iPhone Sunucu Kimliği Doğrulanamıyor Hatası Nasıl Düzeltilir?

0 451

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

iPhone sahiplerinin karşılaştığı birçok hata mesajlarından biri de “sunucu kimliği doğrulanamıyor” hatasıdır. Bu hata mesajı genellikle e-posta hesaplarıyla ilgili sorunlar yaşayan kullanıcılar arasında yaygındır. Bu sorun genellikle kullanıcı adı ve şifrenin yanlış girilmesi veya sunucunun geçersiz olması nedeniyle ortaya çıkar. Ancak endişelenmeyin, bu sorun genellikle basit birkaç adımla çözülebilir.

iPhone “Sunucu Kimliği Doğrulanamıyor” Hatası

İlk olarak, sunucu kimliği doğrulanamıyor hatasını çözmek için yapmanız gereken şey kullanıcı adı ve şifrenizi kontrol etmektir. E-posta hesabınıza giriş yaparken doğru bilgileri girdiğinizden emin olun. Hesabınızın doğru olduğundan emin olmak için hesabınıza başka bir cihazdan veya tarayıcıdan da giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

iPhone “Sunucu Kimliği Doğrulanamıyor” Hatası
iPhone “Sunucu Kimliği Doğrulanamıyor” Hatası

Eğer kullanıcı adı ve şifrenizde bir sorun olmadığına eminseniz, bir sonraki adım olarak mail sunucunuzu yeniden eklemeyi deneyebilirsiniz. iPhone’unuzun ayarlar bölümüne gidip, e-posta hesabınızı silin ve tekrar ekleyin. Bu işlem genellikle hatayı düzeltmeye yardımcı olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iMessage Okundu Bilgisi Nasıl Kapatılır?

Eğer yine de sunucu kimliği doğrulanamıyor hatası alıyorsanız, mail sunucunuzun ayarlarını kontrol etmeyi deneyin. Sunucunuzun doğru giriş bilgileri ve doğru sunucu ayarlarına sahip olduğundan emin olun. Ayrıca, sunucunuzun güncel olduğundan ve sorun yaşayan kullanıcılarla ilgili bir hata olmadığından emin olun.

Son olarak, eğer yukarıdaki adımlar sorunu çözmezse, Apple Destek ekibine başvurmayı deneyin. Profesyonel destek ekibi genellikle bu tür sorunlarda yardımcı olabilir ve size daha fazla adım önerilerinde bulunabilir. Unutmayın, iPhone’unuzdaki hatalar genellikle basit birkaç adımla çözülebilir ve endişelenmeye değmez.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku