Instagram Son Görülme Kapatma Nasıl Yapılır?

0 185

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Instagram son görülme, kullanıcıların Instagram uygulamasında birinin en son ne zaman çevrimiçi olduğunu görmelerini sağlayan bir özelliktir. Bu özellik bazı kullanıcılar için faydalı olsa da, diğerleri için istilacı ve can sıkıcı olabilir. Neyse ki, Instagram Son Görülme özelliğinizi kapatmak sadece birkaç basit adımda tamamlanabilecek basit bir işlemdir.

Instagram Son Görülme Kapatma

İlk olarak, telefonunuzdaki Instagram uygulamasını açın ve ekranın sağ alt köşesindeki profil resminize dokunarak profilinize gidin. Profilinize girdikten sonra, ayarlarınıza erişmek için ekranın sağ üst köşesindeki üç yatay çizgiye dokunun. Ardından, ayarlar menüsüne ilerleyin ve gizlilik ayarlarınıza erişmek için “Gizlilik” üzerine dokunun. Gizlilik menüsünde, “Etkinlik Durumu” için bir seçenek göreceksiniz. Etkinlik durumu ayarlarını açmak için bu seçeneğe dokunun.

Etkinlik durumu ayarlarında, “Etkinlik Durumunu Göster” için bir geçiş anahtarı göreceksiniz. Son Görülme’yi kapatmak için bu anahtarı kapatmanız yeterlidir. Son Görülmenizi kapattığınızda, diğer kullanıcılar artık uygulamada en son ne zaman çevrimiçi olduğunuzu göremeyecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   PC ve Mac Kullanarak TikTok Videosu Nasıl Yüklenir?
Instagram Son Görülme Kapatma
Instagram Son Görülme Kapatma

Son Görülme’nizi kapatmanın, diğer kullanıcıların Son Görülme’lerini görme yeteneğinizi de devre dışı bırakacağını belirtmek gerekir. Kendi Son Görülmenizi kapatmak ancak diğer kullanıcıların en son ne zaman çevrimiçi olduğunu görmek istiyorsanız, bu ayarı açık bırakmanız gerekecektir. Son olarak, Son Görülme’nizi kapatmanın bir miktar gizlilik ve gönül rahatlığı sağlayabileceğini, ancak uygulamadaki diğer kullanıcılarla bağlantı kurma yeteneğinizi de sınırlayabileceğini unutmamak önemlidir. Instagram’ı arkadaşlarınızla, ailenizle veya iş arkadaşlarınızla iletişim halinde kalmak için kullanıyorsanız, Son Görülme’nizi kapatmanın etkili iletişim kurma beceriniz üzerindeki etkisini göz önünde bulundurun.

Instagram Son Görülme özelliğinizi kapatmak sadece birkaç adımda tamamlanabilecek basit bir işlemdir. Gizlilik ayarlarınıza giderek ve etkinlik durumunuzu devre dışı bırakarak, Instagram hesabınız üzerinde daha fazla gizliliğin ve kontrolün keyfini çıkarabilirsiniz. Ancak, Son Görülme özelliğinizi kapatmanın uygulamadaki diğer kullanıcılarla bağlantı kurma beceriniz üzerindeki olası etkilerini göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku