iOS15 Nasıl Sıfırlanır?

0 375

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Standart çözümlerle çözemediğim kronik bir sorunum olduğunda, denediğim ilk şey iPhone’umu fabrika ayarlarına sıfırlamak. Kredinin vadesi geldiğinde kredi vermek için, bir durumu çözmeme sık sık yardım ettiğinizi belirtmeliyim. iOS 15’in tanıtılmasıyla birlikte Apple, tüm iPhone ve iPad ayarlarını sıfırlama yöntemini değiştirdi. Tüketiciler için bu işlevin önemi göz önüne alındığında, ekosistemde yeni olanlar ve yakın zamanda iOS’un en yeni sürümüne geçenler için basit bir eğitim hazırladık. Bu durumda, iOS 15 tüm ayarları nasıl sıfırlayacağınızı veya iPhone ve iPad’inizde fabrika ayarlarına nasıl sıfırlayacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin!

iOS 15 Yazılımı Nasıl Sıfırlanır?

Yazılımdan sıfırlama, cihazın basit bir şekilde sıfırlanması veya yeniden başlatılmasıdır. Bunu, telefonunuzun bazı uygulamaları düzgün çalışmadığında veya telefonunuz önemli işlevleri gerçekleştiremediğinde yapabilirsiniz. iOS 13/12’nin nasıl sıfırlanacağına ilişkin bilgiler aşağıda verilmiştir. iPhone X kullanıyorsanız, yeniden başlatma sırası farklıdır. Kaydırıcıyı görene kadar herhangi bir ses açma veya azaltma düğmesiyle birlikte yan düğmeye dokunmanız gerekir. iPhone 8 veya daha önceki herhangi bir sürüm veya iPad için yeniden başlatma sırası aynıdır. Ekranda Kaydırıcıyı görene kadar yan düğmeye dokunup basılı tutun, ardından cihazınızı yeniden başlatmak için kaydırın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Kredi Kartı ile Taksitli Cep Telefonu Nasıl Alınır?
 1. “Ayarlar” seçeneğine gidin.
 2. “Genel” üzerine dokunun
 3. Aşağı kaydırdıktan sonra “Kapat” seçeneğini seçin.

Ana ekran göründüğünde, cihazınızı normal şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak yazılım sıfırlamasından sonra cihazınızın eskisinden biraz daha iyi çalışacağını fark edeceksiniz. Yazılım sıfırlaması sırasında hiçbir veri kaybolmaz.

iOS 15 Sıfırlama
iOS 15 Sıfırlama

iOS 15’i Sert Sıfırlama

Donanımdan sıfırlama, cihazın donanımdan sıfırlanması anlamına gelir ve doğru yapıldığında faydaları vardır. En yeni cihazlarda: iPhone 8/8+ ve iPhone X Apple yeni bir özellik ekledi. Zorla yeniden başlatma işlemi, iPhone’un farklı sürümleri için farklıdır. İOS 12 cihazlarını yeniden başlatmaya zorlama adımları şunlardır:

Sert Sıfırlama iPhone 8/8+ ve iPhone X

 1. Sesi açma ve kısma düğmesine hızlıca basın.
 2. Apple logosu görünene kadar bir süre yan düğmeyi aynı anda basılı tutun.

Sert Sıfırlama iPhone 7/7+

 1. Cihazın sağ tarafındaki güç düğmesini basılı tutun.
 2. Aynı zamanda, ses kısma düğmesine basın.
 3. Apple logosu görünene kadar her iki düğmeyi de basılı tutun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iOS 16: Siri Kısayolları Nasıl Kullanılır?

Sert sıfırlama iPhone 6s, SE veya önceki sürüm

 1. Güç düğmesine ve ana sayfa düğmesine aynı anda basın ve Apple logosunu görene kadar basılı tutun.
 2. Telefonunuz yeniden başlatılacak ve ana ekran görünecektir.
 3. Bu yöntem, telefonunuz aniden yanıt vermeyi kestiğinde veya kapandığında ve tekrar açılmadığında çok kullanışlıdır.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku