Su Orucu Nedir? Zayıflatır Mı? Sağlıklı Mı?

0 39.246

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bugün ki makalemizde gündemi ciddi anlamda meşgul eden su orucu nedir, zayıflatır mı ve sağlıklı mı sorularına yanıt vermek istiyoruz. Türkiye genelinde özellikle birkaç senelik dilim içerisinde sosyal medyada lezzetlet kavramlarının da insanların hayatlarına girmesi ile birlikte çok ciddi farkları beraberinde getirmiştir.

Kilo vermek, insanlar için ciddi anlamda önem arz eden konulardan birisi olarak da dikkatleri çekiyor demek yanlış olmaz sanıyorum. Su orucunun kısa zaman içerisinde insanlar arasında ciddi manada yaygınlaştığı ancak bir o kadar da korkulan projelerden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Biz de bu makalemiz ile en güncel araştırmaların sonuçlarını sizlere elimizden geldiğince sunmak istiyor olacağız.

Su Orucu Nedir?

Su orucu, sağlıklı bir yaşam için vücudu tamamen temizlemek ve kilo vermek için günümüzde yaygın olarak tercih edilen bir çeşit diyet modelidir.

Bu oruç ile alakalı olarak insanların kafalarında çok ciddi soru işaretleri var ve bu neden dolayısı ile korku durumu hakim. Öncelikle belirtmeliyiz ki ne olursa olsun SU ORUCU TUTMADAN ÖNCE DOKTORUNUZA DANIŞINIZ. Bu oruç ile alakalı olarak sizlere genel bilgiler vererek tabi ki bilgi sahibi olmanıza yardım edeceğiz. Ancak bu oruç, sandığınız gibi vücut için zararlı ve sağlıksız bir konu değildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Çiçek Nedir?

Ülke genelinde özellikle insanların kulaktan doğma bilgilere çok inandığını biliyoruz. Şimdi ise makalemizde sizleri bu anlamda detaylı bir şekilde de bilgilendirmek istiyoruz.

Su Orucu Sağlıklı Mı? Vücuda Etkileri Nelerdir?

İnsanlar tabi ki videolu araştırmalar yaparken de çok ciddi manada somut adımlar atıyor demek yanlış olmaz diyebiliriz sanırım. Su orucu sağlıklı mı? Vücuda etkileri nelerdir? İnsan ne kadar aç kalabilir? Su orucu kilo verdirir mi? Bununla alakalı olarak kısa ve öz bir şekilde bilgileri sizlere sunacağız.

Öncelikle su orucu SAĞLIKSIZ BİR UYGULAMA DEĞİLDİR. Ülkede bilinen kanının aksine aç kalarak çok da güzel kilo verme şansına sahip olursunuz. Su orucu ise bunu yapabilmenin en sağlıklı ve en verimli hali demek yanlış olmaz sanıyorum. Öncelikle su orucunu en az 7 gün yapmak gerekiyor. Bu 7 günlük zaman dilimini de evre evre ele alarak bilimsel bir yaklaşım söz konusu olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yüz Yogası Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Su, vücudun en büyük ihtiyaçlarından birisidir ve vücudu temizleme görevini de görür. Karbonhidrat ve protein alımının fazlası vücutta yağ birikimlerine neden olur. Tabi ki bu yağlar zamanla vücuda yerleşir ve ne olursa olsun ciddi manada çirkin bir görüntü ortaya çıkar demek yanlış olmaz sanırım. Su orucu, vücudun tamamen temizlenmesini, akciğerlerin rahatlamasını ve fazla yağların hızlı bir şekilde atılmasını sağlar.

Vücut, günlük hayatta kandaki GLUKOZ birimlerini parçalayarak enerji üretir. Bunu da genellikle karbonhidrat ve şeker tüketimi ile alıyoruz. Ancak su orucunda bunu almadığımız için vücut zamanla kandaki tüm kaynakları bitiriyor. Sonrasında ise artık vücutta ki yağları parçalayarak bu enerji kaynağını üretirken idrar yolu ile de atmanızı sağlıyor.

Su Orucu Kilo Verdirir Mi, Zayıflatır Mı?

Çok hızlı bir şekilde kilo kaybını sağlıklı bir şekilde yapmanıza yardımcı olur. Yukarıdaki videoyu da incelediğiniz zaman aslında su orucunun bilimsel olarak kanıtlanmış faydaları hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz.

Aç kalarak sadece su tüketimi ile birlikte metabolizması normal çalışan bir insanın 7. gün sonunda ortalama 7 – 10 kg verdiğine dair kesin kanıtlar söz konusudur. Vücudun genel verilerinin de analiz edilmesi noktasında su orucunun uzatılması da söz konusu olabilir. Tabi ki bu süreçte halsizlik ve sinirlilik durumu da kendisini net bir şekilde gösterir. Ancak ne olursa olsun orucun sonunda hayvansal gıdalar, tuz ve şekerden en az 1 hafta daha uzak durmak gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Taşıma Sigortası Ata Brokerlik

Çorba, meyve suyu ve meyve tüketimi ile birlikte vücudu gıda sindirimine alıştırmak da bu manada çok önemli olan unsurlardan birisi olacaktır. Su orucu ile alakalı olarak aşağıdaki video deneyimini analiz ederek aslında süreç ile alakalı daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=EiDLXb1ddlU&t=7s

80%
Awesome
  • Design
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku