Whatsapp Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

1 506

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Normal bir WhatsApp kullanıcısıysanız, muhtemelen silinen WhatsApp fotoğraflarını kurtarma özelliklerinin çoğunu zaten biliyorsunuzdur. Ancak, bir sohbetteki bir resmi veya dosyayı kaybederseniz, onları geri almak zor olabilir. Bunun nedeni, bir kullanıcı bir WhatsApp görüşmesinden bir görüntüyü sildiğinde, dosyanın görüşmede görünmemesidir. Ve varsayılan olarak telefonunuzun Galeri uygulamasında da görünmeyebilir. Kendinizi bu durumda bulursanız, silinen WhatsApp fotoğraflarını kurtarmanın birkaç yolu vardır:

Silinen WhatsApp fotoğraflarını kurtarmak için, WhatsApp’ın tüm mesajları ve görüntüleri yerel olarak sakladığını bilmelisiniz. Bu mesajların bir kopyasını sunucularında saklayan diğer platformların aksine. Aynı zamanda, mesajların hiçbir kopyası bulutta saklanmadığı için bu, kullanıcı gizliliğini sağlar. Ayrıca, silinen WhatsApp fotoğraflarının yanlışlıkla silinmesi durumunda kurtarmanın artık daha zor olduğu anlamına gelir. Bazen kullanıcılar uygulamadan mesajları veya resimleri siler. Veya diğer durumlarda, telefonları değiştirirken veya fabrika ayarlarına sıfırlarken kaybolurlar. Instagram gibi uygulamalarla tüm mesajlar bir bulut sunucusundan aktarılır. Ancak WhatsApp’ta otomatik bulut yedekleme etkin değilse, tüm önemli mesajlarınızı ve resimlerinizi de kaybedebilirsiniz. Neyse ki, bunu önlemek ve tüm fotoğraflarınızı kaybetme riskini en aza indirmek için birkaç adım atabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   SEOPix Dijital Pazarlama Ajansı ile Her Yerde Görünür Olun!

WhatsApp’tan Silinen Resimler Nasıl Geri Yüklenir?

Otomatik Olarak Kaydedilen WhatsApp Görüntülerini Kurtarın

Varsayılan olarak, hem Android hem de iPhone’da WhatsApp, sohbetlerinizdeki görüntüleri otomatik olarak cihazınıza indirir. Bu nedenle, silinen WhatsApp fotoğraflarını kurtarmak için kontrol etmeniz gereken ilk yer, telefonunuzun Fotoğraflar uygulamasıdır.

  1. Android’de Galeri uygulamasına veya Google Fotoğraflar’a bakın. iPhone kullanıcıları Fotoğraflar’ın altına bakmalıdır. Aramanızı daraltmanıza yardımcı olması için Albümler sekmesine geçin ve WhatsApp’ı arayın. Bu bilgiyi hatırlıyorsanız, görselin gönderildiği zamanı kontrol etmek için galeri uygulamanızın arama araçlarını da kullanabilirsiniz.
  2. Silinen WhatsApp fotoğrafını bulursanız, şanslısınız! Hâlâ kopyanız vardır ve istenilen yere gönderebilir ya da paylaşabilirsiniz. Kalıcı olarak kaybetmemek için bir yedekleme yaptığınızdan emin olun.
  3. Fotoğrafı burada görmüyorsanız, ancak telefonunuzda bulut depolama kullanıyorsanız, hala umut var. Bulut depolama uygulamanızın kamera otomatik yükleme özelliğini kullanırsanız, WhatsApp’ın görüntüyü kendi kendine indirme ve ardından bulut depolama uygulamanız otomatik olarak yükleme olasılığı vardır.
  4. Bulut depolama hizmetinizin Kamera Yüklemeleri, Film Rulosu veya benzeri klasörünün içini kontrol edin ve içindeki görüntüyü bulabilirsiniz.
Daha fazla mesaj

PC Wifiyi Neden Görmez?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Pubg Klan İsimleri (En Yeni)
Whatsapp Silinen Fotoğraflar
Whatsapp Silinen Fotoğraflar

Başka Birinin WhatsApp Resimlerini Kurtarın

Silinen bir WhatsApp görüntüsünü yedeklemeden kurtarmak, düşündüğünüzden daha kolay olabilir. Ardından, konuştuğunuz kişinin (veya kişilerin) eksik fotoğrafın eklendiği mesajın bir kopyasına sahip olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Bir WhatsApp sohbetine bir resim yüklediyseniz ve ardından onu sildiyseniz, grup sohbetindeki başka birinin cihazında hala bu resim olabilir.

Kişiden resmi WhatsApp sohbetinde aramasını isteyin. Bunu yaparlarsa, görüntüyü size iletebilir, hatta telefonunuza kaydedip e-posta veya başka bir mesajlaşma servisi aracılığıyla gönderebilirler. WhatsApp, en üstte adınıza dokunup Medya, Bağlantılar ve Belgeler’i seçerek bir sohbette paylaşılan tüm medyayı görmenizi sağlar.

Sırf WhatsApp’ta bir fotoğrafta Benim için sil’e dokunmanız herkes için gittiği anlamına gelmez. WhatsApp, bir mesaj gönderdikten yaklaşık bir saat sonra herkes için Sil seçeneğini yalnızca gösterir, bu da yanlışlıkla vurmayı zorlaştırır. İnsanlardan WhatsApp görüntülerini mümkün olan en kısa sürede kurtarmalarını istemeniz önerilir. Ne kadar uzun süre beklerseniz, diğer kişinin de resmi silme, yeni bir telefona veya benzeri bir şeye geçtiğinizde onu kaybetme olasılığı o kadar yüksek olur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Bilgisayar Kulaklığı Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Yedeklemesinden Silinen Fotoğrafları Geri Yükleyin

Silinen resminizin bir kopyası başka kimsede yoksa, kaybolan WhatsApp fotoğraflarını kurtarmanın bir sonraki en iyi yolu yedeklemedir. WhatsApp’ın hem Android hem de iOS sürümleri yedeklemeleri destekler (sırasıyla Google Drive ve iCloud’a). Fotoğrafları kaybettiğinizden bu yana uzun zaman geçmediyse, en son WhatsApp yedeklemenizi geri yüklemek en iyi seçeneğinizdir.

Elbette bunun çalışması için görüntüyü silmeden önce WhatsApp’ın yedekleme özelliğini etkinleştirmiş olmanız gerekir. Geçmişte yedeklemediyseniz, bu yöntem bir seçenek değildir.

  1. İlk önce Ayarlar > Sohbetler > Sohbet yedeğine gidin. Burada, son yedeklemenin ne zaman çalıştırıldığı ve verilerinizi ne sıklıkta yedeklemek üzere ayarlandığınız gibi bilgileri göreceksiniz. Görüntüleri son yedeklemeden sonra sildiyseniz, görüntülerinizi geri almak için yedeği geri yüklemek için WhatsApp’ı kaldırıp yeniden yükleyebilirsiniz.
  2. Uygulamayı cihazınızdan kaldırın, ardından App Store veya Google Play’den WhatsApp’ın yeni bir kopyasını yeniden yükleyin. Telefon numaranızı tekrar onaylamanız gerekecek, ardından bir yedek varsa verilerinizi geri yüklemek için bir istem göreceksiniz. Kabul edin ve WhatsApp tüm mesajlarınızı yedekleme anında olduğu gibi geri yükleyecektir.
1 yorum
  1. […] View On WordPress […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku