Huawei MateBook 16 Dizüstü Bilgisayar İncelemesi

0 4.531

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Dünyanın en büyük teknoloji markası Huawei MateBook 16 dizüstü bilgisayar incelemesi ile özellikleri ve birçok seçeneği inceleyeceğiz. Bilindiği üzere bilgisayar teknolojilerinde artık önü alınamaz bir noktadayız ve markalar arası rekabetin arttığı bu dönemde fiyatlar da baş döndürüyor. Oyun teknolojileri, genel sistemler ve insan hayatının teknolojiye bağımlılığı bu noktada gelişimi tetikleyen başlıca unsurlar arasında.

Huawei, özellikle Android işletim sisteminde yaşadığı sıkıntının ardından Amerika merkezli tüm şirketlere ciddi manada savaş açtı. Kendi yeni nesil teknolojilerini üreten ve yazılım anlamında da büyüyen şirket, laptop modelleri konusunda da yine gelişen yapısı ile aslına bakarsanız herkesi kendisine hayran bıraktı demek mümkün. Bizde şimdi en yeni nesil modelini sizler için incelemek istiyoruz.

Huawei MateBook 16 Tanıtıldı

Şirket, özellikle bu alanda çok ciddi bir büyüme kaydeden Lenovo markasını kendisine hedef seçmiş gibi görünüyor. Öyle ki bu Huawei MateBook 16 özellikleri ile birlikte bu sektörün demirbaş markalarından birisi olarak gibi görünüyor. İnce tasarımı, hafif yapısı ve özellikle de ekran çözünürlüğü seçeneği ile teknoloji dünyasında ciddi anlamda adından bahsettirecek bir ürün ortaya çıkmış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Fenerbahçe Başkanlığı için Ali Koç Mu, Aziz Yıldırım Mı?

Muazzam bir tasarım örneği sunan ve sadeliği ile de dikkatleri üzerine çeken bilgisayar, performans ve oyuncu deneyimi ile de birçok rakibine meydan okuyor. Bilgisayar teknolojilerinde Apple şirketinin kullanmakta olduğu Retina ekranlar her zaman için dikkat çekici deneyim sunar. Huawei MateBook 16 ekran çözünürlüğü ile özellikle gündemi ciddi anlamda meşgul edecek gibi.

MateBook 16

2,5K Ekran Çözünürlüğü Olan İlk Dizüstü Bilgisayar

Huawei, bu ürünü ile birlikte bilgisayar sistemlerinde de yükselen değerlerden birisi olmayı ciddi anlamda hedefliyor. Bu neden dolayısı ile ekran çözünürlüğü anlamında Apple MacBook serisine meydan okumayı kendisine amaç edinmiş diyebiliriz.

16inç ebatında ki kasasında 2,5K (2520 x 1680px) çözünürlük kalitesi deneyimini sizlere sunuyor. sRGB renk uzayı desteği bu gibi monitör sistemlerinde çok önemlidir. Yapılan testler sonucunda sRGB renk uzayı birimlerinin %100’üne tam verimlilik sağlayan bu ekranda ekstra bir özellik daha yer alıyor.

Daha fazla mesaj

2024’ün En İyi Çevrimiçi Kazanç Fırsatları: Para…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Mac'te Fotoğraflar Uygulamasını Kullanarak Videolar Nasıl Düzenlenir?

TUV Rheinland Düşük Mavi Işık Sertifikası, bu ekranın üstün başarılı sonuçları ile alındı. Yani bu ne demek? Ekran, emsallerine nazaran göze en az zarar veren ve koruyan ekranlardan birisi olarak da adından söz ettiriyor. Ekran gövde oranı ise %90 olarak karşımıza çıkıyor.

AMD Tabanlı İşlemci Mimarisi

Huawei şirketinin Amerika merkezli tüm şirketlere ciddi anlamda savaş açtığını söylemiştik. Bu neden dolayısı ile Intel işlemci mimarisini kullanmayı tamamen bırakan marka, MateBook 16 serisinde AMD işlemci mimarisine eğilmiş gibi görünüyor.

Huawei şirketi, MateBook 16 işlemci modeli için Ryzen 5 5600H ve Ryzen 7 5800H mimarilerini tercih etmiş. Son derece güçlü çekirdek yongası ile birlikte uzun ömürlü ve bir o kadar da performanslı bir bilgisayar olacağını bizlere kesin şekilde gösterdi. Şimdi de gelelim performans ve diğer verilerine.

Huawei MateBook 16 (2021)

Performans ve Hafif Yapısı Dikkat Çekici Olacak

Huawei MateBook D16 modeli ile birlikte ülkemizde ciddi bir satış rakamına ulaşmıştı. Ancak bu yeni tanıtılan model, esas amiral gemisi olarak dikkatleri çekecek gibi görünüyor ki daha şimdiden performans verileri ilgi çekici seçenekleri doğuruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   PES 2022 Ücretsiz mi Olacak?

16 GB RAM bellek kapasitesi ile piyasaya sunulması beklenen laptop, aynı zamanda 512 GB SSD harddisk ile de okuma ve yazma performansı açısından ihtiyacınız olan ideal seçenekleri sunacak. Tam şarj ile birlikte 12,5 saate kadar performanslı bir şekilde çalışacak olan bu bilgisayar, soğutma sistemi olarak da aslına bakarsanız emsallerinden çok daha iyi bir dizüstü bilgisayar modeli olacak.

Huawei MateBook 16 Fiyatı Açıklandı

Şirket, online tanıtımın ardından fiyatları da resmi olarak açıkladı. İlk olaran Çin’de satışa çıkacak olan dizüstü bilgisayar modelinin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ile alakalı olarak henüz kesin bilgiler yok. Ancak bu bilgisayarın RAM ve HDD gibi değerleri sabit. Sadece işlemci modeli olarak iki farklı varyant üzerinde durmuşlar. Huawei MateBook 16 2021 fiyatları aşağıdaki gibidir;

  • Ryzen 5 5600H işlemcili model: 980 dolar
  • Ryzen 7 5800H işlemcili model: 1055 dolar
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku