İmei Atma Programı – İMEİ Nasıl Atılır ?

0 8.895

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İMEİ atma programı nedir? Xiaomi telefona imei atma , Xiaomi telefona imei atma 2021 , Kaçak telefona IMEI atma , Xiaomi imei atma 2020 , Telefona imei atma 2020 , Telefona imei Atma , Diyarbakır IMEI atma , Huawei imei Atma gibi konulara değineceğiz.

Uluslararası mobil kimlik olan IMEI her cep telefonunda bulunur. İmei atmaya neden ihtiyaç duyarız? Sorusunun cevabını bu yazımızda sizlere sunuyoruz.

İmei atma programı tercih edilmesinin en büyük nedenleri arasında yurt dışında getirilen cep telefonlarının Türkiye’de kayıt dışı kullanıma açılmasına yardımcı olmasıdır. Bu program sayesinde telefon yeni bir kimlik kazanır.

Telefon kimliği olan İMEİ numarasında sorun yaşıyorsanız, telefonunuza erişebilmek için bu kodu değiştirmeniz gerekir. İMEİ numarasında sorun yaşanmasının en büyük nedeni numaranın klonlanması ya da çakışmasıdır. Kaçak şekilde ülkemizde getirilen telefonların IMEI numaraları satılır. Buda numaraların bir süre sonra çakışması anlamına gelir. IMEI atamanın farklı yolları bulunuyor. Bu yöntemler telefonunuzun marka ve modeline göre değişim gösterebilir.

Telefona İMEİ Atma Programı

telefona-imei-atma-programı
telefona-imei-atma-programı

İMEİ değiştirme işlemi yurt dışından alınan telefonun ülke içinde kullanılabilmesi için ülke kaydı bulunan başka bir telefonun numarasının klonlanmasıdır. Telefona imei atma programı numara klonlama işinde kullanılır. IMEI problemlerine çözüm üretebilmek için tasarlanmıştır. Farklı İMEİ atma programları üzerinden klonlama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Telefonunuz ile bilgisayarınız arasında iletişim kurarak program üzerinden İMEİ atma uygulaması gerçekleştirebilirsiniz. Yurt dışından getirilmiş elektronik cihazların IMEI kayıt süresi 120 gün olarak açıklanmıştır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Uçak Modundayken Yapabileceğiniz Şeyler

Kaçak telefon satışlarının önüne geçmek için cep telefonları satışlarına belirli ayarlamalar getirildi. Artık yurt dışından getirilen telefonlara 2000TL üzerinde IMEI kaydı masrafı isteniyor. Böylece yurt dışı cihazlarının fiyat avantajının önüne geçilmesi planlanıyor.

Samsung İmei Atma Programı

Samsung telefonlarında İMEİ problemi yaşayan kişiler numara klonlama uygulamasının nasıl olacağını merak ediyor. Eski telefon modellerinde IMEI numarası EEPROM üzerinden yapılıyordu. Günümüzde ise telefonların akıllı hale gelmesi EEPROM’un devreden çıkmasına neden oldu. Programlar sayesinde yazılım üzerinden değiştirilme imkanı doğdu. İmei atma programı Samsung yazılımlarından yararlanarak kolayca İMEİ numarasını değiştirebilirsiniz.

Android cihazlarda telefonun bilgilerini değiştirebilmek için cihaza root edilmesi gerekir. Samsung Galaxy S5’e modeline kadar root işlemi kolayca yapılabiliyordu. Yeni nesil Samsung cihazlarda durum değişiklik göstermeye başladı. Samsung artık telefonun rootlanmasının önüne geçiyor. Marka cihazkarında KNOX adlı bir yazılımdan destek alıyor.

Yazılım nedeniyle cihaz rootlandıktan sonra hiçbir zaman eski haline döndürülmemektedir. Root işlemi sonrasında cihazda belirli özellikler düzgün şekilde çalışmayabilir. Samsung’la beraber Android telefonlarda da Google’ın getirmiş olduğu kısıtlamalar nedeniyle birçok uygulama çalışmamaya başladı. Bu yüzden root işlemi yaparken dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz.

TGT MKT SN 2.0 IMEI Değiştirme Programı

imei-atma-programı
imei-atma-programı
Daha fazla mesaj

Google Play Store’dan Uygulama İndirme Geçmişinizi…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iOS 15'te Canlı Metin Nedir, Nasıl Kullanılır?

Android’de Widget Nasıl Eklenir?

Telefon ve bilgisayar arasında USB kablo ile bağlantı kurarak İMEİ atama işlemi yapabilirsiniz. İMEİ değiştirme adımları şu şekilde yapılmaktadır.

1. Adım
 • Telefonunuzu bilgisayara bağlayın,
 • Bilgisayarım’a sağ tıklayın,
 • Aygıt Yöneticisi’ne giriş yapın,
 • Cep telefonunuzun bilgisayara kaçıncı porttan bağlandığına göz atın,
 • Telefonunuzun hangisi olduğunu öğrenip, IMEI değiştirme programından portu seçin
2.Adım
 • Options Komutu üzerinden İMEİ seçeneğini işaretleyin,
 • Baund Rate Komutunu kullanarak 2G ve 3G seçeneğini işaretleyin,
 • ‘Aygıt Yöneticisi’ bölümüne port numarasını girin,
 • Yeni IMEI numarasını yazın,
 • Yeni IMEI numaranızı tanımladıysanız, star butonuna tıklayın.

IMEI atama işlemi tamamlanmıştır. Yeni IMEI numaranızın atanıp atanmadığını kontrol etmek isterseniz Read IMEI 1 yazan butona tıklayarak kolayca öğrenebilirsiniz.

IMEI değiştirme işlemini gerçekleştirmek için mutlaka BTK sisteminde kayıtlı eski bir telefonun numarasından yararlanmanız gerekir. Numarası alınacak telefonda 4G gibi güncel teknolojilerin bulunmaması bazı kısıtlamalarla karşılaşmanıza neden olabilir. Bu durum şebeke sorunları ile karşılaşmanıza neden olabilir.

IMEI atma uygulamaları yasal olarak da bazı sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Yapılan son yasal düzenlemeler sonrasında IMEI değiştirme işlemi yapan kişilere para cezası uygulanmaktadır. IMEI değiştirme işlemini ticarileştiren işletmelere de ağır yaptırımlar verilmektedir. IMEI değiştirme işleminin yapılıp yapılmadığı BTK tarafından tespit edilebiliyor. Tgt Mkt Sn 2.0 IMEI değiştirme programı ile bu işlemi hızlıca halledebilirsiniz.

Sony Xperia İmei Atma Programı

İmei klonlama sistemi ile telefonunuzun kimliğini değiştirebilirsiniz. IMEI numarası telefonunuzu diğer telefonlardan ayırt etmeye yarayan numaralardan bir tanesidir. Telefonunuz kaybolduğunda ya da çalındığı zaman bu numara üzerinden yer tespiti yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Xiaomi Telefonlar Neden Ucuz? Alınmalı Mı?

Sahip olduğunuz akıllı telefonunuzun kimliği çalınması durumunda IMEI numarasını değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Eski zamanlar bu uygulamadan sürekli olarak faydalanılıyordu. Çin’den gelen yasadışı telefonlar için gerekli bir uygulamaydı. Atamış olduğunuz IMEI numarası bir süre kullandıktan sonra telefonun başka bir kişiye de verilebiliyor. Veya cep telefonunuza hard reset attıktan sonra yaptığınız imei değiştirme işlemi silinebiliyor. Sony Xperia imei atma programı kullanarak IMEI numarasını nasıl değiştirebilirsiniz.

MTK Engineering Mode IMEI Değiştirme

Roo işlemi akıllı telefonların özel bilgilerine erişim desteği sağlar. Android işletim sistemine sahip olan cep telefonlarında verilen sınırlardan kurtulmak için Root uygulamasından destek alınır. Root uygulaması işletim sistemi üzerindeki sınırları ortadan kaldırsa da güvenlik zafiyetlerinin ortaya çıkmasına neden olabiliyor.

Google Play Store’dan android telefonunuza indirebileceğiniz basit bir uygulama üzerinden IMEI numaranızı değiştirebilirsiniz. Üstelik bunu yapmak için root yapmanıza da gerek yoktur. MTK Engineering Mode sayesinde IMEI numarası değiştirebilirsiniz. Program üzerinden IMEI değiştirmek için;

 • MTK Engineering Mode” uygulamasını indirin,
 • Programı başlatın,
 • MTK Setting bölümüne dokunun,
 • Telephony bölümünü seçin,
 • GPRS bölümünü işaretleyin,
 • Write IMEI yazan bölüme yeni IMEI numarasını yazın,
 • Ok yazan bölüme dokunun,
 • Telefonu yeniden başlatın.

Tüm işlemleri doğru takip etmeniz durumunda IMEI numarası değişecektir. IMEI kodunuzu kontrol etmek için *#06# numarasını tuşlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku