Samsung TV Uygulamalarınız Çalışmıyorsa Ne Yapmalısınız?

1 359

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Netflix uygulaması Samsung Smart TV’nizde çalışmıyor mu? Ama endişelenmeyin, sizi tekrar çalışır hale getireceğiz. İşte Samsung TV uygulamalarınız çalışmıyorsa yapmanız gerekenler.

TV’nizi Sıfırlayın

TV’nizi yeniden başlatmak, uygulama sorunlarınızı çözmenin en kolay yolu olabilir. Uzaktan kumandayla veya kumanda olmadan bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Samsung TV’nizi Uzaktan Kumanda İle Sıfırlayın

 1. TV’nizin açık olduğundan emin olun.
 2. Samsung logosunun ekranda yanıp söndüğünü görene kadar TV uzaktan kumandanızdaki Güç düğmesini basılı tutun.
 3. TV’nin önündeki LED’i izleyin; kırmızıya dönecek ve daha hızlı yanıp sönmeye başlayacaktır.
 4. TV’niz birkaç saniye sonra tekrar açılmalıdır. Açıldığında, uygulamanızın çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Samsung TV’nizi Uzaktan Kumanda Olmadan Sıfırlama

 1. TV’nizi kapatın ve fişini prizden çekin.
 2. Yaklaşık 1 dakika bekleyin, ardından tekrar prize takın.
 3. TV’nizdeki Güç düğmesine basın.
 4. TV’niz birkaç saniye sonra tekrar açılmalıdır. Açıldığında, uygulamanızın çalışıp çalışmadığını kontrol edin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Oyuncu Kulaklığı Neye Göre Alınır?

Modeminizi ve Yönlendiricinizi Yeniden Başlatın

Hala sorun yaşıyorsanız, hem yönlendiricinizi hem de modeminizi yeniden başlatmayı deneyin (bazen bunlar iki ayrı cihazdır, ancak genellikle tek bir cihazda birleştirilirler). İşte nasıl yapılacağı:

 1. Yönlendiricinin modeme bağlı olduğundan ve kablolarınızı güvenli bir şekilde taktığınızdan emin olun.
 2. Güç düğmesine basarak veya her bir cihazın güç kaynağının bağlantısını keserek modemi ve yönlendiriciyi kapatın (bazı cihazlarda özel bir Güç düğmesi olmayabilir).
 3. 30 saniye bekleyin, ardından modemi ve yönlendiriciyi yeniden başlatmak için Güç düğmesine basın veya güç kaynağını yeniden bağlayın.
 4. Wi-Fi ağınıza başka bir cihaz bağlayarak internetinizin tekrar açıldığını doğrulayın.
 5. Samsung TV Uygulamalar Çalışmıyor
  Samsung TV Uygulamalar Çalışmıyor

Wi-Fi Bağlantı Sorunu Olup Olmadığını Kontrol Edin

Uygulamalarınız çalışmıyorsa, Samsung televizyonunuz Wi-Fi ağınızı algılamıyor olabilir. İşte olası bir internet bağlantısı sorununu giderme kılavuzumuz.

Yazılım Güncellemelerini Kontrol Edin

HBO Max uygulamanız veya Hulu ya da Paramount gibi başka bir uygulama Samsung TV’nizde hala çalışmıyorsa yazılım güncellemelerini kontrol edin. Samsung TV’nizi güncellemek, cihazınız için hata ve güvenlik düzeltmeleri sağlar ve uygulamalarınızın tekrar çalışmasını sağlayabilir. Bunu yapmak için uzaktan kumandanızdaki Ayarlar düğmesine basın, ardından Destek > Yazılım Güncelleme > Şimdi Güncelle’yi seçin. (Seçenek gri renkteyse, soruna neden olabilecek uygulamaları temizlemek için Geri Dön veya Geri düğmesini basılı tutmayı deneyin ve seçeneği tekrar denemeden önce önceki sayfaya dönün). Otomatik güncellemeleri açmak için uzaktan kumandanızdaki Ayarlar düğmesine basın ve Destek > Yazılım Güncelleme > Otomatik Güncelleme öğesini seçin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Facebook Yorumları Nasıl Kaldırılır?

Uygulama Sunucularının Kapalı Olup Olmadığını Kontrol Edin

Hala sorun mu yaşıyorsunuz? Sunucunuzun kapalı olup olmadığını görmek için doğrudan Hulu, Netflix, HBO Max, Amazon veya diğer uygulamanızın web sitesine gidin. Eğer öyleyse, tekrar çevrimiçi olana kadar beklemeniz gerekecektir.

Uygulamalarınızın Önbelleğini Temizleyin

Bir uygulama bilgilerini önbelleğinde saklar. Bu önbellek çok doluysa veya hatalı veriler içeriyorsa, bir uygulamanın yavaş yüklenmesine, çökmesine ve hatta hiç yüklenmemesine neden olabilir. Tekrar çalışmasını sağlayıp sağlayamayacağınızı görmek için uygulamanızın önbelleğini temizlemeyi deneyin. 2020 veya daha yeni Samsung Smart TV’nizdeki uygulamaların önbelleğini temizlemek için:

 1. Uzaktan kumandanızdaki Ana Ekran düğmesine basın.
 2. Aşağı kaydırarak Destek’e gidin ve Cihaz Bakımı’nı seçin. (Seçenek gri renkteyse, soruna neden olabilecek uygulamaları temizlemek için Geri Dön veya Geri düğmesini basılı tutmayı deneyin ve seçeneği tekrar denemeden önce önceki sayfaya dönün).
 3. Birkaç saniye bekleyin, ardından istendiğinde ekranın alt kısmındaki Depolamayı Yönet öğesini seçin.
 4. Önbelleğini temizlemek istediğiniz uygulamayı veya uygulamaları vurgulayın.
 5. Aşağı düğmesine basın ve Ayrıntıları Görüntüle’yi seçin.
 6. Verileri Temizle ve Önbelleği Temizle öğelerini seçin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Windows'ta Sürücü Harfleri Nasıl Değiştirilir?

Daha eski bir Samsung TV’niz varsa, uygulamalarınızın önbelleğini temizleyemeyebilirsiniz, bu nedenle bunları kaldırıp yeniden yüklemeniz gerekir.

1 yorum
 1. […] seçin. Otomatik Güncelleme açık değilse, devam edin ve bunu yapın. Şu andan itibaren Samsung TV’niz tüm yazılım güncellemelerini otomatik olarak […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku