İnternette Sorgunuzla En Alakalı Görselleri Nasıl Arayabilirsiniz

1 478

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İnternette sorgunuzla en alakalı görselleri nasıl arayabilirsiniz?

Web’deki en alakalı görselleri aramak istiyorsanız, bu gönderiyi okumanız gerekir. Anahtar kelimelerin yardımıyla alakalı sonuçları bulmak kolay değildir, çünkü web’de tek bir arama sorgusuna karşı indekslenmiş binlerce görsel bulabilirsiniz. Bu nedenle, arama sonuçlarından istediğiniz görselleri manuel olarak bulmanız zor olabilir. Bu gönderi size, sorgunuzla ilgili görselleri internette aramanın en iyi yolunu anlatacak.

Web’de milyarlarca görselin mevcut olduğunu bilin. Arama sorgunuzla ilgili tam resmi bulmanız zor olabilir. Geçmişte, arama sorgunuza uygun bir görsel bulmak için arama sonuçlarında düzinelerce sayfayı gözden geçirmeniz gerekiyordu. Yine de, bugün en alakalı görüntüleri elde etmek için bir kısayol bulabilirsiniz. Aşağıda, doğru resimleri bulmanıza yardımcı olacak bazı ipuçlarından bahsettik.

İnternette ilgili görselleri bulmanın en iyi yolları!

Günümüzde alakalı görselleri bulmak istiyorsanız ters görsel arama tekniğini denemeniz gerekiyor. Ters görsel arama ile görsel bulma sürecini açıklamadan önce, en alakalı görsel sonuçları bulmanıza yardımcı olabilecek bazı genel ipuçlarını bilmek istiyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Windows'ta Sürücü Harfleri Nasıl Değiştirilir?

Arama sorgunuzu yapmak için uzun kuyruklu anahtar kelimeler kullanın

Tek kelimelik bir anahtar kelime veya kısa kuyruklu bir anahtar kelime kullanarak görsel arıyorsanız, ayrıntılı sonuçlar alırsınız. Arama sonuçlarında binlerce resim görürsünüz. Basitleştirilmiş ve odaklanmış sonuçlar istiyorsanız uzun kuyruklu anahtar kelimeler , arama sorgunuzdaUzun kuyruklu anahtar kelimeler, arama motorunun tam olarak ne aradığınızı anlamasına yardımcı olur. Böylece bu arama tekniği ile daha alakalı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Sonuçları filtrelemek için araçlar seçeneğini kullanın

Web’de görsel aradığınızda, derinlemesine sonuçlar göreceksiniz. Artık Google’ın filtre araçlarını kullanarak aradığınızı bulabilirsiniz. Ekranınızda görüntüyle ilgili sonuçlar göründüğünde araç düğmesini kullanabilirsiniz. İstediğiniz görüntünün boyutunu, renk düzenini, türünü, yayınlanma zamanını ve kullanım haklarını seçebilirsiniz. Araçlar bölümünü etkinleştirerek lisanslı ve telifsiz görsellere ulaşabilirsiniz. Google’ın resim filtreleme araçları yardımıyla alakasız tüm sonuçları filtreleyebilirsiniz.

Deneyin Görsel Arama Tekniği

Resim arama, doğru türdeki görüntüleri bulmanıza yardımcı olabilecek en popüler arama tekniklerinden biridir. Google görsel arama yardımıyla, alakalı anahtar kelimelerle birlikte görselle arama yapabilirsiniz. Çevrimiçi görsel arama platformları üç farklı arama seçeneği sunar. görselle arama, resim URL’sini ve anahtar kelimeleri yapabilirsiniz. Arama sorgunuzu girmeniz ve ‘benzer görselleri ara’ düğmesine dokunmanız gerekir. Araç, sorgunuzu analiz eder ve size en alakalı sonuçları verir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Whatsapp Videosu Göndermeden Sesini Kapatma

Günümüzün görüntü arama yardımcı programları, arama sorgunuzu analiz etmek ve sonuç almak için yapay zeka ve görüntü tanıma kullanır. Burada ayrıca bilmeniz gereken önemli bir şey de, çevrimiçi tersine görsel aramanın birden fazla arama motoruyla işbirliğine sahip olmasıdır; bu nedenle, sorgunuzla en alakalı ve daha yoğun sonuçları size sağlayabilirler.

Manuel arama yerine ters görsel arama kullanmanın bazı faydaları!

RIS ile bu avantajlardan yararlanabilirsiniz:

  • Arama sonuçlarınızda ilgili görselleri kolayca bulabilirsiniz. Bunun nedeni, çevrimiçi resim arama araçlarının arama sorgunuzu anlamak için gelişmiş algoritmalar kullanmasıdır. Metinle mi yoksa görsellerle mi arama yaptığınız önemli değil, tersine görsel arama araçları size en doğru ve alakalı sonuçları verebilir.
  • Ters görsel arama, arama sorgunuzun gizli kalmasını sağlar. Google veya başka bir arama motoru üzerinden görsel arıyorsanız, arama motorunun veritabanına kaydedilecektir.
  • Çevrimiçi ters resim arama ücretsiz olarak kullanılabilir. Bu araçların kullanımı çok kolaydır. Deneyimi veya becerisi olmayan bir kişi bile ters görüntü arama araçlarını kullanabilir.
  • Ters görsel arama araçlarını kullanarak sonuçları filtrelemeniz gerekmez. RIS araçları size filtrelenmiş ve sorguya özel sonuçlar sağlar. Böylece aradığınız görsellere bu modern araçlarla kolayca ulaşabilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Okul Ödevleri İçin OneDrive Nasıl Kullanılır?

Çevrimiçi ters görsel arama ile benzer görselleri bulabilir, sahip olduğunuz görsellerdeki nesneleri tespit edebilir, görsel intihallerini keşfedebilir, görselin orijinal yaratıcılarını bulabilir ve bu çevrimiçi araçları sosyal medya platformlarında sahte hesapları aramak için kullanabilirsiniz.

Sonuç olarak, arama sorgunuzla en alakalı görselleri elde etmek istiyorsanız, modern ters görsel arama tekniğini ve araçlarını denemeniz gerekir. Manuel arama yöntemi eski ve oldukça zaman alıyor!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku