Android’de Varsayılan Web Tarayıcı Nasıl Değiştirilir?

2 459

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Web tarayıcılarımızı gün boyunca o kadar çok kullanırız ki, tam olarak bulamadığımız rastgele bir şarkı sözü ararken veya daha sonra geri dönmek için tariflere veya ipuçlarına yer işareti koyarız. Ve çoğumuz, bir Samsung cihazınız varsa, genellikle Google Chrome veya Samsung Internet olan Android’imizin varsayılan web tarayıcısına katlanırız.

Ancak telefonunuzun varsayılan internet tarayıcısını değiştirmek ne kadar kolay olduğu için, mükemmel olmayan bir tarayıcıya katlanmak zorunda kalmamalısınız. Google Chrome mükemmel bir web tarayıcısıdır, ancak DuckDuckGo, Brave veya Vivaldi gibi daha tam özellikli veya özel seçenekler de vardır. Hangi web tarayıcısına geçtiğinizden bağımsız olarak, bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Telefonunuzun Varsayılan Web Tarayıcısını Nasıl Değiştirirsiniz?

Telefonunuzun varsayılan internet tarayıcısını açmak sadece birkaç dakikanızı alacaktır. Yeni bir web tarayıcısı telefonunuzun ayarlarında bir seçenek olarak görünmeden önce, onu Google Play Store’dan indirmeniz gerektiğini unutmamak önemlidir. Sadece bu basit adımları izleyin ve daha iyi gezinme yolunda olacaksınız.

Daha fazla mesaj

iPhone Sunucu Kimliği Doğrulanamıyor Hatası Nasıl…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone'da Fotoğrafları Gizleme
  1. Android akıllı telefonunuzda Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Oradan, Uygulamalar sekmesine dokunun.
  3. Şimdi Varsayılan uygulamalar’ı seçin. Bu seçeneği göremiyorsanız, onu bulmak için sağ üst köşedeki üç dikey noktaya dokunmanız gerekebilir.
  4. Tarayıcı uygulamasına dokunun.
  5. Buradan, Google Play Store’dan indirdiklerinizden seçtiğiniz web tarayıcısını seçin ve hazırsınız.

Varsayılan Web

Bir Samsung telefonunuz varsa, talimatlar biraz farklıdır ancak yine de nispeten benzerdir.

  1. Samsung akıllı telefonunuzda Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Buradan, Uygulamalar sekmesine dokunun ve ardından Varsayılan uygulamaları seç öğesini seçin .
  3. Tarayıcı uygulamasına dokunun.
  4. Buradan, Google Play Store’dan indirdiğiniz web tarayıcınızı seçin ve işiniz bitti.

İnternette Kendi Tarzınızda Gezin

Yukarıda bahsedilen web tarayıcılarının çoğu, göz atma işleminizin daha gizli ve güvenli kalmasına yardımcı olabilecek yerleşik reklam veya izleme engelleyicileri ile birlikte gelir. Bazıları, gizlilikten çok temanın veya kullanıcı arayüzünün düzeninin özelleştirilmesine odaklanır ve bazıları masaüstü uzantılarını ve eklentilerini destekler. Bu nedenle, internette gezinirken sizin için neyin önemli olduğunu anlayın ve ihtiyaçlarınıza göre varsayılan bir tarayıcı seçin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   WhatsApp'ta Sahte GPS Konumu Nasıl Gönderilir?
2 Yorumlar
  1. […] burada olduğuna göre nihayet tam bir inceleme yazabilirim. Ve şimdi mevcut olan Pixel 6 ile Android 12’nin parlama şansı daha da […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku