QR Kodu ile Outlook’ta Oturum Açma

0 850

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu makalede size QR kodu ile Outlook’ta nasıl oturum açacağınızı göstereceğiz. Ekstra koruma için, siber güvenlik uzmanları parola yöneticilerinde saklanan güçlü parolalar kullanmanızı söylüyor. Ancak, bu parolaları hatırlamak genellikle zordur çünkü çok karmaşıktırlar. Bu zahmetli bir durum ve Microsoft da bunun farkında. Kullanıcıların bu yolu kullanmak için Outlook hesaplarında benzersiz bir QR kodu oluşturmaları yeterlidir. Farklı bir cihazdan girmeleri gerektiğinde, bu kodu taramak için Outlook mobil uygulamasını kullanıyorlar. Bu sayede uzun parolalar yazmak zorunda kalmadan hemen oturum açabiliyorlar. Bu kolaylaştırılmış süreç sadece işleri kolaylaştırmakla kalmıyor, aynı zamanda parolaları elle yazmanın getirdiği riskleri azaltarak işleri daha güvenli hale getiriyor. İnsanlar bu yöntemi kullanarak hem kullanım kolaylığını hem de güçlü güvenliği ön planda tutan güvenli ve etkili bir oturum açma sistemi kullanabilirler. Microsoft’un QR koduyla oturum açma yöntemini kullanması, güvenlik seçeneklerinin insanlar tarafından kolaylıkla kullanılmasını önemsediğini gösteriyor.

İçindekiler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Elektrik, Doğalgaz ve LPG Zammı Gündemi Karıştırdı

QR Kod ile Outlook’ta Nasıl Oturum Açılır?

  1. Outlook ana sayfasının sağ alt köşesindeki “Eklentileri Al” seçeneğine tıklayın.
  2. “Outlook için QR Kodları “nı bulmaya hazır olun.
  3. “Outlook için QR Kodları “nın yanındaki “Ekle “ye tıklayın
  4. Eklentiyi eklemek için ne diyorsa onu yapın.
  5. Outlook’u yeniden başlattığınızda, QR Kodu seçeneği sağ üst köşede görünecektir.
QR Kod ile Outlook'ta Nasıl Oturum Açılır?
QR Kod ile Outlook’ta Nasıl Oturum Açılır?

Outlook Oturum Açma için QR Kodları Kullanmanın Faydaları

  • Kolay Erişim: Kullanıcı adları ve parolalarla uğraşmayın. Bilgisayar ekranınızdaki QR kodunu telefonunuzun kamerasıyla tarayarak Outlook hesabınıza hızlıca giriş yapabilirsiniz. Yazmak zorunda kalmadan veya sinirlenmeden e-postalarınıza kolayca ulaşabilirsiniz.
  • Güvenlik Artışı: Ayrıca, Outlook hesabınızda oturum açmak için bir QR kodu kullanmak onu daha da güvenli hale getirir. İki faktörlü güvenlik (telefonunuz ve parolanız), orada olmaması gereken kişilerin içeri girmesini çok daha zor hale getirir.
  • Çoklu Cihaz Sinerjisi: Masaüstü bilgisayarınıza bir QR kodu koyun ve bunu telefonunuzla tarayın. Telefonunuz anında Outlook hesabınızda oturum açacaktır. Tekrar yapmak zorunda değilsiniz; sadece tarayın ve gidin!
  • Yardım masasına daha az çağrı: Şifrenizi tekrar tekrar değiştirme taleplerine son! QR kodu ile oturum açma gibi self servis çözümler, çalışanların kendi erişimlerini kontrol etmelerini sağlayarak BT yardım masalarının diğer görevler üzerinde çalışmasını sağlar.
  • Daha fazla kişi kullanıyor: QR kodu ile oturum açmanın kullanımı kolaydır, bu da çalışanların yeni teknolojileri ve güvenlik önlemlerini kabul etme olasılığını artırır. Bu da iş gücünü bir bütün olarak daha güvenli ve daha üretken hale getirebilir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Medyum Zinnure Kimdir ve 2022 Yorumları Nedir?
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku