Youtube SEO Nedir, Youtube SEO Nasıl Yapılır?

0 193

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Youtube SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), insanlar belirli anahtar kelimeleri aradıklarında arama sonuçlarında daha üst sıralarda görünmek için Youtube’daki videolarınızı ve kanalınızı optimize etme sürecidir. YouTube, dünya çapında aylık 1,9 milyar aktif kullanıcısıyla en büyük video paylaşım platformudur ve bu nedenle güçlü bir pazarlama aracı haline gelmiştir.

YouTube SEO İpuçları

Youtube SEO yapmak ve videolarınızı daha üst sıralara çıkarmak için işe videolarınızı optimize ederek başlamalısınız. İlk adım, videonuzu tanımlayan ve sıralamak istediğiniz anahtar kelimeye sahip, anahtar kelime açısından zengin bir başlık seçmektir. Anahtar kelimeyi içeren bir video açıklaması eklediğinizden ve mümkünse videonun bir dökümünü sağladığınızdan emin olun. Bu sadece SEO’ya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda videonuzu daha geniş bir kitle için daha erişilebilir hale getirir.

Youtube SEO’daki ikinci adım, video ile alakalı etiketler kullanmaktır. Videoyu ve konusunu tanımlayan uzun kuyruklu anahtar kelimelerin yanı sıra kısa kuyruklu anahtar kelimeler de kullanın. Mümkün olduğunca çok etiket kullandığınızdan emin olun, ancak videonuzun daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olmayacağından alakasız etiketler kullanmaktan kaçının.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Gmail Bildirim Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür?
Youtube SEO Nedir
Youtube SEO Nedir

Youtube SEO’nun bir diğer önemli yönü de kanalınızı optimize etmektir. İlk adım, ilgili anahtar kelimeleri içeren açık ve özlü bir kanal açıklamasına sahip olduğunuzdan emin olmaktır. Kanal ana sayfanız ziyaretçilerinizin göreceği ilk şeydir, bu nedenle iyi organize edildiğinden ve diğer sosyal medya hesaplarınıza bağlantı verdiğinden emin olun. Ek olarak, videolarınızla ilgili oynatma listeleri oluşturduğunuzdan emin olun, çünkü bu insanları kanalınızda tutacak ve izlenme sürenizi artıracaktır.

Son olarak, Youtube SEO’nuzu daha da geliştirmek için videolarınızı diğer sosyal medya platformlarında tanıtabilirsiniz. Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarınızda Youtube videolarınızın bağlantılarını paylaşmak, videolarınıza daha fazla trafik çekecek ve kanalınızın daha fazla görünürlük kazanmasına yardımcı olacaktır.

Youtube SEO video pazarlamanın çok önemli bir yönüdür. Videolarınızı ve kanalınızı optimize ederek, daha geniş bir kitle üzerinde denizde daha üst sıralarda yer alabilirsiniz. Youtube SEO yapmak için videonuzun başlığını, açıklamasını, etiketlerini ve transkriptini optimize etmeniz gerekir. Kanalınızı optimize etmek, iyi organize edilmiş bir ana sayfa oluşturmayı, kanal açıklamanızda alakalı anahtar kelimeler kullanmayı ve ilgili videolar için oynatma listeleri oluşturmayı gerektirir. Videolarınızı diğer sosyal medya platformlarında tanıtmak için fazladan yol kat etmek, videonuza daha fazla trafik çekebilir ve kanalınızın daha fazla görüntüleme, beğeni ve abone kazanmasına yardımcı olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Fenerbahçe Başkanlığı için Ali Koç Mu, Aziz Yıldırım Mı?
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku