iOS 16’da Kilitleme Modu Nasıl Kullanılır?

0 382

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Makale, iOS 16’da Kilitleme Modu Nasıl Kullanılacağını açıklar. iOS’ta Kilitleme Modunu etkinleştirdiğinizde, iPhone’unuz özellikle size yönelik siber saldırılara karşı korunur. iOS tarafından uygulanan güvenlik ve gizlilik önlemleri nedeniyle, Apple’ın iPhone’ları, halka açık farkla en güvenli cihazlardır.

Kilitleme Modu, maksimum güvenlik için sistem özelliklerini kısıtlayan ve iOS 16, iPadOS 16 beta ve macOS 13 Ventura’da kullanılabilecek yeni bir özelliktir. NSO Group’un Pegasus’u gibi dünyanın her yerindeki gazetecileri, politikacıları, muhalifleri ve aktivistleri hedef almak için kullanılan gelişmiş casus yazılımlardan ürünlerini korumak için Apple tarafından oluşturuldu. Pegasus casus yazılımı olası bir tehdit gibi görünebilir. Ancak bazıları için Kilitleme Modu yaşam ve ölüm arasındaki fark anlamına gelebilir.

iOS 16’da Kilitleme Modu Kullanma

Adım 1: iOS/iPad’de: Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik’e gidin.

Adım 2: Mac’te:  Sistem Tercihleri ​​> Gizlilik ve Güvenlik’e gidin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Ana Sayfa veya Güç Düğmeleri Olmadan iPhone Ekran Görüntüsü Nasıl Çekilir?
iOS 16'da Kilitleme Modu Kullanma
iOS 16’da Kilitleme Modu Kullanma

Adım 3: Gizlilik ve Güvenlik ekranında aşağı kaydırın ve “Kilitleme Modu”nu seçin.

Adım 4: Kilitleme Modu ile ilgili ayrıntıları içeren açılır pencere görünecektir.  Daha fazla bilgi istiyorsanız  “Daha Fazla Bilgi”yi tıklayın, aksi durumda devam etmek için “Kilitleme Modunu Aç”ı seçin.

Adım 5: Onaylamak için “Aç ve yeniden başlat” seçin.

Adım 6: Cihazınız yeniden başlatılacaktır. Cihazınızın pin/parolasını kullanarak kilidi açın. Tüm Kilitleme Modu ayarları artık açıktır. Yukarıdaki adımları kullanarak da Kilitleme Modunu devre dışı bırakabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku