizi anlayacaktır. Çünkü bir gönderiyi yayınlanmadan önce beğenemezsiniz.
 • Görünümler. Fark edilme riski olmadan gönderileri, Reelleri, IGTV’yi görüntüleyebilirsiniz. Ancak Instagram Hikayeleri başka bir konudur. En azından IG uygulamasında, gizlediğiniz bir kullanıcı tarafından yayınlanan Hikayeleri izlemeyin. Bilmelisiniz ki, yazarın bir izleyici listesi vardır.
 • Profilinizdeki değişiklikler. Yeni bir fotoğraf, kullanıcı adı veya isim belirlemek ve kapakları öne çıkarmak, biyografi metnini düzenlemek – bunlar insanlara yakın zamanda çevrimiçi olduğunuzu ve hala çevrimiçi olabileceğinizi söyler. Elbette, hayranlarınız değillerse, sayfanızdaki küçük değişiklikler fark edilmeyecektir. Yine de, Instagram’daki aktif durumunuzu kapattığınızda bu riski almasanız iyi olur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung Unpacked 2021 Ürün Tanıtımları Belli Oldu
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku