Facebook Gönderilerinize Yapılan Yorumlar Nasıl Silinir?

3 594

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Zararlı yorumlar, tek başına bırakılırsa bir kullanıcı veya marka üzerinde uzun süreli olumsuz etkiler bırakabilir. Bu yüzden bu yorumların kaldırılması gerekiyor. Gönderinizde kaba veya zararlı yorumlar varsa ve bunlardan kurtulmak istiyorsanız, size iyi bir haberimiz var; gönderinize yapılan kaba ve uygunsuz yorumlar silebilirsiniz. Bunları nasıl kaldırabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Bir Facebook Yorumunu Silme Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Facebook, gönderilerinizdeki yorumları yönetmenize izin vermesine benzer şekilde, rahatsız edici veya markanıza zarar verici bulduğunuz yorumları silmenize de olanak tanır. Videolarda, fotoğraflarda veya yalnızca metin gönderilerinde olsun, rahatsız edici yorumu silebilirsiniz. Bu tür yorumları kaldırdığınızda, Facebook yorum yapan kişiye bildirim göndermez. Ancak, gönderiyi görüntülerken yorumlarının silindiğini fark edebilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Kredi Kartı ile Taksitli Cep Telefonu Nasıl Alınır?

Facebook Gönderinize Yapılan Bir Yorum Nasıl Silinir?

Rahatsız edici bir yorumu silmek sadece birkaç tıklama uzağınızda. İster bir PC’den ister mobil uygulamadan Facebook’a erişiyor olun, bunları nasıl silebileceğinizle ilgili aşağıdaki adımları izleyin.

Yorumlar

Bir PC’den Facebook’a Erişirken Bir Yorum Nasıl Silinir?

Bir PC kullanarak yorumları nasıl kaldıracağınız aşağıda açıklanmıştır;

  1. Üzücü yoruma gidin ve imlecinizi yorumun üzerine getirin. Yorumun yanında üç nokta göreceksiniz.
  2. Yorum yönetimi seçeneklerini ortaya çıkarmak için üç noktayı tıklayın.
  3. Sil üzerine imleç tıklandığında bir diyalog kutusu açılır. Bu yorumu silmek istediğinizden emin misiniz? İptal etme veya silme seçeneği ile.
  4. Sil’e tıklayın ve yorum silinir.

Mobil Uygulamada Bir Yorum Nasıl Silinir?

İşlem, bir Facebook mobil uygulamasında biraz farklıdır. Gönderinizin altındaki bir yorumu doğrudan mobil uygulamanızdan silmek için bu adımları izleyin.

  1. Olumsuz yorumu belirleyin, ardından bir menü açılana kadar üzerine uzun basın.
  2. Menüdeki seçenekler listesinde Sil’e dokunun.
  3. Bir sonraki ekranda yorumu silmek istediğinizi onaylayın. Yorum silinir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram Hikayesi Nasıl Yeniden Yayınlanır?

Gönderilerinize Yapılan Olumsuz Yorumlardan Kurtulun

İnsanların Facebook gönderilerinize hangi yorumları bırakacağını her zaman kontrol edemezsiniz. Ancak Facebook, rahatsız edici bulduğunuz yorumları silmenize izin verir. Facebook gönderilerinizde bu tür yorumlarınız varsa, yorumu kaldırmak için yukarıda paylaştığımız adımları izleyin.

3 Yorumlar
  1. […] oldukça kolay bir şekilde devre dışı bırakmak mümkündür. Ancak merak etmeyin, ister Facebook web sitesinde ister Android veya iOS uygulamalarında otomatik video oynatmayı devre dışı […]

  2. […] Ayrıca, Telegram diğer sosyal medya platformlarına bağlı değildir (örneğin hem Facebook Messenger hem de WhatsApp, Facebook’a aittir), bu da hizmeti bazıları için daha çekici […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku