WhatsApp’ta Engellendiğinizi Nasıl Anlarsınız?

2 508

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri WhatsApp’tır. Wi-Fi üzerinden arkadaşlarınız ve dünyanın dört bir yanındaki bağlantılarınızla mesaj gönderebilir ve grup sohbetleri yapabilirsiniz. WhatsApp, mobil verilerinizi kullanmak yerine kablosuz internet bağlantınızı kullanır. Nereye giderseniz gidin, bir Wi-Fi bağlantısı varsa, iletişimde kalmak ve herkesle mesajlaşmak için WhatsApp’ı kullanmaya devam edebilirsiniz. Tüm ekstra çan ve ıslık olmadan bir anlık mesajlaşma özelliklerini isteyen insanlar için çok yararlıdır. Normal bir SMS gibi görünür ve davranır, ancak size Wi-Fi üzerinden mesaj gönderme özgürlüğü verir. Bazı insanlar, yalnızca artık yanıt vermediklerini anlamak için kişilerinden birine mesaj göndermeye çalıştıklarını görebilir. Birinin Whatsapp’ta yanıt vermemesinin birkaç olasılığı vardır; Meşgul olabilirler, uygulamayı silmişler veya WhatsApp hesaplarını tamamen silmişler. Ancak, engellenmiş olmanız da mümkündür. Artık diğer kişilerle etkileşim kurmak istemeyen kullanıcılar, bu kişileri uygulama ayarlarından engelleyebilir. Uygulamayı açıp uygulamanın sağ tarafındaki menüyü (3 dikey nokta) tıklayarak “Ayarlar”a dokunun.

İçindekiler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Bilgi Teknolojileri Neleri Kapsar?

WhatsApp Engelleme Nasıl Çalışır?

  • Artık diğer kişilerle etkileşim kurmak istemeyen kullanıcılar, bu kişileri Uygulama Ayarlarında engelleyebilir. Uygulamayı açıp uygulamanın sağ tarafındaki menüyü (3 dikey nokta) tıklayarak “Ayarlar”a dokunun.
  • Oradan “Hesap” a gidin ve “Gizlilik” üzerine dokunun. Bu sayfada bir kez; Engellenen Kişiler’e tıklayabilirsiniz.” Bunun sağ üst köşesine bakarsanız, yanında artı işareti olan bir kişi simgesi görürsünüz. Buna dokunduğunuzda, kişi listenizden herhangi birini ekleyebilirsiniz.

‘Son Görülme’ Eksik

Birinin sizi WhatsApp’ta engellediğine dair birkaç gösterge var. Kişiyi görüyorsanız ve “son görülme” veya “çevrimiçi durumu” bilgilerini göstermiyorsa, engellenmiş olabilir. Bu, siz veya söz konusu kişi gizlilik ayarlarını güncellediyseniz de bir etken olabilir. Kendi Son Görülme gizlilik ayarlarınıza tıklamak, görebileceklerinizi etkileyebilir.

WhatsApp'ta

Profil Güncellemesi Yok

WhatsApp kişinizin sizi engellediğinin bir başka göstergesi de profil resminin ve bilgilerinin artık mevcut olmamasıdır. Uygulamayı kullanarak artık çevrimiçi durumunuzu veya hikayelerinizi görmeyeceksiniz. Bu göstergeler engellendiğiniz veya kullanıcının WhatsApp hesabını sildiği anlamına gelir. İkincisi olabileceğini düşünüyorsanız, her zaman bir arkadaşınızın WhatsApp hesabınızı kullanarak hesabı aramasını sağlayabilirsiniz. Profil görünüyorsa, engellenmiş demektir. Bazı kullanıcıların profil resimlerini güncellemek veya etkinliklerini güncellemek için zaman ayırmadığını da belirtmekte fayda var. Profil görünüyorsa mesaj atabilirsiniz. Gönderdikten sonra gördüğünüz onay işaretine bağlı olarak, onlarla iletişime geçip geçemeyeceğiniz size bir fikir verecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   X'den Videolar Nasıl İndirilir?

Kişiyi Bir Gruba Ekleme

WhatsApp, kişilerinizle gruplar oluşturmanıza olanak tanır. Bir grup oluşturmayı seçer ve size hata veren bir kişi eklemeye çalışırsanız, bu engellendiğinizin en iyi göstergesidir.

Biri sizi engellediğinde, “Katılımcı eklenemiyor” veya “Eklenemedi” mesajı belirecek ve bu kişiyle sohbet etmenize engel olacaktır. Bu mesajı görürseniz, bu kişiyle artık iletişim kuramazsınız demektir. Bunun nedeni şunlar olabilir: Engellendiniz veya hesabınız silindi.

2 Yorumlar
  1. […] buluyor. Ya da belki de planladığınız etkinlik bitti ve artık gruba ihtiyacınız yok. Bir WhatsApp grubu ayrılma nedeniniz ne olursa olsun, iyi haber şu ki, bunu yapmak çok kolay. Bu yazımızda […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku