Vintage Dekorasyon Prensipleri 2021

0 70.370

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Dünya genelinde trend seçeneklerden birisi olan Vintage dekorasyon prensipleri 2021 konusu ile alakalı olarak en güncel verileri sizlere sunmak istiyoruz. Türkiye, artık modernleşen bakış açısı ile birlikte daha çok Avrupai seçenekler üzerine eğilim göstererek adından söz ettiriyor. Vintage, artık bir dekorasyon prensibi oldu ve objeler ile sınırlı bir unsur değil.

Esintilerini mobilyalarda, duvar renklerinde, objelerde ve hatta daha birçok farklı seçenekte görebilme şansına sahip olacaksınız. Dekorasyon nasıl yapılır sorusunun yanıtını tam olarak vermek mümkün değil. Aslında herkesin kendi zevki, kendi dekorasyon prensibidir. Vintage biraz daha İngiliz vari bir dekorasyon modeli olarak dikkat çektiğinden dolayı ön plana çıkan bir diğer detay. Şimdi sizlere bu anlamda prensipleri anlatmak istiyorum.

Vintage Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Evlerinize alacağınız objeler, mobilyalar ya da aksesuarlar ile birlikte bu dekorasyon prensibine uygun olarak hareket etmek son derece önemli olacaktır. Aşağıda sizlere evlerinizde Vintage için kullanabileceğiniz çeşitli materyaller ile alakalı olarak bilgiler sunacağız. Bu bilgiler ışığında sizlerde evleriniz için aşağıdaki prensipler ile doğru adımları atabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Etkili ve Kuvvetli Nazar Duası

Klasik Çerçeveler ile Duvar Dekorasyonu

Eski dönem İngiliz filmlerinde özellikle zengin evlerinde gördüğümüz bir görüntüdür eski tip çerçeve kullanılarak yapılmış fotoğraf duvarı. Vintage dekorasyon için de özellikle evlerinizde çok ciddi anlamda tercih edebileceğiniz mükemmel unsurlardan birisidir. Birçok kişi için zor olabilir ancak çerçeve kaplı duvarlar, aslına bakarsanız sizleri psikolojik olarak da olumlu yönde etkileyecek olan unsurlardan birisi olarak kendisini gösterir.

Çerçeve Duvar

Klasik Kadehler ile Masa Dekorasyonu

Vintage aksesuarlar içerisinde bardaklar belki de bu anlamda en çok önem arz eden seçeneklerin başında gelecektir. Bir masanın üzerini incelediğimiz zaman klasik ve daha çok geçmiş dönem kadeh tipleri bu dekorasyon tipi için en uygun olan objeler arasında yer alır. Kadeh, sadece içki için değildir. Kola ya da su içmek için de sorunsuz bir şekilde tüketmeniz mümkün hale gelir.

Klasik Kadehler

Eski Tip Dokuma Halı Fark Yaratır

Günümüz modern ev dekorasyonunda özellikle halı seçiminde insanların özellikle dikkatle üzerinde durduğu konulardan birisi halılar. Vintage kültüründe ise eski tip halıların ciddi manada önem arz ettiğini net olarak söyleyebiliriz. Dokuma, el işi halı modellerinin kısa zaman içerisinde yerini makine tipi halılara bıraktığını biliyoruz. Ancak Vintage prensibi incelendiği zaman aşağıdaki görselde de inceleyebileceğiniz üzere dokuma seçenekler daha iyi olacaktır. Amaç, eskitme bir tarz yaratmak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Sigara Nasıl Bırakılır? Sigarayı Bırakma Yolları

Dokuma Halı

Vintage Aydınlatma Ürünleri

İnternet üzerinden alışveriş ciddi manada yaygın olduğundan dolayı buradan örnek vererek anlatmak istiyorum. Vintage aydınlatmalar diye Google üzerinde bir araştırma yaptığınız zaman çokça fazla popüler internet sitesinden ürünler bulabileceksiniz. Aydınlatmalar, avize ya da küçük aydınlatma türevleri ile birlikte evlerin en önemli dekorasyon birimleri arasında yer alır. Dolayısı ile dekorasyonda da aydınlatmalarda eskitme seçeneklere eğilim göstermek akıllıca olacaktır.

Vintage Aydınlatma

Çıtalama Duvar Dekorasyonu

İngiliz dekorasyon prensiplerinin olmazsa olmazlarından birisi de duvarda dikdörtgen ya da kare şekiller ile yapılan çıtalama yöntemidir. Özellikle beyaz, krem, gri ya da koyu gri gibi renklerle boyanmış duvarlarda mükemmel ötesi bir görünümü sizlere sunuyor demek yanlış olmaz sanırım. Vintage prensipleri içerisinde belki de en önemli aşama bu olacaktır.

Çıtalama Duvar

80%
Awesome
  • Design
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku