Instagramda Video Paylaşma 2022

0 10.522

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Instagram sosyal medyada en çok kullanılan bir video paylaşım uygulamalarından biridir.  Sizde Instagramda video paylaşma gibi bir düşünceniz varsa işte adım adım uygulamalar.

Instagramda video paylaşma dilerseniz hikayenizde dilerseniz hesabınızdan kolayca yapabilirsiniz. Instagram sosyal medyada 2010 yılından bu yana önce resim paylaşımları yapılan daha sonra kendini geliştirerek video paylaşımı ile kullanıcılarına hizmet veren bir sosyal platformdur. Şimdi artık bu sosyal platformda birçok özellikler ekleyerek sürekli kendini yenilemeye ve geliştirmeye çalışmaktadır. Bu da kullanıcılar tarafından memnuniyetle karşılanmaktadır.

Instagramda bir diğer özellik ve en çok kullanılan ise direkt mesaj kısmı ile özel olarak mesajlaşma özelliğinin bulunmasıdır. Ama siz daha fazlasını istiyor ve artık resimler veya mesajlaşmaların yerine beğendiğiniz ve paylaşmak istediğiniz videolarınız var ve onları sayfanızdan yayınlamak istiyorsunuz! O halde adım adım Instagramda video paylaşma anlatımına geçelim.

Instagramda Hikâyede Video Paylaşma

instagramda-video-paylasma-nasil-yapilir
instagramda-video-paylasma-nasil-yapilir

 

Instagram hesabınızdan bir video paylaşımı yapmak istiyorsunuz. Instagramda hikayede video paylaşma maddeler halinde anlatmak gerekirse;

 • Instagram hesabınız varsa kanalınıza giriş yapınız. Sol üst kısımda Kamera simgesine tıklayınız.
 • Hikayenizde fotoğraf paylaşmak istiyorsanız alt bölümde bulunan daire şeklindeki simgeyi kullanarak fotoğraf çekebilirsiniz. Video içinde aynı işlemi uygulayabilirsiniz.
 • Eğer galerinizde videonuz varsa galerinize giriş yapmalısınız.
 • Açılan galeride paylaşmak istediğiniz videonuzu seçin. Paylaşma işlemini geçebilirsiniz.
 • Son olarak paylaşma işlemini tamamlamak için Hikayem butonuna basın.
 • Hikayenizi gizlemek isterseniz onları da seçebilirsiniz eğer yoka Paylaş yazısına tıklayabilirsiniz.

Bu sıraladığımız işlemleri başarıyla uyguladı iseniz artık videonuzu Instagram Hikayenizde paylaşılmaya başlandı. Ancak bu yüklediğiniz videonuz 24 saat içinde kaybolmasını istemiyorsanız ve profilde kalıcı olmasını istiyorsanız videonuzu Hikayede sabitleme işlemini işaretlemelisiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Spotify'da Şarkı Sözleri Nasıl Görülür?
Instagram Hikayesinde Video Paylaşımında Görüntü Kalitesi Bozulur Mu?

Birçok Instagram kullanıcısı aslında bu durumdan biraz şikayet etmektedir. Paylaşılan videoların kalitesi maalesef bozuk olarak ortaya çıkmaktadır. Platformun kurucuları bu sorunu ortadan kaldırmak için sürekli güncellemeler yapmaktadır. Bu sorunun çözümü için çalışmalar yapılmaktadır. İlerleyen zamanlarda bu sorun tamamen ortadan kalkacaktır.

Instagram Hikayemde Paylaşılan Videolar İndirilir Mi?

Instagram hesabınızda ve hikayenizde paylaştığınız videolarınızı indirmek ne yazık ki mümkün değil. Bunun nedeni ise paylaştığınız videonuzun bir URL uzantısının veya adresinin olmayışıdır. Ancak;

 • Instagram da paylaştığınız bir hikayeyi izlemek istediğiniz de Story moduna girin.
 • Bu bölümde paylaştığınız videolar sıralanacaktır.
 • Hangi videoyu indirmek isterseniz yan tarafında bulunan indir simgesine tıklayın.
 • İndirdiğiniz videonun orijinal çözünürlüğü ve kalitesi başarılı bir şekilde indirilmiş olacaktır.
 • İndirme işlemi tamamlandıktan sonra videonuzu istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. İsterseniz başka kişilere gönderebilirsiniz.

Bu işlemler sadece Instagram hesabının kullanıcısı tarafından gerçekleştirilmektedir.

Instagramda Uzun Video Paylaşma

Daha fazla mesaj

Apple’da Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Telegram Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir?

Instagramda bir hesabınız var ve bir video paylaşımı yapmak istiyorsunuz. Belirttiğimiz adımlarla videonuzu hem sayfanızdan hem de hikayemde ki bölümden paylaşabilirsiniz. Ancak videonuz çok uzun örneğin 15 dakikalık bir kayıt. Şimdi bu kadar uzun bir videonuzu sayfanızda nasıl paylaşabilirsiniz?

Instagramda uzun video paylaşma;

 • Videonuzun uzun olması önemli değil. Hesabınızda profilinizin altında bulunan “video yükle” sekmesine basın. Ancak dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta var. Videonuzun dikey çekilmesi gerekir.
 • Daha sonra ekrana menüde bir başlık yazarak açıklama yazısını ekleyin. Ve paylaş sekmesine tıklayın.

Galerinizde bulunan videolarınızı yüklemek isterseniz bu adımları takip edebilirsiniz.

Videolarınızın paylaşımları kısa olmak zorundadır. Ancak IGTV üzerinden yapılacak olan videolarınızda hiçbir sorun yaşamadan dilediğiniz gibi paylaşabilirsiniz.

Ancak Instagramdan direkt video paylaşımı yapmak isterseniz ne yazık ki süre burada sınırlı tutulmaktadır. Ayrıca  Instagram video paylaşımını sadece hikayem üzerinden yapmanıza izin vermektedir. Çünkü Instagram video paylaşımlı değil resim paylaşımlı bir sosyal platformdur.

Instagramda Video Paylaşma Nasıl Oluyor

instagramda-video-paylasma-nasil-olur
instagramda-video-paylasma-nasil-olur

Instagramda video paylaşma nasıl oluyor diye düşündüğümüzde sosyal platformların günümüzde en çok kullanılan paylaşım siteleri olduğu görüyoruz. Bunların başında da Instagram gelmektedir. Dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Sizlerde paylaşımlar yapmak isterseniz öncelikle bir Instagram hesabınızın olması gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone Parolası Nasıl Değiştirilir?

Eğer hesabınız varsa ve bir video paylaşımında bulunmak istiyorsanız bu videoların en az 3 saniye, en çok 60 saniye olması kuralını uygulamaktadır. Eğer paylaşacağınız video 80 saniye ise bunu keserek yüklemenizi istiyor. Video yükleme işlemi için;

 • Instagram sayfanızın ortasında bulunan (+) işaretine tıklayın.
 • Buradan yeniden video çekebilir dilerseniz galeri sayfanızda bulunan videonuzu ekleyebilirsiniz.
 • Seçilen videonuzu filtre seçeneklerini kullanabilirsiniz.
 • Şimdi paylaşımınızda “açıklama yaz”, “kişileri etiketle”, “konum ekle” butonları bulunmaktadır. Düzenlemek yapmak isterseniz buraları kullanabilirsiniz.
 • Son olarak ekranın sağ üst kısmında “paylaş” a tıklayabilirsiniz.

Instagramda Video Paylaşma Nasıl Yapılır

Instagram hesabınızdan video paylaşmak istiyorsanız sizlere birkaç önemli noktaları belirtmek isteriz. Instagramda video paylaşma nasıl yapılır diye düşünüyorsanız öncelikle paylaşacağınız videonun süresi 60 saniye veya üzerinde ise videonuzu kesebilirsiniz. Videonuzu 60 saniye ve daha kısa olacak bir biçimde kesmeye dikkat etmelisiniz. Filtreleme ve kesme özelliğini uygulayarak sesli ya da sessiz bir biçimde paylaşabilirsiniz.

Videonuzda uygulamak istediğiniz gerekli olan tüm ayrıntıları eklediyseniz <ileri> butonuna tıklayabilirsiniz. Eğer videonuzda açıklama yapmak isterseniz ya da etiketlemek isterseniz seçeneklerden yararlanabilir dilediğiniz açıklamayı yazabilirsiniz. Şimdi sol üst kısımda <paylaş> butonu basarak videonuzu tüm takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

Kolay ve eğlenceli olan Instagramda video paylaşma seçeneği dilerseniz daha çok paylaşımlar yaparak üst sıralarda yerinizi alabilirsiniz. Bu sayede tıklanma oranınız daha çok olacaktır.

80%
Awesome
 • Design
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku