Minecraft’ta Tuğlalar Nasıl Yapılır ve Kullanılır?

0 166

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yaratıcılığınız ve hayal gücünüzün en iyi müttefikleriniz olduğu Minecraft dünyasına hoş geldiniz demek istiyoruz. Tuğlalar, oyunda bulunan çeşitli yapı malzemelerinin önemli bir bileşenidir. Sağlam yapılar inşa etmek ve göz alıcı desenler tasarlamak için de mükemmel olan bu çok amaçlı bloklar sayesinde kreasyonlarınız türünün tek örneği bir görünüme sahip olacak. Minecraft tuğla yapmak ve kullanmak istiyorsanız. Tuğlalar, şömineler ve ısıyla ilgili diğer yapılar gibi belirli uygulamalar için mükemmel bir malzeme seçimidir, çünkü sadece estetik açıdan hoş olmakla kalmaz, aynı zamanda yangına dayanıklılık da sunarlar. Minecraft’ta tuğla oluşturma, sizi tüm süreç boyunca adım adım ilerletecek olan bu kılavuzda ayrıntılı olarak ele alınmıştır. Kil ve yakıt gibi gerekli malzemeleri toplamaktan kil toplarını bir fırında eritmeye ve tuğla yapmaya kadar usta bir tuğla yapımcısı olmak için bilmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz. Buna ek olarak, tuğla bloklar ve çiçek saksıları yapma sürecini inceleyecek ve oyunda inşa etme deneyiminizi zenginleştirmek için ek tuğla türlerini araştıracağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Pokémon Go Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Hammadde Toplama

Minecraft’ta tuğla yapmak için aşağıdaki hammaddelere ihtiyacınız olacak:

 • Kil
 • Yakıt

Minecraft’ta Tuğlalar Nasıl Yapılır ve Kullanılır?

 1. Bir parça kil alın. Göllerin veya nehirlerin yanında kil blokları bulabilirsiniz.
 2. Kil bloğunu parçalamak için bir kürek ya da ellerinizi kullanabilirsiniz. Bu, geleneksel tuğlaları yapmak için ihtiyacınız olan şeylerden biri olan kil topları yapacaktır. Bir kil bloğundan dört kil topu yapılabilir.
 3. Fırınınız için menüyü açın.
 4. Kil toplarını fırın ızgarasının üst yuvasına koyun.
 5. Fırın ızgaranızın alt kısmına odun kömürü gibi bir yakıt kaynağı koyun.
 6. Yeni yaptığınız tuğlaları envanterinize koyun!
Minecraft'ta Tuğlalar Nasıl Yapılır
Minecraft’ta Tuğlalar Nasıl Yapılır

Minecraft’ta Kil Nerede Bulunur?

 • Nehirlerin ve göllerin dibinde, bataklıklarda, sahillerde, okyanusta ve suyun içinde. Kil, diğer blok türlerine ne kadar yakın olursa olsun, kristallere benzeyen düz, sığ diskler halinde oluşur.
 • Savanalar ve çöllerdeki köylerde. Ovalarda, savanlarda ve çöl köylerinde yaşayan insanlar evlerinde kilden bloklar yaparlar.
 • Bitkilerle dolu mağaralarda. Yerin altında farklı yüksekliklerde yemyeşil mağaralar vardır. Yemyeşil mağara biyomunda damla yaprak yosunu, açelya otu ve parlayan meyveler gibi çok sayıda yeşil blok vardır. Ve sporlar büyür. Yemyeşil mağaralarda, göletlerin dibinde kil bloklar bulabilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   CS2 Skin Sitelerine Genel Bakış: En İyi Fırsatları Nasıl Bulursunuz?
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku