iPhone’unuzda Ağır Çekim Videoları Nasıl Kaydedilir ve Düzenlenir?

2 172

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bir sosyal medya kullanıcısıysanız, birinin ağır çekim bir video paylaştığını görmüşsünüzdür. Bir zamanlar bu tür bir video oluşturmak için beceri, yüksek kaliteli kayıt ekipmanı ve düzenleme yazılımı gerekiyordu. Günümüzde, üçüncü taraf uygulamalara veya yazılımlara ihtiyaç duymadan bir iPhone ile kolayca yapılabilecek bir şey. iPhone’unuzda ağır çekim videoları nasıl kaydedeceğinizi ve düzenleyeceğinizi öğrenmek istiyorsanız okumaya devam edin.

Bir iPhone’da Ağır Çekim Video Nasıl Kaydedilir?

iPhone’unuzun kamera uygulamasını açtığınızda, varsayılan olarak bir fotoğraf çekecek şekilde ayarlanacaktır. Ekranın altında, tüm iPhone kamerasının farklı ayarlarını içeren bir menü bulunur. Ağır çekim video kaydını etkinleştirmek için Ağır Çekim üzerine dokunun. Ekranın sağ üst köşesinde HD harflerini ve ardından bir sayı göreceksiniz. İstediğiniz çözünürlüğü ayarlamak için HD’ye dokunun. Sayı ne kadar yüksek olursa, videonuz o kadar kaliteli olur. Daha yüksek kaliteli videoların iPhone’unuzun depolama alanında daha fazla yer kaplayacağını hatırlamakta fayda var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iOS15 Nasıl Sıfırlanır?

İyi aydınlatılmış bir alandaysanız, flaşı açmanız gerekmez. Ancak karanlık bir ortamdayken, Ağır çekim modundayken ekranınızdaki görüntünün karanlık olduğunu hemen fark edeceksiniz. Ekranın sol üst köşesinde bir flaş simgesi bulunur. Bu Flash simgesine dokunun ve sarıya döndüğünde iPhone’unuzun flaşı etkinleştirilir. Ekranınızın altındaki kırmızı Kayıt düğmesine dokunduğunuzda, flaşınız etkinleşecek ve videonuz daha açık görünecektir. Videonuz kaydedilirken ekranınızın sağ alt köşesindeki beyaz Çek düğmesine basarak fotoğraf çekebilirsiniz . Küçük resminiz için kaliteli bir resminiz olacağından, videoyu YouTube’a yüklemek istiyorsanız bunlar harikadır. Kaydı durdurmak istediğinizde kırmızı Kayıt düğmesine tekrar dokunun.

Ağır Çekim Videoları

Bir iPhone’da Ağır Çekim Video Nasıl Düzenlenir?

Ağır çekim videonuzu kaydettikten sonra, onu düzenleme zamanı. Bu, üçüncü taraf bir uygulama gerektirmez. Düzenlemek istediğiniz ağır çekim videoyu açmanız ve ardından Fotoğraflar uygulamasında Düzenle’ye dokunmanız yeterlidir.

Ağır Çekim Videonuzun Uzunluğunu Nasıl Kırpabilirsiniz?

Düzenleme ekranı açıldığında, bazı düzenleme seçenekleri göreceksiniz. Yapılacak ilk şey, gereksiz video uzunluğunu kırpmaktır. Videonuz zaten gerekli uzunluktaysa bu adımı atlayabilirsiniz. Her iki uçtaki sarı kutuyu sürükleyerek videonuzun uzunluğunu kırpıyorsunuz, böylece tutmak istediğiniz kısma odaklanıyorsunuz ve ağır çekim videonuzu oluşturuyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung Galaxy Telefonda Animasyonlu GIF'ler Nasıl Oluşturulur?

Ağır Çekim Bölümünün Zamanlaması Nasıl Düzenlenir

Videonuz gerekli uzunlukta olduğunda, videonuzun ağır çekim bölümünü ayarlamak çok daha kolaydır. Az önce kullandığın sarı kutunun altında küçük beyaz bir çubuk var. Bu videodaki iki satırı istediğiniz yere yerleştirmek için sürükleyebilirsiniz. Çizgilerin birbirine yakın olduğu yerlerde video normal hızda oynatılacaktır. Çizgilerin birbirinden daha uzak olduğu bölüm, videonun ağır çekim bölümüdür. Videonun normal hızdan ağır çekime geçmesini ve ardından doğru zamanda normal hıza geri dönmesini sağlayarak gerçekten harika efektler oluşturabileceğiniz için konumlandırma ile oynamaya değer.

2 Yorumlar
  1. […] geçiş yapmak için başka bir harika nedendir. Çevrimdışı harita indirmek için en iyi üç iPhone uygulaması ve nasıl yapılacağı […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku