En İyi İnternet Hız Testleri

0 146

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İster gecikmeli internet hızlarıyla mücadele ediyor olun ister internet sağlayıcınızın ne durumda olduğunu merak ediyor olun, kesin bir test kullanmadan internet hızınızın ne kadar yüksek olduğunu bilmek imkansızdır. En kaliteli internet hız testleri her türlü kafa karışıklığını hızlı ve kolay bir şekilde giderebilir. Ancak en iyi internet hız testlerinin hangileri olduğunu bilmeniz gerekir; bu konuda size yardımcı olacağız. Yükleme ve indirme hızlarınızın yanı sıra internet bağlantınızla ilgili diğer heyecan verici bilgiler hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki internet hız testleri göz atın.

İnternet Hız Testleri
İnternet Hız Testleri

SpeedOf.Me

SpeedOf.Me hafif ve gerçek dünyadaki tarama ve indirme koşullarını taklit etmek için tasarlanmış HTML5 tabanlı bir hız testidir – bunu artan boyutlarda bir dizi dosya talep ederek ve indirme hızını kaydederek yapar. Test, indirme, yükleme, gecikme ve IP adresiniz, sunucu konumunuz gibi diğer bilgilerle ilgili gerçek zamanlı bilgileri izler. Ayrıca, testlerinizi değişiklikleri grafikle kolayca karşılaştırmak için bir geçmiş bölümüne ve Facebook veya Twitter’da paylaşmak için bir paylaşım bölümüne sahipsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Telefon Modelleri ve Özellikleri Karşılaştırma Nasıl Yapılır?

Web sitesi bir konum seçmek yerine, mevcut 127 sunucu arasından en hızlı ve en güvenilir sunucuyu hesaplar. Gerçek internet tarama koşullarını taklit etmek için tüm dosyalar aynı anda değil sırayla indirilir ve yüklenir. Bu sadece en güzel hız testi değil, aynı zamanda tek bir ziyaret için en iyi veri ve özellikleri sağlıyor. Site, başlamadan önce çerezleri kabul etmenizi gerektiriyor, ancak diğer seçimlerimizden bazıları bunu gerektirmiyor.

TestMy.net

Ortalama bir hız testinden daha fazla veri sunan bir test arıyorsanız, TestMy.net bir dizi inceleme yapar ve faydalı karşılaştırma verileri sağlar. İlk başladığınızda indirme, yükleme, birleşik veya sadece gecikmeyi test etme seçeneklerine sahip olacaksınız. Neyle ilgilendiğinizi seçtiğinizde test otomatik olarak çalışacak ve size tam olarak nasıl bir performans gösterdiğinize dair ayrıntılı grafikler sunacaktır.

Fast.com

Fast.com, Netflix’ten çevrimiçi bir hız testidir. Site basit bir arayüz kullanıyor ve otomatik olarak bir hız testi başlatıyor. Test bittiğinde, site mevcut hızınızı Mbps cinsinden gösterecektir. Tabii ki, Netflix bunu esas olarak mevcut hızlarının Netflix içeriğini, özellikle de daha yüksek indirme hızlarından daha fazla yararlanabilecek yüksek çözünürlüklü ve 4K (PC’nizde bile) içeriği kaldırıp kaldıramayacağını test etmek isteyen kişiler için amaçlamaktadır. Netflix’ten ara belleğe alma olmadan içerik izleyip izleyemeyeceğinizi belirlemek için testi kullanmak zorunda değilsiniz. Hızlı ve güvenilir bir seçenek istiyorsanız ve ek gecikme verisi bilgisine ihtiyacınız yoksa bu testi öneririz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Windows 11 Etkinleştirme İşlemi Nasıl Yapılır?
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku