PlayStation Plus, Extra ve Premium’daki En İyi Oyunlar

0 162

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

PlayStation Plus ilk tanıtıldığından bu yana çeşitli yinelemeler ve değişikliklerden geçti. Başlangıçta, hizmet çevrimiçi oyun için hiç gerekli değildi ve aboneleri ekstra indirimler ve ücretsiz aylık oyunlarla ödüllendiriyordu. PlayStation 4 nesli başladığında, çevrimiçi oyun için gerekliydi, ancak yine de aynı avantajları sunuyordu. Şimdi, PS Plus üç farklı abonelik katmanına ayrılmıştır. Temel katman olan PS Plus Essential’a her ay üç oyun eklenirken, Extra ve Premium katmanlar kataloglarına değişen sayıda oyun ekleyecek. Halihazırda yüzlerce oyun varken ve her geçen gün daha fazlası eklenirken, en sadık oyuncular bile sunulan her şeyi oynayamayacaktır. Paranızın karşılığını en iyi şekilde almanıza yardımcı olmak ve hiçbir gizli cevherin radarınızdan kaçmaması için, işte şu anda PS Plus Essential, Extra ve Premium’da oynanabilecek en iyi oyunlar.

En iyi PS Plus Temel Oyunları

Genellikle olduğu gibi, PS Plus’ın en düşük seviyesine sahip olan herkes bu ay ikisi PlayStation 5 versiyonu ve biri PS4 versiyonu olmak üzere üç oyun alıyor. İşte bu ay oynayabilecekleriniz:

Saints Row

Eylül ayının en önemli oyunu Saint’s Row’un yeniden başlatılması. Başlangıçta kötü performansı nedeniyle eleştirilse de, çok sayıda güncelleme ve yama, oyunun piyasaya sürülmesinden bu yana geçen bir yıl içinde performansına oldukça yardımcı oldu. Santo Ileso’nun çöl oyun alanında yeni bir çete olarak oynarken, siz ve ekibiniz suç imparatorluğunuzu kurmak ve rakip çeteleri alt etmek için vahşi ve üst düzey görevler üstleneceksiniz. Arabalar, silahlar ve tek başınıza ya da tam eşli olarak keşfedebileceğiniz açık bir dünya ile dolu bu oyun, büyük bir açık dünya oyunu için kaşıntınız varsa sizi meşgul edecek bir ton şeye sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Minecraft'ta Saat Nasıl Oluşturulur ve Kullanılır?

Black Desert – Traveler Edition

Eğer farklı bir açık dünya, belki de daha çok MMO tarzı istiyorsanız, Black Desert – Traveler Edition tam size göre. Bu MMORPG yıllar içinde sessizce türün en popülerlerinden biri haline geldi. Bir MMO’daki en iyi grafiklerden bazılarına sahip olan aksiyon, Black Desert’ın gerçekten parladığı yerdir. Yıllar süren içeriğin yanı sıra görevler, PvP, balık tutma, ticaret, yemek pişirme, işçilik ve deneyebileceğiniz tüm farklı sınıflar ile kolayca bağlanabilir ve kendinizi bu büyülü dünyada kaybedebilirsiniz.

PlayStation Plus, Extra ve Premium'daki Oyunlar
PlayStation Plus, Extra ve Premium’daki Oyunlar

En iyi PS Plus Extra Oyunları

Ekstra katman, hem PS4 hem de PS5 oyunlarından oluşan devasa bir kütüphaneyi indirip oynayabileceğiniz yerdir. Bu oyunlar her ay değişiyor, ancak belirli bir zamanda kaç tane ekleneceğini veya kaldırılacağını asla bilemezsiniz. İşte şu anda mevcut olan en iyi oyunlardan bazıları:

Demon’s Souls

Souls oyunları hiç bu kadar popüler olmamıştı ve bu, her şeyi gerçekten başlatan oyunun yeniden yapımı. Bu yeniden yapım sadece şaşırtıcı derecede güzel görünmekle kalmıyor, aynı zamanda mekanik olarak orijinaline olabildiğince sadık. Tek değişiklik yaşam kalitesi özelliklerinde, seviyeleri ve boss’ları geçme mücadelesini tamamen sizin omuzlarınıza bırakıyor. Bazı yönlerden biraz hantal olsa da yeni boya katmanı sayesinde on yıldan eski bir oyun için oldukça iyi dayanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En İyi Tek Oyunculu Nintendo Switch Oyunları

Bloodborne

Souls trenine bağlı kalarak, geliştirici FromSoftware’in PlayStation’a özel diğer oyunu, hiçbir şekilde güncellemeyi reddettikleri hayranların favorisi var: Bloodborne. Bu oyun serinin diğer oyunlarına kıyasla saldırganlığa çok daha fazla odaklanmasının yanı sıra gizem ve entrikalarla dolu benzersiz ve detaylı bir dünyaya sahip. Genellikle bir Souls oyununun hikayesinin nereye gittiğini anlayamazsınız, ancak bu oyun yine de asla tahmin edemeyeceğiniz yerlere gidiyor.

Uncharted 4 ve The Lost Legacy

PS4’teki en son Uncharted oyunlarını bir şekilde kaçırdıysanız, şanslısınız çünkü en son iki oyun olan Uncharted 4 ve The Lost Legacy bir araya getirildi ve PS5 için yepyeni bir boya katına (artı bazı ek kareler) sahip oldu. Kabul etmek gerekir ki, bu serinin sonu, bu yüzden hikaye açısından başlamak için en iyi yer olmayabilir, ancak önceden bilgi sahibi olmasanız bile, bu oyunların sağladığı rollercoaster set parçalarının ve gösterişli maceranın tadını çıkarabilirsiniz.

En iyi PS Plus Premium Oyunları

Premium katmanın özel oyunları, indirebileceğiniz ve yayınlayabileceğiniz tüm PS1, PS2, PSP ve PS3 oyunlarıdır. PS1, PS2 ve PSP oyunları lansman sırasında oldukça sınırlıydı ancak aylık olarak yeni oyunlar eklendikçe artacak. Bu retro hit için, işte geçmiş nesillerden denenebilecek en iyi oyunlar.

Arc the Lad: Twilight of the Spirits

Arc the Lad uzun süredir devam eden ancak gözden kaçan bir JRPG serisidir. PS2 girişi olan Twilight of the Spirits, inanılmaz bir konsepte sahip harika bir oyundur: Her biri dünyanın farklı yerlerinde yetişmiş insan-deimos melezi iki kardeş olarak oynuyorsunuz. Deimoslar dünyanın büyü kullanan canavar toplumu, insanlar ise teknoloji kullanıyor, ancak her ikisi de diğerini ırksal olarak yargılıyor. Yolculuk bu iki perspektif arasında gidip gelir, her biri kendi entrikalarının üstesinden gelir ve sonunda kesişirler ve gerçek bir kötülükle yüzleşmek için önyargılarını bir kenara bırakmak zorunda kalırlar. Harika bir savaş sistemi ile harika bir JRPG hikaye anlatımı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Steam'den Oyun Nasıl İndirilir?

Twisted Metal 2

TV uyarlamasını bekliyor olun ya da olmayın, orijinal iki Twisted Metal oyunu kesinlikle geri dönmeye değer. Araba savaşlarının gerçekten başladığı yer burasıdır ve muhtemelen hala en iyisidir. Oynadığınız her karakterin kendine özgü bir hikâyesi vardır ve zaferden sonra her dileğin yerine getirileceği vaadiyle turnuvayı kazanmaya çalışırlar. Ancak, bu dilekler hiçbir zaman karakterlerin beklediği şekilde gerçekleşmez, bu da sözlerinin nasıl çarpıtıldığını görmek için oyun boyunca oynamayı bir zevk haline getirir.

ICO

Aynı adı taşıyan geliştiricinin ilk oyunu olan ICO, günümüzün en büyük oyunlarından bazılarına ilham kaynağı olduğu için neredeyse diğer tüm oyunlardan daha fazla anılmaktadır. Bu oyun aynı geliştiricinin Shadow of the Colossus’undan önce geldi ve bu nedenle genellikle göz ardı edilir Ancak duygusal olarak aynı derecede rezonanslıdır ve size aynı yalnızlık, merak ve merak duygusunu verecektir. Bir tür kurban olarak bir kaleye kapatılan ve orada bulduğunuz genç bir kızla kaçmaya çalışan boynuzlu bir oğlan olarak oynuyorsunuz. İkiniz de aynı dili konuşmuyorsunuz, bu yüzden el ele tutuşarak dolaşıyor ve özgürlüğe giden yolu bulmak için bir sopadan başka bir şey kullanmadan karanlık canavarları savuşturuyorsunuz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku