Yemek Fabrikalarında Olması Gereken Belgeler Nelerdir?

0 1.811

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yemek fabrikaları, son yılların en popüler mesleklerinden biri haline gelmiştir. Özellikle de büyük şehirlerde yer alan ofis, kurumsal iş yerleri, sanayideki iş yerleri, fabrikalar gibi büyük işçi kapasitesine sahip yerler artık yemek fabrikaları ile çalışarak yemek sorununu çözümlemektedir. Yemek sorununun belki de en kolay çözümü olan yemek fabrikalarının da belirli sorumluluklar taşıması gerekir. Sizlerin de bu belirli sorumlulukları taşıyan yemek firmaları ile çalışmanız daha güvenli, daha stressiz, daha rahat bir çalışma ortamı sunacaktır. İşte bunları sağlayacak olan yemek firmalarının sahip olması gereken belgeler ve sorumluluklar şu şekildedir:

 • Çalışma izni ve gıda sicili belgesi
 • Gıda üretim izni belgesi
 • İşletme kayıt belgesi
 • Gıda güvenliği yönetim sistemi belgesi
 • İş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı

Yemek Fabrikası İle Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

Yemek fabrikaları, çeşitli iş yerleri için en büyük kolaylığı taşıyan hizmeti sunmaktadırlar. Çünkü her iş yerinin her gün çalışanlarına mesai saatleri içerisinde yemek yedirmesi gerekmektedir. Tüm iş yeri sahiplerinin de en zorlandığı konulardan biri çalışanlara yemek çıkarılmasıdır. Çünkü yemeklerin taze olması, yemeklerde kullanılan ürünlerin kaliteli olması, maliyeti gibi tüm detayların işverene ait olduğu bilinmektedir. İşte yemek fabrikası bu sorumluluğu işverenin üzerinden alarak kendisi üstlenmektedir. Yemek fabrikalarının daha birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlar:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   20lik Diş Ağrısı Nedir?

 • Zamandan tasarruf edilmesini sağlar. Yemeğin hazırlanma süreci ofis veya çalışma yeri içerisinde olmadığından mesai saatlerinin daha verimli geçmesi sağlanmış olur.
 • Mekandan tasarruf edilmesi sağlanır. Bunu da yemeğin hazırlanması için bir alana sahip olmasına gerek kalmamasından dolayı sağlar. Sizler de bu sayede yemek için ayıracağınız alanı daha farklı değerlendirebilirsiniz.
 • Yemeklerin her gün düzenli ve aynı saatte çıkmasını sağlar.
 • Yemek menüsü daha öncesinde hazırlandığı için “bugün hangi yemek pişecek?” sorunu oluşmaz.

Eğer sizler de bu gibi avantajlardan yararlanmak isterseniz, Bursa catering firmalarından en güvenilir olan Melek Yemek firması ile anlaşma sağlayabilirsiniz. Firmaya ait olan melekyemek.com internet sayfasından hem firmayı yakından tanıyabilirsiniz hem de iletişim kanalları kısmından iletişim bilgilerine ulaşarak firma yetkilileri ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Yemek Fabrikası Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yemek fabrikası seçerken oldukça dikkatli olunmalıdır. Çünkü yemekte yaşanacak herhangi bir dikkatsizlik büyük sağlık problemlerine neden olabilir. İşte bu kötü deneyimi yaşamamak için yemek fabrikası seçerken:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Hamile Kalma Şansı Nasıl Artırılır?

 • Firmanın gerekli belgelerinin olmasına
 • Firmanın yemeklerinin yapıldığı ortamın temiz ve sağlık koşullarına uymasına
 • Yemek firmasının yemeklerde kullandığı sebzelerin taze olmasına
 • Yemek şirketinin yemeklerde kullandığı yağ, salça gibi ürünlerin kalitesine

Dikkat edilmelidir. Tüm bunlara özen gösteren bir firma arıyorsanız bursa taşıma yemek kategorisinde 11 yılı aşkın süredir çalışan Melek Yemek firmasına göz atmalısınız. Firmaya ulaşmak için melekyemek.com adresini kullanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku