Mutfak Dolabı Renkleri En Güzel Renkler

2 1.697

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Mutfak dolabı rekleri için bugün size yakından ilgilendiren bir konu olan mutfak dolapları tercih edilen renkleri hakkında olacak. Dilerseniz başlayalım.

 

Mutfak Dolabı Renkleri Nasıl Belirlenir?

 

Çok Tercih Edilen Mutfak Dolabı Renkleri
Mutfak Dolabında En Kullanışlı Renk

 

Mutfak dolabı seçiminde önemli kriterlerden biri renktir. Peki, mutfak dolabı renkleri nasıl belirlenir?

Mutfak dolabı renkleri, sizin için sunulan renk skalasından özenle seçilir. Aynı zamanda mutfak dolabı için belirlemiş olduğunuz modele göre de renk seçimini yapmanız önemlidir.

Neden mi? Çünkü genel olarak mutfak dolabında kullanılacak olan renkler için özenle seçilmesi gerektiği, modele ve kullanım alanından kaynaklanmaktır. Hem kir tutmayacak, renk solmayacak hem de son derece şık bir görüntünün olacağı renklerin olması önemlidir. Bunun için oluşturulan seçenekleri incelemeniz ve mutfağınıza göre karar vermeniz önerilir.

Sizin için hangi renkler mutfağınızı daha canlı yapacak? Siz mutfağınızın daha canlı ya da daha cool bir dekorasyonu mu olmasını istiyorsunuz? Sorulara verdiğiniz yanıtlara göre seçim yapmak avantajlı olacaktır.

Akrilik Mutfak Dolap Renkleri

 

Son dönemin en çok tercih edilen renkleri arasında daha soft renkler var. Akrilik olan mutfak dolapları için modern dekorasyonların yapılmasının mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Hem modern dekorasyonlar hem de şık bir görünüm sağlanacaktır. Bunun için sunulan pek çok seçenek olacağından, direkt olarak akrilik mutfak dolap renkleri üzerinden bir seçim yapmanız önerilir. Değerlendirmeniz durumunda, bu alanda siz de hemen mutfak dolabı rengi belirlemiş olacaksınız. Önerilen renkler, son dönemin moda renkleri aşağıdaki gibidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Türkiye’nin En Çok Mobilya Üretilen Bölgesi Neresidir?
 • Kırmızı: Kolay temizlenen ve dikkat çeken renk önerisidir. Akrilik kırmızı, mutfak dolaplarında temizliği sağlama konusunda avantajlıdır.
 • Metalik siyah: Modern mutfak dekorasyonları söz konusu olduğunda, metalik siyah rengi dikkat çeker. Kir göstermez ve son derece kullanışlıdır.
 • Metalik Karaağaç: En çok tercih edilen renklerden biridir. Alacalı görüntüsü ile akrilik modellerde beğenerek kullanabileceğiniz önerimizdir.
 • Ladin: Sevilen bir renk olarak karşınıza çıkacak. Temizleme konusunda açık renk olduğundan diğer renklere göre daha zorluk çıkarma eğiliminde olabilir.
 • Krem: Açık renk isteyenler için önerilen klasik, ancak en severek de kullanılan renklerden biridir.
 • Meşe: Her durumda doğallıktan yana olanlar için önerilen renktir. Genel olarak doğal bir hava katar ve kullanışlı olur.

 

Mutfak Dolabı Renkleri Nasıl Olmalı?

Çok Tercih Edilen Mutfak Dolabı Renkleri
Vizon rengi ne renk?

 

Mutfak dolaplarında renk seçimi önemlidir. Çünkü hem kullanışlı olması hem de mutfağın alanına, boyutuna göre daha canlı olması açısından seçim önemlidir. Bakıldığında mutfak dolabı renkleri nasıl olmalı sorusunun yanıtı için dikkat etmeniz gereken hususlar verilmiştir. Bu hususlara göre hareket etmeniz durumunda, herhangi bir sorun yaşamadan direkt olarak renk seçimini yapmanız da kolay olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Ev için Duvar Saati Tasarım Fikirleri
Çok Tercih Edilen Mutfak Dolabı Renkleri
En Çok Tutulan Mutfak Dolabı Renkleri

 

Mutfağın boyutuna göre seçim yapabilirsiniz. Dar olan mutfaklar için daha açık renklerin kullanılması önerilir. Dikkat çekmeyen renkler ile mutfağın canlı ve gösterişli olması sağlanabilir.

Dolapların modeline göre seçim yaparken ise modeli gösterecek, daha şık bir görüntü sağlayacak şekilde seçim yapılması önemli olacaktır. Değerlendirip ona göre hareket ederek, avantajlı bir seçim yapabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Mutfak Dolabı Renkleri

Çok Tercih Edilen Mutfak Dolabı Renkleri
Buz beyazı nasıl bir renk?

 

Peki, en çok mutfak dolabı renkleri modelleri tercih edilen renkler neler? Dar olan mutfaklar için en çok tercih edilenler arasında; açık ladin rengi, meşe rengi, beyaz ya da krem rengi gibi renkler yer almaktadır. Bunların dışında koyu renk tercih etmek istiyorum diyen kişiler için ise metalik siyah, siyah yağmur desen, bordo rengi, mürdüm rengi gibi daha koyu renkler tercih edilmektedir.

Çok Tercih Edilen Mutfak Dolabı Renkleri
En Kullanışlı Mutfak Dolabı Renkleri

 

Severek kullanacağınız ve mutfağınıza uygun olan renkleri belirlemeniz çok daha önemlidir. En çok tercih edilen mutfak dolabı renkleri dışında, severek kullanacağınız renkleri değerlendirip ona göre seçim yapabilirsiniz. Dilerseniz bu alanda seçim yaparken mutfak dolabının modelini de göz önünde bulundurup ona göre seçim yapın.

 

Mutfak Dolabı Renkleri Kataloğu

Mutfak dolapları için oluşturulan renk katalogları var. Bu renkler, seçeceğiniz mutfak dolabına göre de belirlenebilir. Genel olarak geniş bir katalog olmaktadır. Her rengin farklı tonları üzerinden renklere yer verilmesi son derece önemlidir. Göz önünde bulundurmanız halinde, siz de direkt olarak istediğiniz renk ve tonuna hemen ulaşma imkanı bulacaksınız. Dilerseniz anında seçim yapabilirsiniz. Mutfak dolabı renkleri kataloğu üzerinden seçim yaparak, hemen hem farklı hem de kullanışlı renkleri belirleyebilirsiniz. Severek kullanacağınız renk ve modeller olması söz konusu olacaktır. Kullanışlı ve canlı, solmayan renkler tercih etmeniz sizin için avantajlı olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Ailenize Uygun Yemek Odası Takımları İçin Bilmeniz Gerekenler
mutfak dolabı renkleri
mutfak dolabı renkleri kataloğu

 

mutfak dolabı kapak renkleri
mutfak dolabı renkleri nasıl olmalı

 

mutfak dolabı modelleri renkleri
mutfak dolabı çeşitleri ve renkleri

 

Mutfak dolabı hangi renk olmalı?

Mavi=Huzurun Rengi, Kırmızı beyaz=Cazibenin Rengi, Beyaz=Asaletin Rengi, Yumuşak bir ton istiyorsanız= Beyaz Kahve,Toz pembe= Pastel tonlar için uygundur,Siyah Rengi= Cesaret veren renktir,Mor Rengi=Davetkar bir renktir,Sarı - Siyah Rengi= Güneşin Işıltısını andırır,Yeşil Rengi= Ferah iç açıcı renktir.

Mutfakta hangi renk tercih edilmeli?

Mutfak rengi tercih ederken oda içi küçükse açık renkleri tercih edebilirsiniz. Bu açık renkler ise : Beyaz, Meşe, Bej, Akçaağaç, Açık Vizon

Beyaz mutfak dolabına hangi renk tezgah gider?

Mutfak dolabının mutfak tezgahı granit ise gri renk uyumlu olacaktır.

Mutfak çeşitleri nelerdir?

G-Şeklindeki Mutfak Tipi, İki Taraflı Mutfak Tipi,Açık Mutfak,Yemek Mutfağı,L-Şeklinde Mutfak Tipi,Tek Sıra Mutfak Tipi,U-Şeklinde Mutfak Tipi

Parlak mı? Lake Mat mı?

Bombeli, kapağı ve yanı dönmüş işlerde mat tercih etmelisiniz. Eğer mobilyanız düz, oymasız yada çıtalı değilse Parlak lake boya tercih edebilirsiniz.

80%
Awesome
 • Design
2 Yorumlar
 1. en çok tercih edilen mutfak dolabı renkleri diyor

  merhaba mutfak dolap renkleri güzel gözüküyor. satış yapıyormusunuz?

  1. Güncel Paylaşım diyor

   Hayır . Yapmıyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku