Türkiye’de Gezilecek En İyi Yerler

0 339

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Türkiye’de ziyaret edilecek en iyi yerler, sizi geçmiş imparatorluklara kaptırabilir veya canlı kültürün ve cezbedici mutfağın ruhunu yakalayan şaşırtıcı ada hazinelerini ortaya çıkarabilir. Akdeniz’in ihtişamını sergileyen muhteşem manzaralar, beyaz mermer döşeli antik kalıntılara karşı güneş ışığı parıldarken, bölge harikası bir dokunuş sunuyor. Ayasofya’nın kulelerinden destansı bir tarih fışkırırken, manzaralı dağ platolarından peri tipi bacalar çıkar. Keşfetmek için aktif yollar ve örnek alınacak mutfak lezzetleri ile Türkiye’de ziyaret edilecek en iyi yerler yerel gelenekleri kucaklar ve sonsuz ihtişamı bulurken çeşitli manzaraların ihtişamını sergiler.

İstanbul

İstanbul, stratejik konumu veya güzelliği nedeniyle binlerce yıldır imparatorlukların gözdesi olmuştur ve özenle hazırlanmış tarihi ve görkemli güzelliğiyle değerli olmaya devam etmektedir. Büyü ve ihtişam duygusuyla şehir, Doğu ve Batı’yı sanat, mimari ve mutfak mirası boyunca hareket eden yaşayan bir geçmiş duygusuyla birbirine bağlar. Ayasofya’nın harikalarından Topkapı Sarayı’nın lükslerine, Boğaz kıyılarından Kapalıçarşı’nın canlı havasına kadar, İstanbul’un harikaları baş döndürücü, büyüleyici ve görünüşte sonsuzdur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Berlin Gezilecek Yerler Listesi

Kapadokya

Kapadokya, Anadolu ovalarına ve petekli tepelere karşı kurulmuş engebeli araziden yükselen tuhaf bacaları ile bir peri masalından çıktı. Hikaye kitabı manzarasının cazibesi, yeraltı ağlarında temsil edilen olağanüstü bir insanlık tarihi duygusuyla birleşerek mağaralara kazınmış çarpıcı mimariyle sonuçlanır. Karanlık krem ​​renkli tepelerin manzarasına açılan yürüyüş parkurlarına fresklerle kazınmış yeraltı kiliseleri, ufkun üzerinde bir sıcak hava balonu yolculuğu ve dramatik uçurumlar veya yemyeşil meyve bahçeleri boyunca ata binme ile Kapadokya, davetkar bir cazibeye sahip eşsiz bir harikalar diyarıdır.

Türkiye'de Gezilecek Yerler
Türkiye’de Gezilecek Yerler

Efes

Efes’in dikkat çekici harabeleri, Bizans unsurlarına, Roma dokunuşlarına ve geniş bir alana yayılan bir kaleye dönüşen mermer sütunlar ve sütunlu sokaklarla harabeler arazinin üzerinde yükselirken antik Yunan devletlerinin geniş erişimini yakalar. Görkemli mimari ve klasik estetik, Akdeniz’in ortak güzelliğini keşfederken Antik Dünyanın ünlü Harikalarından birini yakalayan İyon perspektifinin etkisini korur ve gösterir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Gezilinki ile Gezi Magazini

Ankara

Ankara, Türkiye’nin başkentidir ve gezginlere insanların düşündüğünden çok daha fazlasını sunar. Burası sokakların ve ufuk çizgisinin Türkiye tarihinin genişliğini ortaya çıkardığı yerdir. Sofistike bir ambiyans, büyüleyici restoranlar ve kaldırım kafeleri, ünlü Anadolu Medeniyetleri Müzesi ile modern Türkiye’nin kurucusuna devasa bir saygı duruşu arasında yer alan hareketli bir mekan yaratıyor. İster Anadolu’nun kalbini keşfetmek, ister klasik öncesi tarihin derinliklerine inmek, Ankara’nın hemen deneyimleyebileceğiniz özel bir karizması var.

Edirne

Osmanlı mimarisi, Roma İmparatorluğu’na kadar uzanan tarihi ve 14. yüzyıla hayat veren dikkat çekici cepheleri ile Edirne’de sahne alıyor. İmparatorluk tasarımları, kayda değer mutfak kültürü ve büyük bir sivil geleneğin kalıcı izlenimleri, Avrupa ruhunu ve Türk tutkusunu Tunca ve Meriç nehirlerinin kıyılarında harmanlıyor. Selimiye Camii’nden Büyük Sinagog’a, Sağlık Müzesi’nden Kaleiçi’nin orta çağdan kalma Arnavut kaldırımlı yollarına kadar Edirne, Türkiye’nin başka hiçbir yerinde bulunmaz.

Nemrut Dağı

Nemrut Dağı’nın zirvesinin gölgesinde Kral Antiochus’un mezar höyüğü ve gizli mezar efsanesini bulabilirsiniz. Teraslar yamacın dokusunu oluştururken, bir zamanlar imparatorluk görkeminden ve tanrıların görkeminden bahseden taş heykeller artık araziye yayılmış durumda. Dağın uzak doğası, yalnızca Roma ve İran arasındaki kan davası arasındaki sınıra tanık olurken, ortama yayılan kültürel ve doğal ihtişam arasındaki bağlantıyı vurgular.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Popüler Balayı Destinasyonları

İzmir

İzmir Körfezi’nin parıldayan masmavi suları ve Ege limanı boyunca hareket etmeye devam eden antik tarihi ile İzmir, zengin ve büyüleyici bir kültür koleksiyonuyla gezinti yolu boyunca parıldayan bir sahil harikasıdır. Mutfağı tek başına şehrin mutfak mirasına kendi dokunuşlarını katan Rum, Ermeni, Levanten, Türk ve Yahudi topluluklarının katmanlarını temsil ediyor, etkileyici çarşılarda ve büyüleyici müzelerde ortaya çıkan cezbedici gizemi süslüyor. Alaçatı’nın cazibesine giden antik Roma yolunu ziyaret etmek için günübirlik bir gezi olsun, İzmir çağdaş lezzetlerin ve tarihi harikaların merkezidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku