Windows 11 için yeni ses kontrol altyapısını test ediliyor

0 224

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Microsoft, Windows 11’e yeni bir ses kontrol getiriyor ve şimdi ön izleme için hazır. Bu yeni ses kontrol, kullanıcılara ses ve ses çıkışı ayarlarını ayrı ayrı yapma olanağı verecek. Daha da önemlisi, denetleyici Windows 11’de doğrudan görev çubuğunda bulunacaktır. Windows Insiders, artık Dev Channel’da bulunan Windows 11 Preview Build 25309 aracılığıyla özelliği test etmeye başlayabilir. Yeni ses/ses düzeyi karıştırıcısı ile kullanıcılar, görev çubuğundaki Hızlı Ayarlar bölümünden erişebilir. Ses simgesine tıklamak, mikseri doğrudan açacaktır. Alternatif olarak Microsoft, karıştırıcıyı açmak için yeni bir Windows klavye kısayolu geliştirmiştir (Win + Ctrl + V).

Mikser açıkken, kullanıcılar ses çıkışlarını örneğin hoparlörler ve kulaklıklar arasında kolayca değiştirebilir. Diğer yetenekler, bireysel uygulamalar için ses seviyesini kontrol etmeyi ve ayrıca Dolby Atmos ve Microsoft’un kendi Windows Sonic’i gibi uzamsal ses hizmetlerini değiştirmeyi içerir.

Daha fazla mesaj
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple Watch'tan Uygulamaları Kaldırma
Windows 11 için yeni ses kontrol altyapısını test ediliyor
Windows 11 için yeni ses kontrol altyapısını test ediliyor

Bir Anda Geliyor

Microsoft, yeni birim karıştırıcının Windows 11’de ne zaman yaygın olarak kullanıma sunulacağını söylemiyor. Bu ay piyasaya sürülmesi beklenen Moment 2 güncellemesiyle gelmesi pek olası değil. Moment 2’nin Mart ayında çıkması bekleniyor, geçen ay Moment 3’ün geliştirilmekte olduğunu ve Mayıs ayında gönderilmeye hazır olduğunu bildirmiştik. Ayrıca Microsoft’un bu sonbaharda Windows 11 2023 Güncellemesi olacak bir Moment 4 sürümü planladığı da ortaya çıktı. Moment 2’ye gelen özellikler arasında tablet kullanıcıları için yeni bir görev çubuğu ve bunun için modern bir sistem tepsisi yer alıyor. Güncelleme, Görev Yöneticisi’ne bir arama çubuğu ekleyerek çalışan işlemleri bulmayı kolaylaştıracak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku