Xiaomi Telefonlar Neden Ucuz? Alınmalı Mı?

1 18.171

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İnsanların teknoloji gündeminde merak ettiği Xiaomi telefonlar neden ucuz, alınmalı mı sorusuna araştırmaya dayalı yanıtlar vereceğiz. Çin merkezli bir şirket olarak teknoloji sektörünün en çok adından söz ettiren markalarından birisi oldu diyebiliriz sanırım. Şirket, öyle ki Türkiye’de fabrika açarak üretiminin bir ayağını ülkemize kaydırdı ve bu anlamda yeni bir adım attı.

Amerika’nın yine bu büyümekte olan markaya kısa zaman öncesinde Apple şirketi ile bir dava açması ve engellemesi söz konusuydu. Ancak Xiaomi, davayı kazanarak Huawei’nin aksine bu mücadelede galip çıktı. Şimdilerde ise dünya teknoloji piyasalarında ki kar marjı en yüksek şirket ünvanına yükseldi. Hemen kısaca şirketi tanıyarak fikir edinelim.

Xiaomi Nedir?

Xiaomi, 2010 yılı itibari ile Çin’in Pekin bölgesinde kurulmuş olan teknoloji ve elektronik ürünler üzerine üretim yapan bir şirkettir.

Sektöre akıllı telefon ve tablet bilgisayar modelleri ile giren şirket, zaman içerisinde akıllı ev aletlerinden tutun da beyaz eşya üretimi noktasında da büyüme gösterdi. Samsung şirketine kısa vadede rakip olmayı başaran şirket, yüksek özellikli ürünleri düşük fiyatlar ile kullanıcıya sunması nedeni ile adından söz ettirmeyi başardı. Zaman içerisinde Hindistan ve Amerika pazarına açılarak da bu alanda lider markalardan birisi oldu. Nitekim günümüzde Türkiye pazarının da en hızlı büyüyen markaları arasına girmeyi başardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone'da WhatsApp Mesajları Nasıl Yedeklenir?

Xiaomi

Xiaomi Telefonlar Neden Ucuz?

Çin, bilindiği üzere dünya genelinde üretimin en uygun fiyatlı olduğu ve iş gücünün fark yarattığı projelerden birisi diyebiliriz sanırım. Şirket, özellikle ilk çıktığı zamanlardan itibaren insanlara kaliteyi uygun fiyatlı bir şekilde insanlara sunmanın hesabı içerisinde oldu. Şirketin kurucusu olan Lei Jun’da her zaman bunun öncüsü olmayı hedeflediklerini söyledi.

Günümüzde Apple şirketinin telefon kasası üretiminden tutun da, Qualcomm Snapdragon gibi işlemcilerin de üretiminde ki esas merkez Çin. Dolayısı ile şirketin donanım üretimi konusunda herhangi bir şekilde sorun yaşamadığını net olarak görebiliyoruz. İşletim sistemi olarak şirket Google’ın üretmiş olduğu Android sistemini tercih etti. Açık kaynak kodlu olması münasebeti ile de sistemi kendisine göre güncelledi. Kendi standartlarına göre güncellediği bu işletim sistemi arayüzüne de MIUI adını verdi. Günümüzde MIUI 12 sürümü ile birlikte hizmet sunuyor.

Şirket, fahiş fiyatlar ile telefonlardan yüksek kar etmek yerine çok daha uygun fiyatlar ile ancak performanstan biraz ödün vererek telefonlar üretti. Tabi ki Xiaomi, resmi olarak girmediği ülkelerde kayıtsız telefon satışları ile başta popüler oldu. Türkiye’de de durum bu şekildeydi ancak şirket, yine uygun fiyatlı üretim imkanları nedeni ile Türkiye fabrikasını kurdu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yenilenmiş Telefon İçin Neden YineYeniCep'i Tercih Etmelisiniz? Sıfırdan Farksız En İyi Fiyatlı Telefon Modelleri

Xiaomi Telefonlar Alınmalı Mı?

Şirket, özellikle kaliteli ürünler meydana getirebilmek için çok uzun AR-GE süreçlerini geçiyor ve mühendislik açısından da birçok şirketin önüne geçti. Ev aletleri üretimi konusunda da ülkemizin en yaygın tercih edilen markalarından birisi oldu. Xiaomi robot süpürge, Xiaomi Mi Box Android uydu alıcı ve daha birçok farklı ürünü ile ülkemiz pazarını fethetti.

Xiaomi akıllı telefon modelleri, günümüzde fahiş fiyatlar ile alabileceğiniz birçok telefona nazaran mükemmel seçenekler sunuyor. Yüksek bellek kapasitesi, yüksek işlemci gücü ve Android işletim sisteminden alınan büyük güç ile birlikte marka çok ciddi bir büyüme adımı attı. Akıllı telefonları tabi ki alınabilir. Ancak telefonlarından Apple performansı ve sağlamlığı beklemenin de mantıklı olmadığını söyleyelim.

Telefona iyi baktığınız takdirde en az 3 yıl güncelleme alarak kullanabileceğiniz kaliteli modelleri söz konusudur. Dolayısı ile kesinlikle tercih sebebi olabilecek telefonlar arasında yer alır.

80%
Awesome
  • Design
1 yorum
  1. […] da sunar, bu nedenle onu tamamen kapatmak isteyebilirsiniz. Reklamlar sinirlerinizi bozuyorsa, Xiaomi akıllı telefonunuzdaki reklamları nasıl devre dışı bırakacağınıza ilişkin kullanışlı […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku