Turkcell Sesli Mesaj Dinleme

0 6.617

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Çoğu kişi sesli mesaj dinlemeyi bilmez. Bu yüzden makalemizde Turkcell sesli mesaj dinleme nasıl gerçekleşir ile ilgili detaylı bir açıklama yaparak sizi bilgilendireceğiz.

Turkcell sesli mesaj dinleme hakkında birçok bilgi vardır.

Turkcell sesli mesaj dinlemek için kaçı arıyoruz Turkcell?

Turkcell sesli mesajları dinlemek için 7532 numarasını ücretsiz arayabilirsiniz.

Telefona gelen sesli mesaj nasıl dinlenir?

Telefonunuza gelen sesli mesajı dinlemek için: Telefonunuzun Ayarlar sekmesine tıklayarak burada bulunan sesli mesaj butonunu etkinleştirmeniz gereklidir.

Turk Telekom Sesli Mesaj nasil dinlenir?

Türk Telekom sesli mesajları ise aynı turkcell sesli mesaj dinleme servisi gibidir. Bunun için , Türk telekom sim kartınızdan 999'u ücretsiz arayarak bu servise ulaşabilirsiniz.

Sesli Mesaj Nasıl Kapatılır?

Sesli mesajları kapatmak için , Telefonunuzun mesaj bölümünden yeni mesaj göndermek için “IPTALSEKRETER” yazıp 2222'ye ücretsiz SMS gönderebilirsiniz.

Sesli Mesaj Dinleme Turkcell

turkcell-sesli-mesaj
turkcell-sesli-mesaj

Turkcell hattına sahip olan kişiler sesli mesajı dinlemek için 7532 numarasını aramalıdır. Bu numara arandığı zaman kişi direkt olarak sesli mesaj dinleme servisine yönlendirilir. Ayrıca Turkcell’in sunmuş olduğu “Turkcell Kim Aramış” hizmeti de bulunur. Eğer bu servisi kullanıyorsanız sesli mesajı dinledikten hemen sonra 5 tuşuna basıp sesli mesajın gönderilme tarihini, mesajı gönderen kişiyi de öğrenmeniz mümkündür.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Android Telefonlarda Olmazsa Olmaz Programlar

Turkcell’in sunmuş olduğu “Sekreter” hizmetinin görevi birisi sizi aradığında meşgulseniz ya da cep telefonunuz kapalıysa karşı tarafın mesajını kaydedip size sunmaktadır. Sekreter hizmetinin ücreti ise 2,10 TL olarak belirlenmiştir. Turkcell’in kurumsal şirketler için sunmuş olduğu “Dijital Mesajlaşma Servisleri” hizmetinde de şirketler için sesli mesaj gönderme seçeneği yer alır. 1000 adet sesli mesaj göndermenin ücreti vergiler dahil olmak üzere 80 TL’dir.

Kullanıcıların en çok merak ettiği soruların başında sesli mesaj dinlemenin ücretli olup olmadığı gelir. Sesli mesaj dinleme Turkcell operatörü ücretsizdir. Bazı operatörler ise ücretlidir.

Sesli mesaj aldığınız zaman size sesli mesaj gönderildiği mesaj olarak bildirilir. Sesli mesajı dinledikten sonra silerseniz eğer sesli mesajı tekrar dinlemeniz mümkün olmaz. Sesli mesajlar sınırsız olarak saklanmamaktadır. Operatör şirketi tarafından belirli bir süre sonra sesli mesaj dinlenmese bile silinir.

Turkcell Sesli Mesaj Dinleme Numarası

Yurt dışından 7532 ya da 7530’u arayıp mesajlarınızı dinlediğinizde yurt dışında geçerli paket veya tarifeniz varsa ücretlendirme bu tarife üzerinden yapılır. Yurt dışında geçerli paketiniz yoksa bulunduğunuz ülkenin yurt dışı tarifesi üzerinden ücretlendirilir. Kıbrıs’ta 7532 aramalarında, yönlendirme ücreti alınır.

Turkcell’liler tarafından bırakılan sesli mesajları 7532 numarasını arayarak öğrenebilirsiniz. Farklı operatör kullanıcılarının sesli mesajlarını ise Turkcell sesli mesaj dinleme numarası olan 7530’u arayarak dinleyebilirsiniz. Ayrıca arayanların kim olduğu, hangi gün ve saatte aradığını da kolayca öğrenebilirsiniz.

Sekreter Servisi’ne yönlendirme yaptığınızda gönderilen “mesajınız var” uyarısı için ücret alınmaz. Sekreter 65+ Kampanyası kapsamında birçok avantaj bulunmaktadır. 13 Nisan – 1 Haziran 2020 tarihleri arasında bırakılan Sekreter mesajlarında geçerli olacak şekilde hat sahibi doğum tarihi esas alınır.

Daha fazla mesaj

Android’de Pil Yüzdesi Nasıl Görüntülenir?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Xiaomi Telefonlar Neden Ucuz? Alınmalı Mı?

Doğum tarihi 1 Ocak 1955 ve öncesi olan bireysel abonelerin faturalı hatlar için fatura dönemi içerisinde, faturasız hatlar için de takvim ayı içerisinde 4 adet üzerinde bırakılan mesajlar için 2,10 TL servis hizmet bedeli ücretsiz olacaktır.

Turkcell Sesli Mesaj Dinleme Kodu

turkcell-sesli-mesaj-dinleme
turkcell-sesli-mesaj-dinleme

Turkcell sesli mesaj dinleme kodu 7532 numarasıdır.

Sesli Mesaj Almayı Engellemek Mümkün Mü?

Sesli mesaj almak istemiyorsanız eğer bu özelliği kapatabilirsiniz. Turkcell hattı kullanan kişiler IPTAL SEKRETER yazıp 2200’a mesaj göndermeleri durumunda sesli mesaj alımının iptal etmiş olurlar. Ayrıca 532 üzerinden müşteri hizmetlerini arayarak da sesli mesaj alma özelliğini iptal edilebilmektedir.

Turkcell Sesli Mesajları Kaç Gün Saklar?

Turkcell sesli mesajlar dinlense de dinlenmezse de en çok 36 saat saklanmaktadır.

Turkcell Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma
 • Turkcell müşteri hizmetlerine hemen bağlanmakiçin gereken telefon numarası, Turkcell hat sahibi olanlar ve Turkcell hattı olmayıp başka operatörlerden müşteri hizmetlerini aramak isteyenler için farklı numaralardır. Turkcell hat sahipleri sadece 532’yi tuşlayarak müşteri hizmetlerine ulaşabilmektedir. Turkcell direk bağlanma şu şekilde olmaktadır.
 • Turkcell faturalı hat sahipleri müşteri hizmetlerine direkt bağlanmak istediklerinde iki defa 2 tuşuna basarak hızlı bir şekilde müşteri hizmetlerine ulaşabilmektedir.
 • Turkcell faturasız hat sahipleri ise müşteri hizmetlerine direkt bağlanmak istiyorsa 532’yi aradıktan sonra sırayla 1 ve 0’ı tuşlamaları gerekmektedir. Bu şekilde hızlı bir şekilde müşteri hizmetlerine ulaşılarak işlemler gerçekleştirilmektedir.

Turkcell Sesli Mesaj Dinleme Numarası Kaç

Turkcell sesli mesaj dinleme numarası kaç olduğu en çok sorulan sorulardan biridir. Bu 7532 numarasıdır. İstediğinizde ücretsiz olarak arayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Android Silinen Dosyaları Geri Getirme Nasıl Yapılır?
Turkcell Mesaj Sayısı ve Uzunluğunun Bir Sınırı Var Mı?

Bırakılan her sesli mesajın maksimum uzunluğu en fazla 15 saniyedir. 7532 mesaj kutunuzda en fazla 15 adet sesli mesaj bulunabilir. 7530 mesaj kutunuzda ise en fazla 20 adet mesaj kaydedilebilir.

Turkcell Sesli Mesaj Hizmet Ücretleri Nedir?
 • Sekreter Servisi’ne yönlendirme yapmak ücretsiz olarak gerçekleştirilir.
 • Turkcell’li olan kullanıcılar gelen sesli mesajları dinlemek için 7532’yi aramaları ücretsizdir.
 • Turkcell’li olmayan kullanıcılardan bırakılan mesajları dinlemek için 7530’u aramak ücretlidir. Yeni mesajlarınızı dinlemek için servis ücreti 7530’u arama başına 1,25 TL’dir. Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir. Eski mesajlarınızı ise ücretsiz dinleyebilirsiniz.
 • Kısa mesajla gelen “mesajınız var” uyarısı için hiçbir ücret talep edilmez.
 • Sesli mesaj bırakırken kendi tarifeniz üzerinden ücretlendirilirsiniz. Ek olarak, hizmet bedeli 2,10 TL olarak belirlenmiştir.
 • Faturalı hatlar için fatura dönemi içerisinde, faturasız hatlar için ise takvim ayı içerisinde 30 adet üzerinde bırakılan mesajlar ücretsizdir.

Turkcell Sesli Mesaj Servisi Nasıl Kullanılmaya Başlanır?

 • Sekreter yazıp 2200’a ücretsiz gönderip kolay bir şekilde bu servisi kullanmaya başlayabilirsiniz.
 • Diğer bir yolda telefonunuzun ‘Yönlendirme’ menüsünden, hattınızın hangi durumda (meşgul, cevapsız ya da tüm aramalar) servise geçmesini istiyorsanız o durumu seçmelisiniz Ardından Numara bölümüne +90 532 753 31 11 girerek Sekreter Servisi’ni kullanabilirsiniz.
 • Telesekreter Servisi bütün abonelerin kullanımına açıktır.

Turkcell sesli mesaj servisini kullanmaya başlama adımları yukarıda açıklanmıştır.

80%
Awesome
 • Design
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku