Nintendo Switch’te Ekran Kilidi Nasıl Etkinleştirilir?

1 694

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Her zaman boşalmış gibi görünen bir pille cihazlarınızın aşırı ısındığını hiç gördünüz mü? Bazen cevap aslında basittir – Switch’iniz, kullanmadığınız süre boyunca açıktı. Bu sadece inanılmaz derecede elverişsiz olmakla kalmaz, aynı zamanda piliniz için de harika değildir. Bu nedenle Nintendo, Ekran Kilidi’ni tanıtarak bunun olma olasılığını azaltıyor. Ancak Ekran Kilidi nedir ve nasıl çalışır?

Nintendo Anahtarı Ekran Kilidi Nedir?

Ekran Kilidi etkinleştirildiğinde, konsolunuz uyku moduna geçtiğinde Nintendo Switch ekranınız kilitlenir. Anahtarınızı uyandırdıktan sonra, devam etmek için aynı düğmeye üç kez basılması gereken Giriş ekranını görüntüler.

Diğer cihazlardan farklı olarak, bu üç basma özelliği, Switch’inizin yanlışlıkla uyanmasını önlemeye yardımcı olur. Ekran Kilidi, Switch’i bir çantada veya çantada sakladığınızda yanlışlıkla kilidinin açılmasını önler. Yetersiz havalandırılan bir alanda çalışır durumda bırakıldığında, Anahtar aşırı ısınabilir ve çalışmayı durdurabilir. Son olarak, Ekran Kilidi’nin TV’ye monte bir Anahtarda çalışmadığını unutmayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple Arcade Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Nintendo Switch’te Ekran Kilidi Nasıl Etkinleştirilir?

Anahtarınızı korumanın bir yolunu arıyorsanız, Ekran Kilidi’ni nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır. İlk önce Sistem Ayarları > Ekran Kilidi’ne gidin.

Yanında Uyku Modu Kilit Konsolundan seçin On Screen Lock açın. Ekran kilidini devre dışı bırakmak isterseniz, bu ekrana geri dönün ve Kapalı öğesini seçin.

Nintendo Switch

Kilitli Nintendo Anahtarınızın Kilidini Nasıl Açabilirsiniz?

Switch’inizin kilidini açmak için konsolu uyandırmanız ve ardından aynı düğmeye üç kez basmanız yeterlidir. Bu sizi Nintendo Switch ana ekranınıza getirecektir.

Switch’inizi A, B, X ve Y gibi normal butonları kullanarak açarken diğer tuşlara da basarak ilginç sesler çıkartabilirsiniz. Bunlardan bazıları;

  • ZR: gıcırtılı korna
  • ZL: alışılmadık bir tıklama
  • Sol joystick: robot sesi
  • Sağ joystick: baskın sesi

Anahtarınızı Aşırı Isınmadan Koruyun

Ne yazık ki, başka bir hesaptan ebeveyn denetimi özelliğini kullanmıyorsanız, Ekran Kilidi’nizde bir parola etkinleştirmenin bir yolu yoktur. Ancak Ekran Kilidi, konsolunuzun pil ömrüne zarar vermemek ve gelecek yıllar için yeterli oyun süreniz olduğundan emin olmak için hala harika bir yoldur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Mouse Pad Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku