Dizüstü Bilgisayar Pili Nasıl Çıkarılır veya Değiştirilir?

0 340

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu yazıda, dizüstü bilgisayar pilinin nasıl çıkarılacağını veya değiştirileceğini size öğretmeye çalışacağız. Elektronik cihazlardaki piller zamanla tükenir ve dizüstü bilgisayarlar istisna değildir. Birçok kişi, dizüstü bilgisayar pil performansının 2-3 yıl sonra büyük ölçüde düştüğünü fark eder. Bunun nedeni, hücrelerin kapasitelerini kaybetmeleri ve voltaj değerlerini düşürmeleridir. En iyi seçenek pili yeni ve orijinal pil ile değiştirmektir. ancak genellikle piller bulunmaz veya çok pahalıdır. Dizüstü bilgisayarlar, özellikle işinizi yanınızda götürmeyi seviyorsanız, kullanışlı cihazlardır.

Yeterli şarjınız kaldığı sürece, pille çalışan bu cihazlarla hemen hemen her yerde işlerinizi halledebilirsiniz. Hiçbir şey bilgisayarınızın ömrü üzerinde pilden daha büyük bir etkiye sahip değildir. Dizüstü bilgisayarınızın pili, gönderildiği zamanki kadar uzun süre dayanmadığında değiştirmek isteyeceksiniz. Dizüstü bilgisayarınıza güç sağlayan lityum iyon pil zamanla bozulur. Aşağıda, dizüstü bilgisayar pilini değiştirme adımlarından bahsettik.

Dizüstü Bilgisayar Pili Nasıl Çıkarılır
Dizüstü Bilgisayar Pili Nasıl Çıkarılır
Daha fazla mesaj
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Twitter İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nasıl Kurulur?

Dizüstü Bilgisayarda Pil Nasıl Değiştirilir?

  1. Dizüstü bilgisayarınızı kapatın ve AC adaptörünün bağlantısını kesin.
  2. Pilinizi yerinde tutan mandalı veya diğer ek aygıtları serbest bırakın.
  3. Eski pili bölmesinden veya saklama bölmesinden dışarı kaydırın.

Pilin üzerindeki veya bölmenin içindeki temas noktalarına dokunmaktan kaçının; parmak uçlarınızdaki yağlar pilin iletkenliğini azaltabilir.

  1. Yedek pili kutudan çıkarın.
  2. Çentiğe veya bölmeye kaydırın.
  3. Yerine kilitlemek için güvenlik mandalını kapatın.
  4. AC adaptörünü yeniden bağlayın ve pili tam olarak şarj edin.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku