Suya Düşen Telefon ÇÖZÜMÜ 2022

0 9.948

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Suya düşen telefon için neler yapılabilir sorusunun birçok cevabını yazımızda bulabileceksiniz.  Yazımızı okuyarak suya düşen telefonlarınızı tamir edebileceksiniz.

Suya düşen telefon için neler yapılabilir sorusunun birçok cevabı bulunmaktadır. Sizler de bu yöntemlerden birini kullanarak telefonunuzu tamir edebilirsiniz. Ancak unutmamanız gerekir ki her suya düşen telefon tamir olacak diye bir şey yoktur.

Telefonunuz suya düştüğünde, ilk yapılacak şey hiç zaman kaybetmeden telefonunuzu sudan çıkarmak olacaktır. Telefon su altında ne kadar az kalır ise o kadar az hasar görecektir ve tamir edilme şansı da o kadar yüksektir. Telefonunuzu sudan çıkardıktan sonra hemen kapatın. Ve uzun bir süre telefonunuzu açmak için uğraşmayın. Telefonunuz ıslandıktan veya suya düştükten sonra hemen su ile bağlantısını kesin ve telefonu kapatın.

Telefonu açmak için uğraşmayın. Telefonu açmak telefonun çalıştığına dair bir gösterge olsa da ilk önce telefona müdahale etmek gerekmektedir. Telefonu kapattıktan sonra SIM kartınızı, SD kartınızı ve son olarak da bataryayı çıkarın.  SIM kartını, SD kartını ve bataryayı çıkararak, telefonunuzda oluşacak veri kaybını önleyebilirsiniz. Telefonunuzdan SIM, SD kart ve bataryayı çıkardıktan sonra kurulama işlemine geçebilirsiniz. Telefonu fazla hareket ettirmeden, yavaşça kurulamaya çalışın.

Suya Düşen Telefon Pirinç Ne Kadar Kalmalı?

suya-dusen-telefona-neler-yapilabilir
suya-dusen-telefona-neler-yapilabilir

Telefonunuz suya düştüğünde, ilk yapılacak şey hiç zaman kaybetmeden telefonunuzu sudan çıkarmak olacaktır. Telefon su altında ne kadar az kalır ise o kadar az hasar görecektir ve tamir edilme şansı da o kadar yüksektir. Telefonunuzu sudan çıkardıktan sonra hemen kapatın. Ve uzun bir süre telefonunuzu açmak için uğraşmayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   İphone Kişileri Sime Aktarma

Telefonunuz ıslandıktan veya suya düştükten sonra hemen su ile bağlantısını kesin ve telefonu kapatın. Bu işlemleri sırası ile gerçekleştirdikten sonra telefonunuzu kurtarmak amacı ile pirinç yöntemini kullanabilirsiniz. Ancak unutmayın ki bu yöntem ve diğer yöntemlerin hiçbiri %100 çözüm yöntemi değildir.

Suya düşmüş telefonunuzu pirinç dolu bir kaba veyahut poşete koyarsanız, pirinç tanecikleri telefonun içerisindeki suyu emecektir ve böylece telefonunuz kuruyacaktır. Pirinç yönteminin bu kadar etkili olduğunu düşünen birçok kişi suya düşen telefon pirinç ne kadar kalmalı diye merak etmektedir. Ancak telefonunuzun pirinç içerisinde ne kadar kalacağını söylemeden önce dikkat edilmesi gereken nokta telefonunuzun pirinç içerisinde iken hiç hava almaması gerekmektedir.

Yani telefonunuzu pirince koyduğunuzda, telefonun hava ile olan bağlantısını da engellemeniz gerekmektedir. Yani pirinç yönteminde önemli olan nokta, telefonun hava ile iletişimini kesmektir. Telefonunuzun aldığı su miktarına göre telefonunuzu 24 ila 48 saat arasında pirinçte bekletebilirsiniz. Ancak bu bekleme süresinde telefonunuzun hava ile olan bağlantısını da kesmeniz gerekmektedir.

Daha fazla mesaj

Parmak İzi Sensörü Çalışmıyor Ne Yapmalıyım?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple Kimliği Şifrenizi Nasıl Sıfırlayabilirsiniz?

Suya Düşen Telefon Tamir Edilir mi?

Yeni nesil telefonlar teknolojiye bağlı olarak suya daha fazla dayanıklı bir yapıya sahiptirler; ama suya karşı % 100 koruma sağlarlar demek doğru olmayacaktır. Bu sebeple yeni nesil de olsa telefonlar suya düştüğünde bir hasar olabilir veya cihaz açılamayabilir. Ancak bu hasarı minimize edebileceğiniz gibi bu hasarı sıfıra da indirebilirsiniz. Bu da suya düşen telefon tamir edilir mi sorusunun cevabını evet yapacaktır.

Ancak telefonunuzun tamir şansını yükseltmek için telefonunuz suya düştükten sonra hemen müdahale etmeniz gerekmektedir. Telefon suya düştüğünde, su ile bağlantısı hemen kesilir ve SD kart, SIM kartı ve batarya hemen çıkartılır.

Bu üç parçayı cihazınızdan çıkarın ve kurutun. Yaptığınız bu müdahale telefonunuzun tamir şansını artıracaktır. Ayrıca bu yuvalara giren suyu kurutarak da telefonunuzun daha hızlı kurumasını sağlayabilirsiniz.

Suya Düşen Telefon Tamir Fiyatı

suya-dusen-telefon-pirincte-ne-kadar-kalmali
suya-dusen-telefon-pirincte-ne-kadar-kalmali

Yaz aylarında daha da artması ile birlikte birçok kişi tarafından suya düşen telefon tamir fiyatı merak edilmektedir. Suya düşen telefonlar için kesin bir miktar tamir fiyatı söylemek doğru olmayacaktır. Tamir fiyatı, telefonunuzun markası ve aldığı su miktarı gibi konulara bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Bu sebeple net bir fiyat söylemek doğru olmamakla birlikte ortalama olarak 200 ile 700 TL arasında bir fiyatla karşı karşıya kalabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone 14 Pro'da 4K Sinematik Modu Videoları Nasıl Açılır?

Suya düşen telefon tamir fiyatına ek olarak bir şey söylemek gerekir ki suya düşen telefonlar, %100 tamir edilebilecektir diye bir durum söz konusu değildir. Telefonunuzun tamir edilebilmesi, şansınıza bağlıdır demek yanlış olmayacaktır.

Ancak tamir ihtimalini artırmak amacı ile şu yöntemleri izlemeniz gerekmektedir; Telefonunuz suya düştüğünde, ilk yapılacak şey hiç zaman kaybetmeden telefonunuzu sudan çıkarmak olacaktır. Telefon su altında ne kadar az kalır ise o kadar az hasar görecektir ve tamir edilme şansı da o kadar yüksektir. Telefonunuzu sudan çıkardıktan sonra hemen kapatın. Ve uzun bir süre telefonunuzu açmak için uğraşmayın. Telefonunuz ıslandıktan veya suya düştükten sonra hemen su ile bağlantısını kesin ve telefonu kapatın.

Suya Düşen Telefon Nasıl Kurtarılır?

Suya düşen telefonunuzu kurtarmak amacı ile ilk öncelikle telefonunuzun su ile olan bağlantısını hemen kesin. Telefonunuzun su içerisinde daha fazla kalması demek, telefonunuzun daha fazla su alması demektir. Bu sebepten ötürü ilk yapmanız gereken şey telefonunuzun su ile olan bağlantısını kesin. Telefonunuzun su ile bağlantısını kestikten sonra bataryayı, SD ve SIM kartını telefondan çıkarın ve o yuvalara su kaçtı ise kurulayın. Suya düşen telefon nasıl kurtarılır diyorsanız, bu adımları izledikten sonra profesyonel bir destek alın.

 

80%
Awesome
  • Design
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku