Yüz Yogası Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

1 591

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yaşlandıkça cildimiz sarkma, kırışıklıklar ve ince çizgiler gibi mükemmel doğal yaşlanma belirtileri göstermeye başlar. Yüz yogası, dolgu enjeksiyonlarından veya yüz germe için bıçak altına yatmaktan kaçınmanın doğal bir yolu olarak lanse edilmiştir.

Yüz yogası, cildin üstte görünmesini ve dolgun ve sıkı hissetmesini sağlamak için tekrarlayan hareketler ve abartılı ifadeler yapmanın yüzdeki kas gruplarını güçlendirdiği bir yüz egzersizi rutinidir. Yüzünüz 50’den fazla kas içeriyor ve bunlardan bazıları çok nadiren kullanılıyor, bu yüzden bunu yüz için direnç eğitimi olarak düşünün! Bu daha sonra cildi zamanla kaldırır ve sıkılaştırır3 yanı sıra teninize sağlıklı ve parlak bir parlaklık verir. Yüz için yoga nasıl çalışırsa, yoga çeşitli kasları gevşeterek ve sıkılaştırarak vücut için çalışır.

İçindekiler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Çocuklarda Demir Eksikliği ve Anemi Hakkında

Yüz Yogasını Ne Sıklıkla Yapmalısınız?

Yüz egzersiz rutininizin sonuçlarını görmek için yüz kas egzersizlerinizi haftada üç ila beş kez, her seferinde yaklaşık 20 dakika yapmanız gerektiği düşünülmektedir.

Yüz Yogasının Faydaları Nelerdir?

Yüz yogası sadece yaşlanma görünümünü azaltabileceği düşünülmekle kalmıyor, aynı zamanda yüz egzersizleri yapmanın başka faydaları da var. Yüz, ağız, dil ve boynun birlikte düzgün çalışmasını öğreten yüz egzersizlerinin boyun ağrısı, horlama, baş ağrısı ve konuşma sorunları gibi bir dizi sağlık sorununa yardımcı olduğu düşünülmektedir. Ayrıca, düzenli olarak uygulandığında, yüz yogasının, tıpkı yoga veya meditasyon gibi, bütünsel bir esenlik ve farkındalık duygusu oluşturmaya yardımcı olabileceği düşünülmektedir.

Yüz Yogası

Denemek İçin Beş Yüz Yoga Egzersizi

İşte evde deneyebileceğiniz bazı yüz egzersizleri. Bu yüz yogası pozlarının her birinde, duruşunuzu dik ve düz tutmaya çalışın, göğsünüz açık ve nefesinizi tutmayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En iyi Egzersiz Uygulamaları

Isınma

Ağzınızı esniyormuş gibi açın. Alnınızı sabit tutun ve bakışlarınızı göz hizasından tavana kadar hareket ettirin. Bunu 10 saniye basılı tutun ve ardından iki kez daha tekrarlayın.

Boyun Tonlama

Omuzlarınızı aşağıda tutun ve ardından iyi bir gerginlik hissedene kadar çenenizi tavana doğru eğin. Dudaklar arasında geçiş yapın ve dilinizi dışarı çıkarın, her pozu beş saniye tutun. Üç kez tekrarlayın.

Gözler İçin Yüz Yogası

Kaşlarınızın iç köşelerinde iki orta parmağınızı birbirine bastırın ve ardından işaret parmaklarınızla kaşların dış köşelerine baskı uygulayın. Tavana ve gözlerin altındaki cilde bir şaşılık yaparak bakın ve sonra rahatlayın. Altı kez tekrarlayın ve ardından 10 saniye boyunca gözlerinizi sıkıca kapatın.

Alın Daha Pürüzsüz

İki elinizi de yumruk yapın. Parmaklarınız size bakacak şekilde, iki orta parmağınızın boğumlarını alnınızın ortasına yerleştirin. Orta derecede baskı uygulayın ve ardından yumruklarınızı alnın her iki yanına kaydırarak şakaklarınızda bitirin. Altı kez tekrarlayın.

Kaz Ayağı

Her iki elin orta ve işaret parmaklarını şakaklarınızın hemen üzerine yerleştirin ve gerginliği hissederek yukarı çekin. Alnınızı hareket ettirmeden beş saniye kısın ve sonra rahatlayın. Bu egzersizi üç kez tekrarlayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En Sağlıklı 4 Kuruyemiş ve Faydaları
80%
Awesome
  • Design
1 yorum
  1. […] View On WordPress […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku