Balayı Yerleri – Mutlu Bir Başlangıç 2022

1 13.610

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Balayı yerleri siz de mutlu bir başlangıç sağlatacak. Ülkemizde ve dünyada yer alan en güzel balayı yerlerini yakından tanımak istiyorsanız doğru adrestesiniz.

Balayı Tatil Yerleri

 

Balayı yerleri, genç çiftlerin en çok araştırdığı konuların arasında gelmektedir. Söz, nişan, düğün ve bunun gibi geleneksel aktivitelerin ardından çiftler güzel bir dinlenme sürecine dahil olmak istemektedir. Buradan hareketle özellikle yaz aylarına en sık araştırılan konu balayı yerleridir.

Günümüz dünyasında en sık yapılan işlemlerden biri de balayına gitmektir. Gündelik hayatın olağan akışı içerisinde bireyler stresli günler yaşamaktadır. Bahsi geçen bu sorumlulukların üstüne bir de evlilik süreci dahil olunca kişiler bir süre sonra bu stresten uzaklaşmak istemektedir.

Sevdiğiniz kişi ile sonsuz bir mutluluğa merhaba dediğinizi ve artık stres ve koşuşturmadan uzak en azından birkaç gün geçirebileceğiniz günlere dahil olduğunuzu hayal edin. Bahsi geçen bu durum, hemen hemen her yeni evli çiftin istediği bir hayaldir.

balayi-tatil-yerleri
balayi-tatil-yerleri

Ancak balayı tatil yerleri sayesinde bu hayal artık gerçeğe dönüşüyor. Ülkemizde ve dünyada pek çok işletme, bu alana yönelik olarak özel hizmetler sunuyor ve yeni evlenmiş olan çiftleri mutlu bir sürece dahil ediyor.

Eğer siz de yakın zamanda evlenmeyi ve sonrasında balayı tatil yerlerine gitmeyi düşünüyorsanız ilk olarak nasıl bir tatil hayal ettiğinize karar vermelisiniz. Zira sizi mutlu edecek bir balayı tatili, en iyi balayı tatili olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Latin Amerika'da Gezilecek En İyi Yerler

Günümüz koşulları dikkate alındığı zaman hemen hemen her hayali gerçeğe dönüştüren ve herkese hitap eden balayı tatil yerleri hizmetleri görmekteyiz. Bu nedenle bu süreçte en önemli aşama, kesinlikle kendinizin ve eşinizin istekleri olmalıdır.

balayi-evleri
balayi-en-guzel-otelleri

Sürece dair dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise balayı tatilini hangi ülke ya da şehide geçirmek istediğinizdir. Çünkü bazı çiftler yurt içinde, bazı çiftler ise yurt dışında balayı tatili yapmaktadır. Eğer aklınızda bir balayı tatil hayali varsa ya da kafanızda bir tatil planı şekillendirmek istiyorsanız gelin detaylara birlikte göz atalım.

En Güzel Balayı Yerleri

en-guzel-balayi-tatil-yerleri
en-guzel-balayi-tatil-yerleri

Balayı yeri seçimi oldukça titizlik gerektirmektedir. Çünkü birey yalnızca bunun için özel olarak bir zaman ve para ayırmaktadır. Dolayısı ile geri dönüşü yoktur ve bireyler hayatlarında bir kere balayı tatili yapabilmektedir. Dolayısı ile çiftler balaylarını en güzel balayı yerleri arasından seçim yaparak değerlendirmek istemektedir.

Belirtildiği gibi en güzel balayı yerlerinin aslında hayalinizdeki bayalı olduğunu ve önemli olanın sevdiğiniz kişi ile yan yana olmak olduğunu unutmayın. En iyi ve en güzel balayı yerleri ile ilgiliyse elbette çeşitli öneriler bulunmakta.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Plaj Modasının Yıldızları: Kadın Mayo, Erkek Deniz Şortu ve Bikini Üstü

Tatil yeri seçiminde olduğu gibi balayı tatili yeri seçiminde de genellikle akla ilk olarak Ege ve Akdeniz sahilleri gelmektedir. Aynı zamanda en çok tercih edilen alanlar da yine buralardır demek yanlış olmayacak. Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turistin akınına uğrayan bu alanlar, oldukça güzel vakit geçirmenize fırsat verecektir. Özellikle de deniz, kum ve güneş üçlüsünden hoşlanan biriyseniz Ege ve Akdeniz kıyıları tam olarak size göre.

ege-ve-akdeniz-balayi-tatil-yerleri
ege-ve-akdeniz-balayi-tatil-yerleri

Şayet siz ve eşiniz için tatil demek doğa ile iç içe olmak demekse, kendinizi Ege ve Akdeniz kıyıları ile sınırlandırmanıza gerek yok. Ülkemiz, doğal güzellikleri ile ünlü olduğu için, hemen hemen her yeri tercih etmeniz mümkün. Öte yandan bu durum tarihi alanları tercih etmek istemeniz durumunda da geçerli. Tüm bunlara ek olarak Türkiye dışında yurt dışında da benzeri tatil yöreleri bulunuyor.

Yurtdışı Balayı Yerleri

yurtdisi-balayi-tatil-yerleri
yurtdisi-balayi-tatil-yerleri

Bireyler balayı için genellikle yurt içini tercih etmektedir. Ancak yurt dışında da oldukça güzel balayı yerleri bulunmaktadır. Yurt dışında balayı yerleri denildiği zaman akla ilk gelen yerlerden biri, Yunanistan adalarıdır. Fazla uzak olmaması, Türk vatandaşlar için aynı zamanda avantajdır. Bu doğrultuda Zakintos, berrak denizi ve sakin dokusuyla sizleri bekliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Kış Tatili İçin Gidilecek Yerler

Balayı için en sık tercih edilen yerler arasında Filipinler ve Rodos da geliyor. Bakir doğası ile en sevilen yerler buralar desek yanlış olmayacaktır.

Porto ve Lizbon, Tayland, Karadağ, Endülüs, Tanzanya, Küba ve Bali de yurt dışında balayı yapmak için en çok tercih edilen ve önerilen alanlar olarak belirtilebilir. Bahsi geçen bu alanlar aynı zamanda size değişik tecrübeler de kazandıracaktır.

Özellikle Küba için bunu söylemek mümkün. Öte yandan yurt dışına çıkmak istiyorsanız ancak vize konusunda zorlanmışsanız, Karadağ’a gitmek için vizeye gerek olmadığını da belirtmek isteriz. Tüm bu süreci tek başınıza yürütememeniz durumunda bir tur şirketinden destek alabilirsiniz.

https://youtu.be/9iBhLq7p_Xk

Türkiye’de Balayı Yerleri

turkiye-balayi-tatil-yerleri
turkiye-balayi-tatil-yerleri

Ülkemizde yer alan balayı yerlerine gelecek olursak, listede belirtilecek olan özellikle bazı yerleri tahmin etmek çok da zor olmayacaktır. Türkiye’de balayı yerleri listesinin başında Antalya geliyor. Hem sıcak hem de çok alternatifli bir yerde olacağınızdan emin olabilirsiniz.

Bir diğer yurt içi balayı tatili yeri ise Ege’nin incisi olan İzmir. İzmir de Antalya gibi her yıl binlerce çiftin balayı tercihi oluyor.

Elbette Türkiye’de balayı yerleri listesi bunlarla sınırlı değil. Bunlar dışında Pamukkale, Fethiye, Kuşadası, Marmaris, Bodrum, Kapadokya, Çeşme, Dalaman, Datça, İstanbul, Uludağ, Yalova ve Konya da güzel seçenekler olarak karşımıza çıkmakta ve genç çiftler için alternatif oluşturmaktadır.
80%
Awesome
  • Design
1 yorum
  1. […] şehirler, bazı özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Muğla, tatil yerleri ile ön plana çıkan illerimizden biridir. Sahip olduğu matematik konumunu güzel bir şekilde […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku