Samsung Akıllı TV’de Yazılım Nasıl Güncellenir?

1 196

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Samsung dünyanın önde gelen TV markalarından biridir. LED’leri, QLED’leri ve QD-OLED’leri inanılmaz güçlü görüntü kalitesi sunmakla kalmaz, aynı zamanda Netflix, Prime Video ve Disney+ dahil olmak üzere en sevdiğiniz uygulamalardan film ve TV şovlarını izlemek için en iyi TV’lerden bazılarıdır. “Akıllı TV” ifadesini duyduğunuzu tahmin ediyoruz ve TV’nizde uygulamaların, oyunların ve web’de gezinmenin keyfini çıkarmak için Wi-Fi’ye bağlanma yeteneği, akıllı TV’deki “akıllı” kelimesinin tam olarak ne anlama geldiğidir. Ancak web bağlantılı her iyi cihaz gibi, günümüzün en iyi Samsung akıllı TV’leri de mümkün olan en iyi akıllı deneyimi elde etmenizi sağlamak için yazılım güncellemeleri gerektirir.

Samsung TV’nizin en son yazılımı (bazen aygıt yazılımı olarak da adlandırılır) çalıştırdığından emin olmak, uygulama optimizasyonu, genel güvenlik, hata ve aksaklık düzeltmeleri ve bazı durumlarda görüntü ve ses geliştirmeleri gibi şeyler dahil olmak üzere her yönden en iyi performansı almanızı sağlar. Ayrıca uygulamalarınızı güncel tutmak ve Samsung akıllı TV’nizden uygulamaları silmek için nasıl yapılır makalelerimiz de bulunmaktadır.

Samsung TV’nizin ilk kurulumu sırasında Smart Hub Hüküm ve Koşullarını kabul ederek, Samsung’a setinize otomatik yazılım güncellemeleri uygulama izni vermiş olursunuz. Bu şartları önceden kabul etmediyseniz veya Samsung TV’nize yazılım güncellemelerini almanın diğer yollarını öğrenmek istiyorsanız, bu kılavuzda bunu yapmanın birkaç yöntemini özetledik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Arduino Setler

Samsung TV’nizin Yazılımını İnternet Üzerinden Güncelleyin

Otomatik güncellemeleri ayarlamanın yanı sıra, Samsung akıllı TV’niz için güncellemeleri indirmenin ve yüklemenin en kolay yolu budur.

Adım 1: Öncelikle TV’nizin güvenilir bir Wi-Fi ağına bağlı olduğundan emin olmalısınız. Sokağın karşısındaki restorandan internet “ödünç” alıyorsanız, bağlantıya güvenmenin zamanı değil. Bir yazılım güncellemesini indirirken veya uygularken TV’niz sağlam bir ağa bağlı değilse, yeni yamanın ilk etapta alınması potansiyel olarak uzun zaman alabilir. Bazı durumlarda, TV’nin yazılımının tamamen çökmesine bile neden olabilir – ve bu genellikle kaçabileceğiniz bir kader değildir.

Adım 2: TV’niz Wi-Fi’ye bağlandıktan sonra, uzaktan kumandanızdaki Menü veya Ayarlar düğmesine basın, Ayarlar’a gidin ve ardından Destek’i seçin.

Adım 3: Ardından, Yazılım Güncelleme’yi ve ardından Şimdi Güncelle’yi seçin. Ayrıca Otomatik Güncelleme için bir açma/kapama düğmesi göreceksiniz. Endişelenmeyin, buna birazdan geleceğiz.

Adım 4: Mevcut bir güncelleme varsa, TV sizden indirmeyi onaylamanızı isteyecektir. İzin verdiğinizde, TV yamayı indirmeye ve yüklemeye başlayacaktır. Baştan sona bu işlem sadece birkaç dakika sürer. Bunu yeterince vurgulayamıyoruz: Güncelleme işleminin herhangi bir bölümü sırasında TV’yi kapatmayın. Bunu yapmanız TV’nizin yeni yazılımı uygularken kilitlenme riskiyle karşı karşıya kalmasına neden olur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Android 12 Güncellemesi Alacak Xiaomi ve Poco Telefon Modelleri

Adım 5: Güncellemenin yüklenmesi tamamlandığında, TV’niz otomatik olarak yeniden başlayacaktır. Hepsi bu kadar.

Samsung Akıllı TV'de Yazılım Güncellemesi
Samsung Akıllı TV’de Yazılım Güncellemesi

Samsung TV’nizin Yazılımını Bir USB Flash Sürücü ile Güncelleyin

TV’nizin bağlanabileceği hazır bir Wi-Fi ağınız yoksa, yazılım güncellemelerini indirip yüklemenin bir başka yolu da USB flash sürücü kullanmaktır.

Adım 1: Samsung’un tüm TV serileri için en son yazılım güncellemelerinin tamamını Samsung İndirme Merkezi üzerinden çevrimiçi olarak bulabilirsiniz.

Adım 2: Sayfaya girdikten sonra, Ürün Türü ve ardından TV’yi seçerek belirli TV’nizi arayabilirsiniz. TV’nizin tam model numarasını zaten biliyorsanız, Samsung’unuzun adını oluşturan harf ve rakamları girmek için Model Numarasını Gir’e tıklayabilirsiniz.

Adım 3: İlgili TV’nizin Destek sayfasında, en son yazılım güncellemeleri İndirilenler sekmesi altında bulunabilir. En son sürümün yanındaki İndir’e tıklayın ve indirme işleminin tamamlanmasını bekleyin.

Adım 4: Güncelleme bilgisayarınıza sıkıştırılmış bir dosya olarak eklenecektir. Dosyayı bulun ve ardından açın. Bir sonraki adımı kolaylaştırmak için sıkıştırılmış dosyayı masaüstünüze taşımanızı öneririz.

Adım 5: Ardından, devam edin ve USB flash sürücünüzü bilgisayarınızın USB girişlerinden birine bağlayın. Ardından, sıkıştırılmamış güncelleme dosyasını tıklayıp USB’nize sürükleyin ya da bilgisayarınızdan kopyalayıp sürücüye yapıştırın. Güncelleme dosyasının USB’de halihazırda bulunan herhangi bir yardımcı klasöre değil, doğrudan sürücüye kaydedildiğinden emin olmak isteyeceksiniz. Güncelleme dosyası ikincil bir klasöre yerleştirilirse, TV’niz onu bulamayacaktır (bir sonraki adımımız).

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple iPhone Modelleri Neden Çok Pahalı?

Adım 6: USB sürücüsünü çıkarın, bilgisayarınızdan çıkarın ve Samsung TV’nizin USB girişlerinden birine bağlayın.

Adım 7: TV uzaktan kumandanızı alın ve seti açın. Ana Menü’yü açın, Ayarlar’ı ve ardından Destek’i seçin. Ardından, Yazılım Güncelleme > Şimdi Güncelle > Evet’i seçin.

TV’niz daha sonra USB’den yüklenen güncellemeyi arayacaktır. Algıladıktan sonra, set güncellemeyi yüklemeye başlayacaktır. Tekrar edelim: Bu işlem sırasında TV’yi kapatmayın. Güncelleme tamamlandığında TV’niz otomatik olarak yeniden başlayacaktır.

Samsung TV’nizi Otomatik Yazılım Güncellemeleri için Ayarlama

Güncellemeleri aralıklı olarak manuel olarak aramak zorunda kalmak istemiyorsanız, TV’niz bekleme modundayken (kapalı, ancak güç için hala fişe takılı) güncellemelerin indirilmesini sağlamak için bu özelliği açabilirsiniz. TV’nizi tekrar açtığınızda, güncelleme setinize otomatik olarak uygulanır.

Adım 1: TV’nizi açın, Ana Menü’yü açın ve ardından Ayarlar > Destek’e gidin.

Adım 2: Yazılım Güncelleme’yi seçin. Otomatik Güncelleme açık değilse, devam edin ve bunu yapın. Şu andan itibaren Samsung TV’niz tüm yazılım güncellemelerini otomatik olarak gerçekleştirecektir.

1 yorum
  1. […] Bu kılavuzda özetlenen adımları izleyerek tercihlerinizi kolayca özelleştirebilir ve Samsung Galaxy cihazınızı kullanırken daha sorunsuz bir deneyimin keyfini çıkarabilirsiniz. Galaxy […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku