2022 Yaz Tatil Fikirleri

0 447

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yaz seyahatine olan talep her zamankinden daha fazla ve bu en iyi destinasyonlar koleksiyonu, önümüzdeki birkaç ay içinde bir seyahat planlayıp yola çıkabileceğiniz ülkelerdir. Avrupa’ya hayalinizdeki seyahati yapmak, Afrika’yı keşfetmek, Latin Amerika’yı, Güney Pasifik’i veya Asya’yı keşfetmek istiyorsanız, bu liste başarılı bir son dakika seyahatinin mümkün olduğu yerleri içerir.

Hırvatistan

Hırvatistan, ışıltılı Adriyatik Denizi, davetkar adaları ve doğal kıyı şeridine bakan dramatik tarihi şehirleri ile Akdeniz’in fantezisini hayata geçiriyor. Bozulmamış doğa, gösterişli sanat galerileri, Venedik dönemi mimarisi ve sayısız kumsal, yaz sezonu boyunca mükemmel bir güneş ışığı ve kültürel şenliklerle dolu bir şölen sağlar.

Slav kiliselerinden Viyana konaklarına kadar imparatorluk kalıntıları arasında dolaşın. Marco Polo’nun ayak izlerini takip edin ya da epik fantezilerin film mekanlarına dalın. Sahilde dinlendirici bir gün geçirin, yerel şarap üreticilerini ziyaret edin veya bir istiridye çiftliğinde suya dalın. Hırvatistan’ı nasıl deneyimlemek isterseniz isteyin, seyahat uzmanınız seyahatinizi tercihlerinize ve hedeflerinize göre planlayabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   İstanbul En Romantik Otelleri Listesi
Yaz Tatil Fikirleri
Yaz Tatil Fikirleri

Yunanistan

Antik tarih ve görkemli adalar, Yunanistan’ın harikalarını bünyesinde barındırır. Takımadaların plajlarından anakaradaki dağlara kadar davetkar kültür, doğal güzelliği vurgular. Ballı Akdeniz günleri ve büyüleyici kalıntılar, çağlar boyunca mitolojiye ilham kaynağı olmuştur ve Yunanistan ziyaretiniz heyecan verici keşifler ve benzersiz maceralarla dolup taşabilir.

Turistlerin henüz dokunmadığı adaları ziyaret edin ve binlerce yılın şekillendirdiği mutfağın vahşi lezzetlerini kucaklayın. Kafelerin şenlikli havasının tadını çıkarın ve volkanik bir kaldera üzerinde gün batımına tanık olun. Yunanistan seyahat uzmanınız, siz doğayı keşfederken, kültürel hazineleri ortaya çıkarırken ve Yunan yaşamının keyfini yaşarken tercihlerinize ve isteklerinize göre planlanmış bir güzergah ile ulusun tutkusunu ön plana çıkarabilir.

İspanya

Güneşli ve sıcak, yaz aylarında İspanya’nın hem havasını hem de tavrını tanımlar. Kıyı şeridi dünyanın her yerinden gelen ziyaretçilerle dolup taşarken, İspanya’nın öne çıkan noktaları da olanaklarla açılıyor. Flamenko dansçıları muhteşem bir ritme adım atıyor, Compostela yolu hacıları çağırıyor ve olağanüstü şehirlerdeki müzeler İspanya’nın sanata ve Avrupa mirasına katkısını gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   İsveç'teki En Güzel Göller

Güneyin güneşi, güneyin altın rengi manzarasına yayılırken, yemyeşil ve yemyeşil kuzey, ferahlık ve rahatlama sunar. Her bölgenin köklerine dayanan geleneksel mutfağın tadını çıkarın, yüksek dağlardan muhteşem uçurumlara kadar uzanan destansı manzarayı kucaklayın ve her an İspanya hakkında başka bir güzel gerçeği ortaya çıkaran geleneksel köyleri keşfedin.

Küba

Küba’da yaz otantik ve heyecan vericidir. Tropikal sıcaklık, günleri serinletmeye yardımcı olan veya akşama baştan çıkarıcı bir film müziği sağlayan atmosferik mevsimsel yağmurlarla serpiştirilmiş adayı sollar. Havana’dan Santiago’ya her köşede müzik, sanat ve topluluk hissi patlamaları gibi mevsimsel sıcaklık yerel tutkunun alevini körükler.

Küba, Karayipler’deki en büyük adadır ve inanılmaz bir tarih ve gizem duygusu taşır. Miras, korunmuş kolonyal mimariden damlar ve gelenek, çağdaş kültürü şekillendirir. Nazik beyaz yıkanmış kumsallar tropik bir cennetin özünü yakalar ve iç orman, yemyeşil bir ada kaçışının yemyeşil güzelliği ile patlar. Mercan resifleri, göz kamaştırıcı kıyı şeridi ve kutlamaya hevesli bir kültür, Küba’yı cazip bir yaz destinasyonu haline getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Avrupa'nın En İyi Noel Pazarları

Arjantin

Haziran’dan Ağustos’a kadar Arjantin, Güney Yarımküre kışının derinliklerindedir. Kalabalığın olmadığı ve ülkenin dört bir yanında serin havalarla dolu olan kuzey tropikal orman, Iguazu çevresinde keyifli bir renk cümbüşüdür ve Patagonya’nın güney kenarları karla kaplı kış harikalar diyarı gibi parıldar.

Arjantin, İspanyol sömürge kasabalarının ve şaşırtıcı Alman geleneklerinin, sizi parıldayan buzullara götürebilecek veya çatırdayan And zirvelerine bakan bir kadeh şarapla rahatlayabileceğiniz maceraların sıra dışı bir destinasyonudur. Muhteşem ve yoğun, arkadaş canlısı ve baştan çıkarıcı Arjantin, sonsuz yeni bağlantılar için çok sayıda doğa harikası ve kültürel güzellik içerir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku