Yüz tipine göre kadın güneş gözlüğü seçimi nasıl yapılmalı?

1 1.000

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Kadın modasının önemli bir öğesi olan güneş gözlüğü, farklı model seçenekleri ile her tarza hitap ediyor. İster spor, ister klasik bir tarza sahip olun, hem günlük etkinliklerde hem de özel ortamlarda sizi harika bir şekilde tamamlayacak güneş gözlüğü modelleri tercih edebilirsiniz.

Çerçeve materyali, cam rengi ve diğer detaylarla etkileyici konseptler barındıran kadın güneş gözlüğü modelleri seçiminde en çok dikkat edilen kriter ise yüz tipiyle uyumlu olması. Yüzün yapısına göre farklı güneş gözlüğü modelleri tercih edilebilir. Peki sizin için en uygun model hangisi?

EyeConnection-UrunListe-UstBanner.jpg (95 KB)

Oval yüz tipi

En boy oranının ideal seviyede olduğu oval yüz tipi, hemen hemen tüm modellerin uygun olduğu bir yüz tipidir. Oval yüz tipinde, elmacık kemiklerinin genişliğinden biraz fazla olan yüz uzunluğu, birçok gözlükle uyumludur. Dikdörtgen, kare ve yuvarlak çerçeveli kadın güneş gözlükleri oval yüz tipinde tercih edilmektedir. Bununla birlikte çok geniş çerçeveli gözlükler, oval yüz tipinde önerilmez ve ideal oranı bozabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Zayıflama Çayları Kilo Verdirir Mi?

ERKEK

Yuvarlak yüz tipi

Yüz tipi yuvarlak olan kadınlar için ön plana çıkan güneş gözlüğü modellerine baktığımızda, geometrik formu köşeli olan modeller öne çıkmakta.

Kare, dikdörtgen ve altıgen konseptli güneş gözlükleri, yuvarlak yüz tipi için önerilmektedir.

Bu gözlüklerin seçimi, yüzün ovalliği üzerinde dengeleyici bir unsurdur. Bununla birlikte yuvarlak yüz tipinde, damla gözlük modelleri çok önerilmemektedir. İdeal formu yakalamak için, sap kısmı kalın olmayan, ince saplı gözlükler de tercih edilebilir.

ÇOCUK

Kare yüz tipi

Köşeli bir alın ve çene yapısına sahip olan kişiler, kare yüze sahiptir.

 

Kadın kare güneş gözlüğü seçimi, kare yüz üzerinde dengeleyici olabilir, bunun için doğru modelleri tercih etmek önemlidir.

 

Kare yüz tipine sahip kişilerde genellikle yuvarlak çerçeveli gözlükler tercih edilmektedir.

Bu seçim, kare formu dengeler. Bununla birlikte kare yüz tipine sahip kadınlar için, köşeli güneş gözlüğü modelleri önerilmemekte. Renk seçimine gelindiğinde ise ten rengiyle uyumlu güneş gözlüğü modelleri düşünülebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Ereksiyon Sorunu

 

Kadın güneş gözlüğü modellerinde hem spor hem de klasik tarza hitap eden en iddialı seçenekler Eye Connection’da yer alıyor. Özel tasarım gözlükler arasında retro konseptte güneş gözlüklerinin yanı sıra fütüristik modeller de tercih edilebilir.

 

80%
Awesome
  • Design
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku