Vizesiz Yurtdışı Seyahat Önerileri 2021

0 1.411

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yaz aylarına yaklaştığımız şu günlerde vizesiz yurtdışı seyahat önerileri 2021 listesi için bir bilgi paylaşımı yapmamak olmazdı sanırım. Türk insanı, artık gezi planları ile alakalı olarak yerel turizmden daha ziyade uluslararası gezi rotaları ile alakalı olarak çok daha yaygın bir şekilde plan yapıyor. Ülkeler arası anlaşmalar sonucunda vizesiz seyahat imkanları da çok ciddi anlamda yaygın hale geldi.

Vizesiz gidilebilecek ülkeler listesi olarak da niteleyebileceğimiz bu imkanlar dahilinde sizlere önerilerimiz olacak. Özellikle komşu ülkelerimizden bazıları, seyahat rotası için ciddi manada ideal seçenekleri bizlere sunuyor. Eğlence ve tatil turizmi noktasında sunulan imkanların da büyük önem arz ettiğini biliyoruz. Bu yazımız içerisinde de mümkün mertebe ideal bilgileri sizlere sunma niyetindeyiz.

Türkiye’den Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler

Zaman içerisinde yapılan anlaşmaların ardından Türkiye’nin vizesiz seyahat edebileceği ülkeler listesi de ciddi anlamda sağlıklı bir şekilde büyüdü demek yanlış olmaz. Seyahat rotası çizerken özellikle de bu ülkelere direk uçuş imkanlarının da olduğu seçeneklere eğilim göstermek çok daha mantıklı ve sağlıklı olacaktır.

2020 yılından beridir aralıksız mücadele etmek zorunda olduğumuz Covid-19 tedbirleri kapsamında an itibari ile bazı ülkelere seyahat kapalı durumda. Ancak genel olarak bundan sonraki süreçler için ön planda tutabileceğiniz ülkeler aşağıdaki gibidir;

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Acun Ilıcalı kim? serveti ne kadar?

NOT: Liste oldukça uzun olduğundan dolayı sadece bazılarını metin olarak sizlere sunacağız. Geri kalan listenin geneli için TIKLAYIN.

 • Arjantin
 • Arnavutluk
 • Azerbaycan
 • Beyaz Rusya
 • Bosne-Hersek
 • Brezilya
 • Dominik Cumhuriyeti
 • Fildişi Sahilleri
 • Hong Kong
 • Karadağ
 • Katar
 • Meksika
 • Şili
 • Tunus
 • Uruguay
 • Venezuela

Bu ülkelerden bazıları olarak dikkatleri çekiyor. Peki 2021 yaz ayları için en uygun seyahat rotaları hangisi, bir fikriniz var mı? Bu anlamda sizlere gidebileceğiniz ve huzuru bulabileceğiniz en uygun ülkeleri sunmak istiyoruz.

Vizesiz Yurtdışı Seyahat Önerileri

An itibari ile vize zorunluluğu olmaksızın seyahat edilebilecek birçok ülke olduğunu söyledik. Gezi rotası çizmek ve hem eğlence hem de tarih turizmi yapmak istiyor iseniz aşağıda sizlere görsel örnekler ile mükemmel seçenekleri sunarak fikir edinmenize yardımcı olacağız. Sizlerde önerilerinizi yorum alanlarımızdan bizlere iletebilir ve tüm üyelerimizin okumasına yardımcı olabilirsiniz.

Bosna Hersek

Osmanlı döneminde bir Türk toprağı olan ve zaman içerisinde el değiştiren Bosna-Hersek, tarihi dokusu ile birlikte herkesi etkiliyor. Yugoslavya savaşı döneminden kalan mimari ve bununla birlikte hala Osmanlı esintilerini de içerisinde barındıran mükemmel bir bölge. Başkent Saraybosna, bu noktada sizler için çok ideal seçeneklerden birisi olacak. Mostar köprüsü, bölgenin en hüzünlü ve en bilinen tarihi yapılarından birisi.

Bosna Hersek

Katar

Büyüyen ekonomisi, modern mimarisi ile birlikte müslüman ülkeler içerisinde en zenginlerden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Zaman içerisinde yaşanan değişim ile birlikte eğlence turizmi için en mükemmel seçeneklerden birisi oldu. Petrol zengini bir ülke olan Katar, milli gelir açısından da dünya genelinde adından söz ettiriyor. Maddi durumunuz iyi ise en ideal seçeneklerden birisi olacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Mutlaka İzlenmesi Gereken Netflix Dizileri

Katar

Lübnan

Gelişme aşamasında olan ve maddi olarak yine zenginleşme eğiliminde olan ülkelerden birisi olarak dikkat çekiyor. Beyrut, özellikle lezzetleri ile dikkat çeken bir başkent olduğundan dolayı vizesiz seyahat rotaları içerisinde en uygun seçeneklerden birisi. Ziyaretçi akınına uğrayan ve turizm geleceği için çok ideal ülkelerden birisi. Düşük bütçeler ile çok ciddi anlamda iyi zaman geçirebileceğiniz bir ülke.

Lübnan

Maldivler

Deniz, güneş, huzur ve manzara arıyorsanız şüphesiz ki Türkiye’ye vizesi olmayan ülkeler içerisinde en ideal seçenek Maldivler. Gerçek manada deniz tatili, kum ve güneş ile birlikte muazzam bir deneyime ortak olabileceğinizi asla unutmamalısınız. Türk insanının da hayalini kurduğu bu ülke, fiyatlar itibari ile biraz pahalı. Ancak deniz lezzetleri ile birlikte balayı tatilleri için de en uygun rotalardan birisi olarak dikkatleri çekiyor diyebiliriz.

Maldivler

Ürdün

Tarih turizmi yapmak istiyorsanız antik tarihi ile ciddi anlamda dikkatleri çeken bölgelerden birisi de Ürdün olacaktır. Petra Antik Kenti, özellikle dünyanın 7 harikası olan mimarilerden birisi olarak dikkatleri çekiyor. İsmen fakir bir ülke gibi gelse de aslına bakarsanız ekonomik imkanları oldukça ideal olan bir ülke. Kesinlikle tarih turizmi açısından en ideal ve can alıcı rotalardan birisi olarak dikkatleri çekecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Dairelerde oluşan su kaçağı çözümü

Ürdün

Tunus

Kıyı ülkelerinden birisi olan Tunus, müslüman toplumu nedeni ile kültürel olarak ideal seçeneklerden birisi olabilir. Sidi Boi Said, Tunus’un tamamen tatil odaklı ve manzaraları ile meşhur bölgelerinden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Ege vari mimarisi ve kıyı şehri olması, sizlere huzurlu bir tatil imkanı sunuyor. Yerel lezzetleri açısından da baktığımız zaman ciddi manada önemli bir imkan diyebiliriz sanırım.

Tunus

Singapur

Asya kökenli bir ülke olarak dikkatleri çektiği gibi teknolojik mimarileri ile de insan hayatı için mükemmel bir deneyim sunabilir. Ada ülkesi olarak dikkatleri çeken Singapur, tarihi yapıları ile birlikte eğlence hayatı ile de adından ciddi anlamda söz ettiriyor demek yanlış olmaz. Barlar ve restoranlar açısından zenginliği ile de eğlence turizmi açısından en mantıklı vizesiz seçeneklerden birisi olabilir.

Singapur

Karadağ

Listemizin son sırasında ise defalarca bölünen ve tarihi ile de fark yaratan ülkelerden olan Karadağ yer alıyor. Bundan birkaç sene öncesinde Sırbistan ile birleşik olan ülke, artık özerk bir toplum olarak dikkat çekiyor ve Montenegro olarak biliniyor. Adriyatik Denizi’ne kıyısı bulunan ülke, mükemmel manzaraları ve huzur dolu tatil imkanları ile fark yaratıyor.

Karadağ

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku