Herhangi Bir iPhone veya Android Telefonda IMEI Numaranızı Kontrol Etme

0 164

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Her cep telefonu – ister iPhone, ister Android, isterse de basit bir telefon olsun – onu tanımlamak için kullanılabilecek benzersiz bir Uluslararası Mobil Ekipman Kimliği (IMEI) numarasına sahiptir. Bu numara, bir cihazın çalıntı olarak bildirilip bildirilmediğini doğrulamaktan, takas amacıyla telefonunuzu onaylamaya kadar bir dizi farklı amaç için kullanılabildiğinden son derece önemlidir. IMEI numaranızı bilmenizi gerektirebilecek farklı nedenler vardır ve gerektiğinde bunu öğrenmenin birkaç yolu vardır. IMEI numaranızı nerede bulacağınızdan emin değil misiniz? Sorun değil, burada sizin için bir rehberimiz var. Android telefon, iPhone veya herhangi bir telefon olsun, herhangi bir cep telefonunda IMEI numaranızı nasıl bulacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Herhangi Bir Akıllı Telefonun IMEI Numarası Nasıl Bulunur?

Birçok cep telefonunda bulunan IMEI numaranızı keşfetmenin hızlı ve kolay bir yolu vardır ve ihtiyacınız olan tek şey telefon çeviricinizdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone 13'te Uygulamalar Nasıl Kapatılır?

Bu yöntem çok sayıda telefonda çalışmalıdır ve biz de Google Pixel 7 Pro, iPhone 8 ve Samsung Galaxy Note 20 üzerinde denedik ve her seferinde çalıştı. Ancak, bu kusursuz bir yöntem değildir ve her telefonda çalışmayabilir. Sorun yaşıyorsanız, numarayı girmek için telefonunuzun varsayılan çevirici uygulamasını kullandığınızdan emin olun (yani True Caller veya benzeri uygulamaları kullanmayın). Aksi takdirde, diğer yöntemlerden birini denemek için listenin devamını kontrol edin.

Adım 1: IMEI numaranızı almak için *#06# tuşlayın. Arama tuşuna basmanıza gerek yoktur.

Adım 2: Bu kodu telefonunuzun tuş takımına yazdıktan sonra, IMEI numaranızı ve diğer önemli telefon bilgilerinizi içeren bir açılır pencere alacaksınız.

Telefonda IMEI Numaranızı Kontrol Etme
Telefonda IMEI Numaranızı Kontrol Etme

Bir Android Telefonun IMEI Numarası Nasıl Bulunur?

Android telefonlarda IMEI numarasını Ayarlar menüsünde bulabilirsiniz. Tam yol her Android telefonun markası için farklı olabilir, ancak genel olarak, Ayarlar’daki Telefon hakkında menüsünün altında bir yerde bulabilmeniz gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone ve Android'de İki WhatsApp Hesabı Nasıl Kullanılır?

Adım 1: Uygulama çekmecesini açarak ya da bildirim gölgesini iki kez aşağı çekip dişli çarkı seçerek Ayarlar uygulamasına gidin.

Adım 2: Telefon hakkında bölümüne gidin. Aşağı kaydırmanız veya Durum ya da Durum bilgisi gibi daha fazla seçeneğe erişmeniz gerekebilir. Ancak test ettiğimiz çoğu telefonda bu bilgilere Durum ekranından kolayca erişilebiliyordu.

Bir iPhone’un IMEI Numarası Nasıl Bulunur?

Çevirici seçeneği bizim için bir iPhone 8’de çalışsa da, sizin için çalışmazsa, bir iPhone’da IMEI numaranızı bulmanın başka yolları da vardır.

Adım 1: Ayarlar > Genel > Hakkında bölümüne gidin.

Adım 2: Listede IMEI girişini bulmak için aşağı kaydırın. Ayrıca numaraya dokunup basılı tutarak panoya kopyalayabilir ve ardından Notlar veya bir metin gibi başka bir yere yapıştırabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku