PC ve Mac Kullanarak TikTok Videosu Nasıl Yüklenir?

0 338

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

TikTok, kullanıcıların mobil cihazlarda ya da web kameralarında çekilen 15 saniyelik videolar oluşturmasına, paylaşmasına ve görüntülemesine olanak tanıyan popüler sosyal medya uygulamasıdır. Ses ve müzik efektlerine ayarlanmış ilginç kısa videolardan oluşan kişiselleştirilmiş beslemeleri ile uygulama, bağımlılık yaratan kalitesi ve yüksek etkileşim düzeyiyle öne çıkıyor. Bu makale, PC ve Mac Kullanarak TikTok videosu nasıl yükleneceği ile ilgilidir.

TikTok, kullanıcıların herhangi bir konuda 15 saniyelik videolar oluşturmasına ve paylaşmasına olanak tanıyan kısa biçimli video paylaşım uygulamasıdır. TikTok, Çin pazarı için aylık 300 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan Duyin adlı ayrı bir uygulamaya sahiptir. Yeni uygulamanın logosu, Musical.ly ve Duyin logolarının birleşiminden oluşuyor. Videoları doğrudan bir bilgisayardan TikTok’a yüklemek, tanıttıkları bir özelliktir. TikTok videolarınızı dizüstü veya masaüstünde düzenlemeyi tercih ediyorsanız veya çarpıcı videolarınız varsa, o zaman harika haberlerimiz var… Videoları doğrudan bilgisayarınızdan TikTok’a yükleyebilirsiniz! Aşağıda PC’ye TikTok videosu yükleme adımlarından bahsettik.

İçindekiler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   RAR Dosyaları Nasıl Açılır?

Windows ve Mac’te TikTok Videosu Nasıl Yüklenir?

Windows’ta TikTok’a Video Yükleyin

 1. Bluestacks’ın resmi web sitesine gidin ve uygulamayı indirin.
 2. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra uygulamayı çalıştırın.
 3. Uygulamanın ana ekranındayken Game center’a tıklayın.
 4. “Sizin için önerilenler” bölümünün altında Google Play Store’u seçmeniz gerekecek.
 5. Şimdi, zaten var olan Google hesabınızda oturum açmanız gereken zaman geliyor.
 6. Play Store’un arama çubuğunu bulun ve TikTok uygulamasını arayın.
 7. Uygulamayı yükleyin, oturum açın ve normalde akıllı telefonunuzda yaptığınız gibi çalıştırın .
 8. Videolarınızı yüklemenin zamanı geldi ama bunu Bluestacks aracılığıyla yapmanız gerekecek. Bluestacks’ı açın, Ana Sayfa’ya gidin ve Kitaplık’a ulaşın. Burada Systems uygulamasını bulacaksınız, üzerine tıklayın ve Medya yöneticisine ineceksiniz.
 9. Pencerenin sol alt köşesinde, Windows’tan İçe Aktar’ı seçeceksiniz.
 10. İstediğiniz videoyu bulun ve seçin.
 11. TikTok uygulamasına dönün ve videoyu normalde akıllı telefonunuzda yaptığınız gibi yükleyin.
PC Kullanarak TikTok Videosu Nasıl Yüklenir
PC Kullanarak TikTok Videosu Nasıl Yüklenir

Mac’te TikTok’a Video Yükleyin

  iqos

 1. Web sitesi herhangi bir düzenleme yapmanıza izin vermeyeceğinden, video düzenleme yazılımı tarafından halihazırda düzenlenmiş bir video seçmelisiniz . Mac için yalnızca en iyi video düzenleyiciyi kullanmayı her zaman vurgularız.
 2. Safari’ye gidin ve TikTok web sitesini arayın.
 3. Oradayken, pencerenin sağ üst köşesinde görünen düğmeyi tıklayarak hesabınıza giriş yapmanız gerekecektir.
 4. İçeri girdikten sonra, videonuzu yüklemeniz için bir pencere açacak olan Bulut simgesini bulmanız ve tıklamanız gerekir.
 5. Video yüklendikten sonra, bir altyazı eklemeniz istenecektir. Altyazıyı ilginç ve eğlenceli tutmanızı tavsiye ederiz. Bir diğer hızlı ipucu da şu anda trend olan hashtag’leri kullanmanız videonuzun görselliğini daha da artıracaktır.
 6. Bir kapak seçme zamanı! İçeriğinizin kapağı olmasını istediğiniz küçük resmi seçmek için çerçeveyi videonun herhangi bir bölümüne sürükleyin.
 7. Son olarak, aynı pencerede videonun hedef kitlesini tercihinize göre seçin.
 8. Videonuz yüklenmeye hazır ve şimdi tek yapmanız gereken iletişim kutusunun sağ alt kısmında bulunan Yükle düğmesine tıklamak.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   WhatsApp Web Neden Açılmıyor?
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku