iPhone’unuzdaki Kilit Ekranını Değiştirmenin Yolları

2 161

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

iPhone’unuzdaki Kilit Ekranını nasıl değiştireceğinizi merak ediyorsanız, başlangıçta biraz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Android’in sunduğu gibi Kilit Ekranınızı derinlemesine özelleştirme seçeneği yoktur, ancak umutsuzluğa kapılmayın. İPhone’unuz hala birkaç küçük yönü değiştirmenize izin veren bazı Kilit Ekranı ayarları sunuyor. Cihazınızın bu önemli bölümünü özelleştirebileceğiniz tüm yolları göstererek iPhone’unuz (ve iPad’iniz) için mevcut Kilit Ekranını ayarlarında size yol göstereceğiz.

iPhone’da Kilit Ekranı Duvar Kağıdınızı Nasıl Değiştirirsiniz?

iPhone’unuzun Kilit Ekranının en basit, ancak en kişisel yönlerinden biri duvar kağıdıdır. Telefonunuzun kilidini her açtığınızda görürsünüz, bu nedenle ara sıra değiştirmek eğlencelidir. iPhone’unuzun Kilit Ekranı duvar kağıdını değiştirmek kolaydır: Ayarlar uygulamasını açın ve Duvar Kağıdı alanını seçin. Burada, mevcut seçenekleri görmek için Yeni Bir Duvar Kağıdı Seç’e dokunun. En üstteki Dinamik, Hareketsiz Görüntüler ve Canlı kategorileri, genellikle iOS’un her büyük sürümüyle değişen farklı varsayılan duvar kağıtları türlerini temsil eder. Dinamik duvar kağıtları, siz cihazınızı hareket ettirdikçe hareket eder, Fotoğraflar statiktir ve Canlı duvar kağıtları, ekrana dokunup basılı tuttuğunuzda bir animasyon oynatır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yenilenmiş Telefon İçin Neden YineYeniCep'i Tercih Etmelisiniz? Sıfırdan Farksız En İyi Fiyatlı Telefon Modelleri

Bunların altında, kendi resimlerinizden birini duvar kağıdı olarak kullanmak istemeniz durumunda, cihazınızdaki çeşitli fotoğraf klasörlerini göreceksiniz. Mevcut seçeneklerden hiçbiri size ilham vermiyorsa, yeni iPhone duvar kağıtları bulabileceğiniz birçok yer var. Kilit Ekranınızda nasıl görüneceğini önizlemek için bir duvar kağıdına dokunun. Görüntüye bağlı olarak, taşımak için dokunup sürükleyebilir ve yakınlaştırmak için parmaklarınızı kıstırabilirsiniz.

Altta Perspektif Yakınlaştırma için bir simge göreceksiniz (Dinamik duvar kağıtları hariç). Bu etkinleştirildiğinde, siz telefonunuzu hareket ettirdikçe duvar kağıdınız biraz değişecektir. Canlı duvar kağıtları için, animasyonu devre dışı bırakmak için Canlı Fotoğraf seçeneğini kapatabilirsiniz . Duvar kağıdınızdan memnun olduğunuzda Ayarla’ya dokunun, ardından bu duvar kağıdını Ana Ekran değil Kilit Ekranı için kullanmak için Kilit Ekranı Ayarla’yı seçin. Her yerde kullanmak istiyorsanız İkisini Ayarla’yı seçin.

Kilit Ekranını

iPhone’unuzun Parolasını ve Güvenliğini Nasıl Değiştirirsiniz?

Elbette Kilit Ekranının en önemli işlevi cihazınızı dışarıdan gelenlerden korumaktır. Bu nedenle, gerektiğinde parolanızı veya biyometrik güvenliğinizi nasıl değiştireceğinizi bilmek önemlidir. Ziyaret Ayarlar> Yüz kimliği ve Şifresini (veya Dokunmatik Kimliğin & Şifresini Face ID olmadan iPhone modelleri için) İlgili seçenekleri için. Face ID’ye sahip iPhone modelleri için , özellik düzgün çalışmıyorsa ve Face ID’yi sıfırdan yeniden başlatmak istiyorsanız Face ID’yi Sıfırla’yı seçin . Alternatif Görünüm Ayarlama seçeneği de vardır . Bu, örneğin, cihazınızın kilidini açmalarına izin vermek için eşinizin veya güvenilir arkadaşınızın yüzünü eklemenize olanak tanır. Face ID sürekli olarak nasıl göründüğünüzü öğrenir, bu nedenle sakal bırakmak veya şapka takmak gibi küçük değişiklikler için bu özelliği kullanmanıza gerek kalmaz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Google Fotoğraflar Depolama Alanı Nasıl Boşaltılır?

Touch ID’ye sahip cihazlarda, tarayıcıyı Parmak İzleri listesinde tanımlamak için parmağınızla tarayıcıya dokunun. Silmek için mevcut bir parmak izine dokunun, silmek için bir parmak izi üzerine kaydırın veya yeni bir parmak izi ayarlamak için Parmak izi ekle’ye dokunun (en fazla beş tane olabilir). Her iki cihaz türünde de, tüm kilit ekranı güvenliğini devre dışı bırakmak için Parolayı Kapat’a dokunabilirsiniz, ancak buna kesinlikle karşı çıkmanızı öneririz. Hit Şifre değiştir için bir yeni iPhone geçiş kodu oluşturmak. İşlem sırasında, kodun uzunluğunu değiştirmek veya hatta içindeki harfleri kullanmak için Parola Seçenekleri’ne dokunun.

Cihazınız kilitliyken bile erişilebilen özelliklerin listesini görmek için Kilitliyken Erişime İzin Ver’e gidin. Yalnızca iPhone’unuzun kilidini açtıktan sonra erişilebilir olmasını istediğiniz herhangi bir şey için kaydırıcıyı devre dışı bırakın. iPhone’unuza sahip olan herkesin etkinleştirilmiş işlevleri kullanabileceğini unutmayın (Siri’nin kilitliyken son mesajlarınızı okumaması gibi bazı işlevler sınırlı olsa da). Son olarak, Verileri Sil seçeneği etkinleştirildiğinde, birisi 10 kez yanlış bir parola girdiğinde iPhone’unuz her şeyi siler. Birden çok yanlış denemeden sonra iPhone’unuz kısa bir süre kilitlendiğinden, bu özelliğin bir çocuğun ortalığı karıştırması nedeniyle verilerinizi silme riski düşüktür.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Android Kilit Ekranı Nasıl Özelleştirilir?
2 Yorumlar
  1. […] varsayılan olarak bir fotoğraf çekecek şekilde ayarlanacaktır. Ekranın altında, tüm iPhone kamerasının farklı ayarlarını içeren bir menü bulunur. Ağır çekim video kaydını […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku