Xiaomi Akıllı Telefonunuzda Wallpaper Carousel Nasıl Kaldırılır?

1 4.052

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Xiaomi’nin özel MIUI dış görünümü, Android pazarındaki en özellikli özelliklerden biridir. Android’in üzerindeki ekstra işlevler kullanışlı olsa da, bu özellikleri her zaman kullanmak istemeyebilirsiniz. MIUI 12.5 güncellemesindeki ek özelliklerden biri, Xiaomi cihazınızın kilit ekranında dinamik duvar kağıtları görüntüleyen bir özellik olan Wallpaper Carousel’dir. Wallpaper Carousel devre dışı bırakmak istiyorsanız, doğru yere geldiniz. Nasıl olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Xiaomi Telefonunuzda Duvar Kağıdı Döngüsü Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Wallpaper Carousel kullanışlıdır, ancak bu özellik reklamlar da sunar, bu nedenle onu tamamen kapatmak isteyebilirsiniz. Reklamlar sinirlerinizi bozuyorsa, Xiaomi akıllı telefonunuzdaki reklamları nasıl devre dışı bırakacağınıza ilişkin kullanışlı bir kılavuz burada. Xiaomi’nin Wallpaper Carousel işlevini kapatmak için şu basit talimatları izleyin;

  1. Ayarları aç.
  2. Her zaman açık ekran ve Kilit ekranı’nı seçin.
  3. Duvar Kağıdı Döngüsü’ne dokunun.
  4. Sonraki sayfada, Aç’ı kapatın. Bu, Duvar Kağıdı Döngü özelliğini devre dışı bırakacaktır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone'unuzdaki Saat Dilimi Nasıl Değiştirilir?

Wallpaper Carousel

Duvar Kağıdı Döngüsü’nü Ayarlar aracılığıyla kapatabilseniz de, simgenin kilit ekranınızda yaşamaya devam edeceğini unutmayın. Ondan kurtulmak için uygulamayı kaldırmak üzere şu adımları izleyin:

  1. Ayarlar > Telefon hakkında’yı açın.
  2. Depolama’yı seçin ve Uygulamalar ve veriler’e dokunun.
  3. Uygulama ayrıntıları sayfasında Wallpaper Carousel’i bulun ve seçin.
  4. En alttaki Uygulamayı kaldır’a dokunun. Seçiminizi onaylamak için açılır pencereden Tamam’a dokunun. Bu, uygulamayı kaldıracaktır.

Wallpaper Carousel kaldırıldığında, kilit ekranı simgesi kaybolacaktır. Gelecekte bu işlevi kullanmak isterseniz, Google Play Store’dan Mi Wallpaper Carousel uygulamasını indirebilirsiniz. Uygulama kullanılamıyorsa, indirmek için önce Google Play Store’da bölgenizi değiştirmek isteyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku