Donan Windows Web Kamerasını Düzeltmenin Yolları

1 518

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Windows web kamerası, her zaman güvenebileceğiniz kullanışlı bir araçtır. Bu basit özçekimleri çekmek, videolar kaydetmek ve Zoom, Skype, Google Meet ve daha fazlası gibi uygulamalar aracılığıyla insanlarla bağlantı kurmak için kullanabilirsiniz.

Peki, web kameranız rastgele donduğunda veya aniden yanıt vermediğinde ne yaparsınız? Sorunlu bir Windows web kamerası düzeltmenin bazı kolay yollarını keşfedelim.

Cihazınızda Kamera Erişimine İzin Verin

Bu sorun genellikle bazı gizlilik ayarlarınızı yapılandırma şeklinizden kaynaklanabilir. Bu nedenle, sistem ayarlarınızda kamera erişimini etkinleştirip etkinleştirmediğinizi nasıl kontrol edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır;

  • Şuraya git Windows Başlat Menüsü> PC Ayarları> Gizlilik> Kamera.
  • Bu cihazda kameraya erişime izin ver seçeneğinin altındaki Değiştir düğmesini tıklayın.
  • Sonra, açmak bu cihaz için Kamera açılır penceredeki düğme.

İşiniz bittiğinde, aşağı ilerleyin ve açmak altında düğme uygulamaların kamera erişmesine izin verin seçeneği. Ardından, aşağı kaydırın ve hangi uygulamaların kamera ayarınıza erişebileceğini seçin. Oradan açmak kamerası erişim gerektiren tüm uygulamalar için düğmeler. Bitirdiğinizde, ayarlar penceresini kapatın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En İyi ChatGPT Alternatifleri

Windows Web Kamerası

Antivirüsünüzü Geçici Olarak Devre Dışı Bırakın

Bu soruna bazen virüsten koruma yazılımı gibi güvenlik programları neden olabilir. Sorunu çözmek için virüsten koruma programınızı geçici olarak devre dışı bırakmayı ve kapalıyken web kameranızı test etmeyi deneyebilirsiniz.

Bir virüsten koruma yazılımını devre dışı bırakma yöntemleri programdan programa farklılık gösterir, bu nedenle devre dışı bırakma ayarını bulmak için yazılımınızı kurcalamanız gerekir. Ve işiniz bittiğinde her zaman yeniden etkinleştirmeyi unutmayın. Unutacağınızı düşünüyorsanız, bazı antivirüs programlarının onu kısa bir süreliğine geçici olarak devre dışı bırakma seçeneği vardır.

Harici Web Kameranızı Başka Bir Bilgisayarda Test Edin

Harici bir web kamerası kullanıyorsanız, başka bir cihazda test etmeyi deneyin. Bu, evinizdeki başka bir PC veya dizüstü bilgisayar veya bir arkadaşınızın PC’si olabilir.

Web kamerası diğer bilgisayarda çalışıyorsa, sorunların nedeni büyük olasılıkla sizin bilgisayarınızdır ve sorun gidermeye ihtiyaç duyar. Ancak, web kamerası diğer cihazda çalışmıyorsa web kamerasını düzeltmeniz veya değiştirmeniz gerekebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Google Reklamları Nasıl Verilir? 

Kamera Sürücüsünü Yeniden Başlatın veya Yeniden Yükleyin

Bu soruna bazen bozuk bir kamera sürücüsü neden olabilir. Genellikle bu, Windows cihazınızı güncelledikten hemen sonra ortaya çıkabilir. Bu nedenle, bu sorunu çözmek için bozuk kamera sürücüsünü yeniden başlatabilir veya yeniden yükleyebilirsiniz. Kameranızın sürücüsünü yeniden başlatmak için;

  1. Win + X tuşlarına basın ve açılır menüden Aygıt Yöneticisi’ni seçin.
  2. Genişletmek için Kameralar seçeneğine çift ​​tıklayın.
  3. Entegre Kamera sürücüsüne sağ tıklayın ve Aygıtı devre dışı bırak öğesini seçin.
  4. Son olarak, Integrated Camera sürücüsüne sağ tıklayın, Enable device öğesini seçin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bu, sorununuzu çözmezse, Kamera sürücüsünü yeniden yüklemeyi deneyin. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz;

  1. Önceki adımlara göre Aygıt Yöneticisi’ni ve Kamera seçeneğini açın.
  2. Entegre Kamera sürücüsüne sağ tıklayın ve Cihazı kaldır öğesini seçin.
  3. Ardından, Eylem sekmesine gidin ve Donanım değişikliklerini tara öğesini seçin.

Bitirdiğinizde, Kamera sürücüsünü otomatik olarak yeniden yüklemek için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

1 yorum
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku